Windows 11’in Kutudan Çıkan Deneyimi Daha da İyiye Gitmek Üzere

Windows 11’in Kutudan Çıkan Deneyimi Daha da İyiye Gitmek Üzere

Yakında Android telefonunuzu Windows 11 kurulum sürecinin bir parçası olarak eşleştirebileceksiniz.

Muhtemelen Windows 11 kurulum sürecini düşünmek için çok fazla zaman harcamıyorsunuz, ancak Microsoft kesinlikle harcıyor. Aslında, şirket tüm süreci “İlk Çalıştırma Deneyimi” (OOBE) olarak adlandırır ve yakında masaüstünü görmeden önce telefonunuzu PC’nize eklemenize izin veren bir Android eşleştirme özelliği ekleyecektir.

Windows 11’in Yeni Android Eşleştirme Kurulumu

Yeni özellik, Insider Preview Build 22567’nin bir parçası olarak Windows Insider Blog’da duyuruldu. Yapının içinde daha karbon dostu bir Windows Update ve Microsoft 365 aboneliğinizi yönetme şeklinizi geliştirme gibi bazı ilginç bilgi vardır.

Ancak, not, kullanıcının telefonunu eşleştirebileceği Windows 11 OOBE’ye yeni bir ektir:

Bağlantı, telefonunuzdaki her şeye anında erişmenizi sağlar, tam olarak bilgisayarınızdan. Dikkatinizi sürekli olarak telefonunuza aktarmanıza gerek kalmadan, tam klavye ve fare avantajıyla pc’nizde en sevdiğiniz mobil uygulamaları kullanabilir, kısa mesaj gönderebilir, arama yapabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Güncelleme henüz herkesin Windows 11 bilgisayarları için hazır değil, ancak Geliştirme kanalındaysanız, bu yeni özelliği hemen indirip test edebilirsiniz.

Bu Güncelleme Windows 11 İçin Ne Anlama Geliyor?

Bu büyük bir güncelleme gibi görünmeyebilir, ancak Microsoft’un Android telefonlarımızı Windows 11’e takmak için daha fazla şey istediğine dair ipuçları veriyor. Ve bu da, şirketin ikisini bir araya büyütmek için büyük planları olduğunu ima edebilir.

Zaten bağlı bir Android telefonu kullanan Telefonunuz adlı bir Windows uygulamamız var. Ancak, özel bir Samsung telefonunuz yoksa, yalnızca metin göndermek ve fotoğraflara erişmekle sınırlıdır. Aslında, telefonunuzu Windows 11 ile eşleştirebileceğinizi bile bilmediğiniz için affedilirsiniz.

Eşleştirme adımlarını OOBE’ye yerleştiren Microsoft, Android eşleştirme özelliğini öne ve ortaya koyuyor. Bunu, bilgisayarınızı kurarken size bir plan sunan 365 abonelik hizmetiyle zaten yaptı. Ve şimdi, bir Windows 11 bilgisayarı kurmak hiç kimse telefonunu eşleştirme şansını kaçırmayacaktır.

Microsoft’un neden bu özelliğe dikkat çekmek istediğine gelince, bunun nedeni işlerdeki bir şey olabilir. Belki de şirket, uygulamalarını Windows 11’de yayınlamak için daha fazla telefon modeline izin vermek istiyor veya Microsoft, hesap sahibinin söyledikleri kişi olduğunu doğrulamanın bir yolu olarak telefon 2 faktörlü kimlik doğrulamasını kullanmak istiyor.

Telefonunuza Daha Fazla Şekerleme Geliyor mu?

Yakında, Windows 11 kurulum sırasında telefonunuzu eşleştirmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Microsoft’un bu baskıyı neden yaptığına gelince, bekleyip göreceğiz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan