Windows 11’de Android Uygulamalarını Çalıştırmak İçin Oldukça Etli Bir PC’ye İhtiyacınız Olacak

Windows 11’de Android Uygulamalarını Çalıştırmak İçin Oldukça Etli Bir PC’ye İhtiyacınız Olacak

Yazılım devi, kullanıcılarından en iyi deneyim için 16GB RAM’e sahip bir PC’ye sahip olmalarını istiyor ve bu sadece bir başlangıç.

Windows 11’in duyurusu sırasında özelliği vaat ettikten sonra, Microsoft nihayet Android uygulamalarını yeni işletim sistemine getirmeye hazır. Şirket şimdi sistem gereksinimlerini yayınladı ve sonuçlar başlangıçta hayal edebileceğinizden biraz daha fazla olabilir.

Windows 11’de Android Uygulamaları için Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Microsoft Destek web sitesinde, yazılım devi Android uygulamalarını Windows 11’de çalıştırmak için sistem gereksinimlerini yayınladı.

Muhtemelen en şaşırtıcı gereksinim sistem RAM’idir. Microsoft, 8GB’ın Android uygulamalarını çalıştırmak için sahip olabileceğiniz en düşük RAM miktarı olduğunu belirtiyor, bu da Windows 11’i 4GB RAM’de çalıştırmanın nasıl oldukça sefil olabileceği göz önüne alındığında mantıklı.

Ancak, önerilen RAM miktarı oldukça ağır bir 16GB depolama alanıdır. Ve bu kadar çok şeye sahip olmak gerekli olmasa da, Android emülatörlerinin ideal olarak daha az şey üzerinde daha az çalışmasını bekleyebilirsiniz.

Ayrıca, garip bir şekilde, Microsoft depolama türünü “Katı Hal Sürücüsü (SSD)” olarak listeler. Şirket, emülatörü depolama alanınızda ne kadar alana ihtiyaç olduğunu listelemez, sadece bir SSD olması gerektiğini listeler.

Bu nedenle, Android emülatörlerinin çalışmak için SSD’nin daha hızlı veri aktarım hızlarına büyük ölçüde güvenme olasılığı yüksek. Microsoft, kullanıcıların öykünücüyü bunun yerine bir sabit disk sürücüsüne (HDD) yüklemesine izin verip vermeyeceğine ilişkin bir açıklama yapmaz.

İşlemci gereksinimi o kadar da kötü değil; Intel 8. nesil i3, AMD Ryzen 3000 veya Qualcomm Snapdragon 8c’de veya daha iyi bir şeye sahipseniz, iyi olmalısınız. Ve Windows 11’in işlemci desteğiyle ne kadar seçici olduğu göz önüne alındığında, bu gereksinimi zaten karşılama şansınız yüksek.

Windows 11’de Android Öykünmesi için Sistem Gereksinimleri Çok Mu Yüksek?

Bu, Bilgisayarlarını Windows 11’in yüksek sistem gereksinimlerini karşılayacak şekilde zaten yükseltmiş olan insanlar için ekşi bir haber olabilir. Şimdi şirket, uzun zamandır beklenen Android öykünme özelliğini kullanmak için daha da fazla gayrimenkul istiyor.

Ancak, Desteklenmeyen bir bilgisayara Windows 11 yüklemenin nasıl mümkün olduğu gibi, bu gereksinimleri aşmanın yolları olabilir. Ancak, bunu yapan insanlar emülatörü kullanırken kendilerini idealden daha az bir deneyimle bulabilirler.

Windows 11 Her Şeyi İstiyor

İnsanların Windows 11’in taleplerinden memnun olduğu gibi, Microsoft da işletim sisteminden en iyi şekilde çıkmak için çıtayı tekrar yükseltti. Kullanıcıların duruma ayak uydurup yükselmeyeceği veya geçici çözümler bulup bulamayacağı henüz görülmedi.

Yorum Yap
0 Yorum yapan