Tüm Öğrenciler İçin En İyi 10 Çalışma Planlama Uygulaması

Tüm Öğrenciler İçin En İyi 10 Çalışma Planlama Uygulaması

Bir öğrenci olarak sınav tarihlerini, sınavları, ödevleri ve final sınavlarını takip etmek sizin sorumluluğundadır. Bunun da öte, belki okul sonrası aktivitelere ve spora katılırsınız. Bu, son tarihleri ve testleri takip etmeyi daha da zorlaştırır.

Bir yığın atamada battığını hissediyorsan, hayatına bir organizasyon eklemelisin. Bunlar, çalışmak için zaman ayarlamanıza ve hazırlıksız yakalanmamanız için yaklaşan sınavları hatırlatmanıza yardımcı olabilecek en iyi çalışma planlayıcısı uygulamalarından bazılarıdır.

1. Chipper

Chipper, öğrenciler için en popüler çalışma planlayıcılarından biridir. Chipper’ı kullanmak zaman yönetimi becerilerinizi büyük ölçüde geliştirebilir.

Bu çalışma planlama uygulaması, öğrencilere adanmış çeşitli araçlarla donatılmıştır. Şu anda almakta olduğunuz tüm kursları ekleyin ve bunları yerleşik programda saate ve tarihe göre düzenleyin.

Chipper ayrıca, derslerinizin başında kalmanıza yardımcı olmak için takviminize testler, ödev son tarihleri, kağıtlar, laboratuvarlar ve sınavlar eklemenize olanak tanır. Çalışmaya hazır olduğunuzda, Okumak sekmesini tıklatın.

Bu uygulama, görevleri tamamlarken sizi hayali nakit şeklinde “kazançlar” ile ödüllendirir. Aslında bu kazançların hiçbirini gerçek hayatta almazsınız, ancak ilerlemenizi sağlamak için iyi bir teşviktir.

İndirmek: Android için Chipper (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

2. Todait

Okurken sık sık yan izleme alıyorsanız, Todait’i indirmeyi düşünmelisiniz – diğer uygulamalardan gelen bildirimleri sessize alma özelliğiyle birlikte gelir. Todait, bir çalışma oturumu veya üzerinde çalıştığınız başka bir proje için bir zamanlayıcı ayarlamanıza olanak tanır.

Bu basit yapılacaklar listesi aracı, çözülecek belirli sayıda sorun, okunacak belirli bir sayfa aralığı veya ezberlemek için bir dizi terim gibi ölçütlere göre belirli görevleri zamanlamanıza da olanak tanır.

Görevleri ekleyip tamamlamaya başladığınızda, Todait size ne kadar zaman harcadığınızı ve bitirdiğiniz görevlerin yüzdesini gösterecektir. Bu, sizi daha da büyük başarılar elde etmek için önemli ölçüde motive edebilir.

Performansınıza daha geniş bir bakış açısı elde etmek için, tüm çalışma oturumlarınızla ilgili istatistikleri toplar ve bunları yararlı grafiklerde görüntüler. Tüm bu özellikler birleşerek öğrenciler için en iyi çalışma planlayıcısı uygulamalarından biri haline getirir.

İndirmek: iOS | için Todait Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

3. Egenda

Ödevleriniz, projeleriniz, sınavlarınız ve testleriniz için okunması kolay bir program oluşturmak için Egenda’yı kullanın. Net ve basit bir arayüze ve birçok kullanışlı özelliğe sahip olduğundan, benzersiz bir çalışma izleyici uygulamasıdır.

Atamaları fiziksel bir gündem defterine yazdığınızda, kendi el yazınızı okuyamayacağınızı veya önemli bir ödevi yanlışlıkla parlatdığınızı görebilirsiniz. Egenda, renk kodlayarak ve görevlerinizi düzenleyerek tüm bunlardan kaçınmanıza yardımcı olur.

Ödevler ve son tarihleri ile birlikte bu dönemin derslerini eklemeniz yeterlidir. Egenda, ödevlerinizin ne zaman yapılacağını size bildirecek ve ayrıca yaklaşan son tarihler hakkında size yardımcı hatırlatmalar yapacaktır.

İndirmek: iOS | için Egenda Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

4. Çalışma Hayatım

Çalışma Hayatım ile öğrenciler için haftalık zamanlama şablonuna kolayca görevler, sınıflar ve sınavlar ekleyebilirsiniz. Sınıflarınızı eklediğinizde, oda numarası, modül, zaman ve hatta öğretmen gibi bunlar hakkında ayrıntılı bilgi girebilirsiniz.

Tatilleri veya sınıf rotasyonlarını hatırlamakta zorlanıyorsanız, bu bilgileri Çalışma Hayatım’a da ekleyebilirsiniz.

Panonuz yaklaşan tüm ödevlerinizi, sınavlarınızı ve sınıflarınızı görüntüler. Böylece yarın yapılacak görevi asla unutamayacaksın.

İndirmek: iOS | için Çalışma Hayatım Android (Ücretsiz)

5. Güç Planlayıcısı

Power Planner, ortaokul, lise ve hatta üniversite öğrencileri için mükemmel olan temiz ve basit bir çalışma programı uygulamasıdır.

Her öğrenci için en kullanışlı uygulamalardan biri olarak, ders saatlerini hatırlamanıza, testleri takip etmenize yardımcı olur ve ödevlerinizi takip etmenize yardımcı olabilir.

Power Planner, hayatınızı daha da kolaylaştırmak için Google Takvim ile entegre olur. Daha da iyisi, ödev ve test notlarını girerek not ortalamanızı da tahmin edebilirsiniz.

Ancak, sınıf başına birden fazla yarıyıl ve beş not eklemek istiyorsanız, premium sürüme birkaç dolar harcamanız gerekir.

İndirmek: iOS | için Power Planner Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

6. Kolay Çalışma

Kolay Çalışmaya başlamak için sınıflarınızı, onlar için ne sıklıkta çalışmak istediğinizle birlikte ekleyin. Aşağı inme zamanı geldiğinde, Easy Study hatırlatıcı olarak telefonunuza bir bildirim gönderir.

Kolay Çalışma, her konu hakkında ek bilgi girmenizi sağlar – her çalışma oturumu sırasında yapmak istediğiniz belirli etkinlikleri ekleyebilirsiniz.

Çalışmaya başladığınızda, Easy Study bir zamanlayıcı başlatacaktır. Şimdiye kadar ne kadar okuduğunu görmek istiyorsanız, İstatistik sekme. Bu uygulamanın ücretsiz sürümünün reklamlar ve bazı sınırlı özelliklerle birlikte geldiğini unutmayın.

İndirmek: iOS | için Kolay Çalışma Android (Ücretsiz, abonelik mevcut)

7. Okul Planlayıcısı

Okul Planlayıcısı uygulaması, zamanlama seçenekleri söz konusu olduğunda bir ton çok yönlülüke sahiptir. Sınıflarınızı uygulamaya kolayca girebilir (veya varsayılan şablonları kullanabilir) ve belirli zaman bloklarını seçebilirsiniz. Ayrıca, planlayıcının panosunda görünecek yaklaşan etkinlikleri, görevleri veya sınavları ekleme olanağınızda da vardır.

Şuna gidin: Kütüphane sekmesine ulaşarak uygulamanın ne kadar sunduğu hakkında bir fikir edinene göre. Deneyim sınıf süreleri ve ödevlerle sınırlı değildir; ayrıca notlar, öğretmenler, tatil, devamsızlık yaptığınız günler ve okul karneleri ekleyebilirsiniz.

Performansınızı daha da yakından takip etmek istiyorsanız, telefonunuzdan okulla ilgili dosyaları yüklemeyi deneyin. Sınıfında bir arkadaşın var mı? Programı onlarla Ayarlar sekme.

İndirmek: Android için Okul Planlayıcısı (Ücretsiz)

8. Çalışma Tavşanı: Odak Zamanlayıcı

Study Bunny daha az geleneksel bir çalışma izleyici uygulamasıdır, ancak çalışmayı çok daha eğlenceli hale getirir. Yeni başlayanlar için, sizi çalışma ortağınız olarak hareket eden sevimli bir çizgi film tavşanıyla tanıştırır.

Uygulamayı çalışma oturumlarını zamanlamak, harika yapılacaklar listeleri oluşturmak, bilgi kartları oluşturmak ve ilerlemenizi takip etmek için kullanabilirsiniz.

Çalışmaya başladığınızda, tavşanı tedavi etmek için kullanabileceğiniz paralar kazanacaksınız. Arkadaşınızı beslemek ve özelleştirmek için öğeler satın alabilirsiniz, bu da uzun bir çalışma oturumunu bitirmeniz için motive etmenize yardımcı olacaktır.

İndirmek: Study Bunny: iOS | için Odak Zamanlayıcısı Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

9. StudySmarter

StudySmarter, dünyanın dört bir yanından diğer öğrencilerle işbirliği yapmanızı sağlayan yararlı bir çalışma planlama uygulamasıdır. Uygulama, zamandan tasarruf etmenize yardımcı olmak için paylaşılabilir bilgi kartlarına izin verir. Bu, diğer kullanıcıların önceden yapmış olduğu flashcard’ları arayabileceğiniz ve kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Bu kullanışlı özelliğe ek olarak StudySmarter, belgeleri yüklemenize ve açıklama eklemenize ve diğer üniversitelerden öğrencilerle çalışma grupları oluşturmanıza olanak tanır.

İlerlemenizi kontrol etmek istediğinizde, çalışma sürenizi görselleştirmek ve haftalık hedeflerinize yetişip yetişemeyeceğinizi görmek için uygulamanın yerleşik grafiklerini kullanabilirsiniz.

İndirmek: iOS | için StudySmarter Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

10. myHomework Öğrenci Planlayıcısı

myHomework Öğrenci Planlayıcısı uygulaması, çalışmalarınızı takip etmenin basit bir yoludur. Başlamak için sınıf zamanlamanızı ve yaklaşan ödevleri girmeniz yeterlidir.

myHomework Student Planner daha sonra renk kodlu bir sınıf zamanlamasının yanı sıra yaklaşan sınıflarınızı, ödevlerinizi ve testlerinizi düzenleyen bir takvim oluşturur.

Bunun yanı sıra, önemli son tarihleri hatırlamayı çok daha kolay hale getiren temiz bir ev ödevi listesi de oluşturur.

İndirmek: iOS | için myHomework Öğrenci Planlayıcısı Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

Öğrenciler İçin En İyi Çalışma Planlayıcısı Uygulamalarıyla Takipte Kalın

Bir çalışma planlayıcısı uygulamanız varken kimin dağınık bir ödev kitabına ihtiyacı olur? Takviminizdeki son tarihleri not etmek yerine, akıllı telefonunuzdan yanınıza alın.

Ayrıca, parmaklarınızın ucunda bir uygulamaya sahip olmak, çalışmaya başlamak veya önemli bir ödevi tamamlamak için bir hatırlatma görevi görebilirsiniz. Daha da iyisi, bir uygulamada şablon kullandığınızda okumak ve görselleştirmek çok daha kolaydır.

Muhtemelen okuldan sonra bilgisayarınızda çok zaman geçiriyorsunuz. Neyse ki, tarayıcınızda da kullanabileceğiniz birçok harika ev ödevi aracı vardır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan