Ücretsiz Telefon Kodlarını Kullanarak Telefonunuzun Kilidini Açma

Ücretsiz Telefon Kodlarını Kullanarak Telefonunuzun Kilidini Açma

Abd’de, diğer birçok ülkede olduğu gibi, mobil operatörler özel teklifler veya fiyat indirimleri olan telefonlar satıyor. Ancak bu tür telefonlar da genellikle ağlarına kilitlenir. SIM kartı değiştiremez ve farklı bir operatörün ağını kullanamazsınız. İşte yasal ve risksiz bir şekilde yaparken telefonların kilidini ücretsiz olarak veya küçük bir fiyata açmanın birkaç yolu.

Bu makale, ücretsiz telefon kilit açma kodlarının yanı sıra operatörünüzün telefonunuzun kilidini ücretsiz olarak açmasını nasıl sağlarsınız. Bir Samsung kullanıcısıysanız, birkaç eski cihazda çalışabilecek bir telefon kilit açma yazılımı da vardır.

ABD, bir süredir telefonların kilidini açmanın yasallığı konusunda ters tepti. Ancak FCC’nin (Federal İletişim Komisyonu) nihai kararı büyük ölçüde tüketici lehinedir. Evet, telefonların kilidini açmak yasaldır.

Daha da önemlisi, FCC, bir tüketici isterse tüm taşıyıcıların tüketicileri için telefonların kilidini ücretsiz olarak açmasını zorunlu kılmıştır.

Bununla birlikte, telefonunuzun kilidinin açılmaya uygun olup olmadığını bilmeniz gerekir. FCC, taşıyıcıları dolandırmak için sana serbest geçiş izni vermiyor. Cihazın kilidini ancak “geçerli hizmet sözleşmesini yerine getirdikten, cihaz taksit planını tamamladıktan veya erken sonlandırma ücreti ödedikten sonra” açabileceğinizi açıkça belirtir.

Peki, telefonunuzun ağına kilitlenmiş olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz? Kilidi açılmış bir telefonu kasten almadıysanız, büyük olasılıkla kilitlidir.

Telefonunuzun kilidini neden açmalısınız?

why-unlock-your-phone

Kilidi açılmış telefonların en büyük yararı, artık tek bir sağlayıcının insafına kalmamış olmasıdır. Abd’nin herhangi bir bölgesinde sizin için en uygun SIM’i kullanabilmeniz için ağları uygun gördüğünüz şekilde değiştirmekte özgürsünüz.

Kilidi açılmış telefonlar, yurtdışına seyahat ederken de çok yardımcı olur. Herhangi bir ülkede arazi, yerel bir SIM kart satın alın ve kullanın. Uluslararası arama ve veri ücretlerini ödemekten çok daha ucuz olacak.

Son olarak, kilidi açılmış telefonlar mükemmel yedekleme cihazlarıdır. Ana telefonunuz çalışmıyor olsun veya birinin birkaç gün için bir cihaz ödünç alması gerekiyorsa, kilidi açılmış bir cihaz işi halledir.

Kilit AçmaNın Yaptığı ve Yapmadığı Şey

unlock-phon-sim-card

Oldukça basit. Sim bir telefonun kilidini açmak, uyumlu olduğu sürece herhangi bir operatörden herhangi bir SIM kartı kullanmanıza izin vermekle ilgilidir. Telefondaki herhangi bir geliştirici özelliğine veya gizli komutlara erişemezsiniz.

Telefonun GSM-CDMA sınırlamalarını kıramaz. Bu nedenle, AT&T ve T-Mobile gibi GSM ağlarından kilitsiz telefonlar, GSM ağlarından SIM kartlar sığdırmanıza izin verecektir. Ancak Sprint ve Verizon gibi CDMA ağlarından gelen SIM’leri sığdıramazsınız. Ve tam tersi.

Telefonların Kilidini Ücretsiz veya Ucuza Açmanın 3 Yolu

Diyelim ki kilitli bir cep telefonunuz var ve kilidini açmak istiyorsunuz. Mümkün olan en güvenli ve en ucuz yolu, hatta belki de ücretsiz bir telefon kilidi açma seçeneği istiyorsunuz. İşte yapabileceklerin.

1. Ücretsiz Cihaz Kilidi Açmak için Taşıyıcıya Gidin

İlk ve en iyi yol taşıyıcıya gitmektir. Telefonunuzun kilidini açmaya uygunsanız, tamamen ücretsizdir!

FCC şunları söylüyor: “Katılımcı sağlayıcılar, kilidinin açılması uygunsa bir cihazın kilidini açmak için mevcut veya eski müşterilerden ek ücret talep etmeyebilir. Sağlayıcılar, müşteri olmayanlar ve eski müşteriler için uygun cihazların kilidini açmak için bir ücret talep edebilir.”

Telefonunuzun kilidinin açılmaya uygun olup olmadığını şu şekilde kontrol edersiniz:

Telefonunuz uygunsa ücretsiz cihazınızın kilidini açma hizmetinizi çevrimiçi olarak isteyin veya bir mağazaya gidin. Her taşıyıcıyla iletişim kurmak için doğrudan bağlantılar şunlardır:

  • AT&T

  • T-Mobil

  • Verizon: Verizon Wireless Ön Ödemeli telefonunuzdan *611 veya (888)294-6804 numaralı telefondan Verizon ile iletişime geçin.
  • Sprint: Sprint Unlocking SSS’lerini ziyaret edin veya 855-639-4644 numaralı telefonu arayın.

2. Çevrimiçi Ağ Kilit Açma Kodu Alın

İdeal olarak, telefonunuzun kilidini operatör üzerinden açmalısınız. Ancak, şartlarına uygun değilseniz ve yine de kilidini açmak istiyorsanız, üçüncü bir taraf aracılığıyla yapmanız gerekir. Ama muhtemelen bedava olmayacak.

İnternet, belirli cihazınız için ağ kilit açma kodları satan web siteleriyle doludur. Bulunduğunuz ülkeye, telefonun üreticisine ve kullandığınız operatöre bağlı olarak, 30 dolara kadar ödeme yapmayı beklemelisiniz. Satıcı sorarsa bundan daha fazla harcama yapmayın, çünkü sim kilit açma kodlarını başka bir yerde daha ucuz bulacaksınız. 10 $ kadar düşük bir miktara bazı kilit açma kodları alabilirsiniz.

Bunu Google’a “telefonumun kilidini çevrimiçi aç” yazarak bağımsız olarak yaparsınız, ancak genellikle çalışan siteleri bulmak ve kodun çalışmaması durumunda geri ödeme sunmak için çevrimiçi yorumları ve referansları kontrol ettik. Güvenilir telefon kilit açma kodları almak için en iyi yerlerden bazıları şunlardır:

Tüm bunlar ücretli web siteleri olsa da, Ücretsiz Kilit Açmalarda ücretsiz kilit açma kodları alabilirsiniz. Bu site, siteden ilk ağ kilit açma kodunu ücretsiz olarak alabileceğiniz TrialPay ağının bir parçasıdır. Elbette bunun bir parçası olarak TrialPay’e kaydolmanız gerekecektir.

Çevrimiçi raporlar, Ücretsiz Kilit Açma müşterilerinin tekrar tekrar ücretsiz kilit açma telefon kodlarını aldığını ve telefonlarının sim’inin kilidini başarıyla açtıklarını göstermektedir.

3. Samsung Cihazlar için Ücretsiz Telefon Kilit Açma Yazılımı Kullanın

Samsung Android telefon kullanıyorsanız, bir masaüstü yazılımı da cihazların kilidini ücretsiz olarak açtıklarından iddia eder. Wondershare’in Dr. Fone Toolkit’i Windows için ücretli bir programdır, ancak yine de ücretsiz bir Samsung kilit açma kodları listesi almak için kullanabilirsiniz.

Deneme sürümüyle SIM kilit açma hizmetini ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Diğer Araçlar bölümünde bulacaksınız ve telefonunuzu bilgisayara bağlamak için bir USB kablosuna ihtiyacınız olacak.

Dr. Fone Toolkit, telefonların kilidini herhangi bir ağa açmak için bir yazılım olması amaçlanır. Ancak şimdi biraz eski ve tüm son Samsung telefonlarını desteklemeyebilir. Yine de, 60 ülkede 400’den fazla modelle çalışan Samsung kilit açma kodları listesine sahip olduğunu iddia ediyor. Desteklenen cihazların tam listesi aşağıda açık.

Ve endişeleniyorsanız, Dr. Fone’un aktif bir müşteri hizmetleri hizmeti var, para İadesi garantisi sunuyor ve yazılımın verilerinizi etkilemeyeceğini söylüyor.

İndirmek: Wondershare Dr. Fone Toolkit for Windows (Ücretsiz)

Kilidi Açılmış Telefonlar Satın Almak Daha İyi

Bir dahaki sefere bir telefon satın alırken, sim’in kilitli olup olmadığını kontrol etmek için bir dakikanızı ayırın. SIM kilitli bir telefonun fiyatı, başlangıçta kilidi açılmış bir telefondan önemli ölçüde daha ucuzdur. Ancak, bu telefon için belirli tarifeler ve planlar ve kilitlenme süresi gibi gizli maliyetler vardır.

Bu yüzden her zaman kilidi açılmış telefonlar satın almanızı ve yüzlerce dolar tasarruf etmenizi öneririz. Farklı mobil planlara geçme esnekliğinin yanı sıra seyahat ederken SIM kartları değiştirme özgürlüğü, kilitli ve kilidi açılmış cep telefonları arasındaki ilk farktan daha fazla para tasarrufu sağlayacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan