Tesla Akıllı Telefon Görmek İçin 7 Neden

Tesla Akıllı Telefon Görmek İçin 7 Neden

Tesla, yenilikçi teknolojisi ve sürüş deneyimini geliştirmeye odaklanması sayesinde otomobil endüstrisinde tamamen devrim yaptı. Esrarengiz Elon Musk liderliğindeki şirket, elektrikli araçların yapabileceklerinin sınırlarını zorlamak için düzenli olarak yeni özellikler ve ilginç güncellemeler sunuyor.

Söylemeye gerek yok, yatırımcılar şirketin gidişatını yakından takip ediyor. Şimdiye kadar sadece fantezi olarak var olan bir Tesla akıllı telefonu yakında gerçeğe dönüşebilir. Şirket, çocuklar için mini EV’si gibi yenilikçi cihazlar piyasaya sürme geçmişine sahiptir.

İşte bir Tesla akıllı telefon görmek istediğimizin yedi nedeni ve mobil dünyaya getireceği gelişmeler.

Starlink, Elon Musk’ın şirketlerinden biri olan SpaceX tarafından oluşturulan bir internet hizmetidir. Sınırlı bağlantıya sahip bölgelere internet bağlantısı sağlamak için Starlink uydularını kullanır. Şu anda, Starlink hizmetlerine erişmek için gökyüzüne doğru monte edilmesi gereken bir terminale ihtiyacınız var (sadece 29 ülkede mevcuttur).

Bununla birlikte, bir Tesla akıllı telefonun Starlink’e erişmek için yerleşik işlevselliğe sahip olması muhtemeldir. Musk’ın yeni yenilikçi teknoloji veya şu anda mevcut olanlarla ilgili büyük ölçüde iyileşen özelliklerle gelme eğilimi göz önüne alındığında, bu sadece mantıklı.

Starlink entegrasyonu, Tesla akıllı telefonu olan herkesin bağlantı sağlamak için GSM taşıyıcılarına güvenmek zorunda kalmadan internete erişebileceği anlamına gelir. Bu, Tesla araçlarının yaptığı gibi cep telefonlarının neler yapabileceğine ilişkin beklentilerimizi yeniden tanımlayan mutlak bir oyun değiştirici olabilir.

2. Tesla Arabanızla Çalışır

Tesla uygulaması zaten inanılmaz derecede sezgiseldir, aracınızı kilitlemek veya kilidini açmak, çağırmak ve medyayı kontrol etmek gibi günlük işlevleri yerine getirmenizi sağlar.

Bununla birlikte, bir Tesla akıllı telefon piyasaya sürülrse, hepimiz anahtar işlevlerin telefona derinlemesine gömüleceğini bekleyebiliriz. Fiziksel kontrollerin cihaza entegre olma olasılığı da vardır.

Tesla akıllı telefon kullanıcıları için belirli özelliklerin mevcut olduğunu hayal edin? Örneğin, önceki yinelemelerde yayımlanan Parti Modu gibi mi? Bu hatlar boyunca bir şey eğlenceli bir ek olurdu.

Neuralink, beyin-makine arayüzleri geliştirmek için çalışan bir nöroteknoloji şirketidir. Tesla’nın bir akıllı saat geliştirip geliştirmediği sorulduğunda, Elon Musk’ın kendisi Neuralink’in gelecek olduğunu belirtti.

Meslekten olmayanların ifadeleriyle, bu, makineleri sadece düşüncelerinizi kullanarak kontrol etmenizi sağlayan teknoloji anlamına gelir. Bu hala en iyi ihtimalle bilim kurgu olabilir, ancak Neuralink’i destekleyen bir telefon fikri kulağa heyecan verici geliyor.

Herhangi bir fiziksel giriş olmadan, beyninizden başka bir şey kullanmadan telefonunuzu kontrol ettiğinizi hayal edin. Kulağa çılgınca geliyor, ama yine de Musk’ın fikirlerinin çoğu deli ve saf dahi arasındaki sınırda rahatça yatıyor.

4. Pil Şarjı’nın Devrim Yaratması

Bazılarının genellikle Model Pi olarak adlandırdığı Tesla akıllı telefonun, benzersiz güneş şarj yeteneklerine sahip bir cam sırta sahip olduğu söyleniyor. Güneş enerjisi şarjı yeni bir şey değil, ancak düşündüğünüz kadar etkili değil.

Ve kesinlikle doğrudan bir cihazın arkasına inşa edilmiş değil. Ama yine de, Tesla endüstri ideallerine uymasıyla tanınmıyor. Şirket, yeni ve yenilikçi teknoloji ile gelmesiyle ünlüdür ve doğrudan sırtında güneş enerjisi şarjı olan bir akıllı telefon mümkün görünüyor.

Tesla’nın zaten inanılmaz derecede verimli güneş panelleri ürettiğini burada belirtmek önemlidir. Ve şirketin sadece temiz enerjiye odaklanma geleneği uzun zamandır var.

Açıkçası, telefon sadece güneş şarjı güvenmez, ancak cihazdaki güneş şarjın bugün var olandan çok daha verimli olması da muhtemeldir.

5. Geri Dönüştürülmüş Malzemeler Ortak Olacaktır

Küresel çip sıkıntısı ve Tesla’nın öncelikle yenilenebilir enerji ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanmaya odaklanması göz önüne alındığında, bir Tesla akıllı telefonunun geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak inşa edilmesi muhtemeldir.

Bu oldukça açık, yine de, kesin bir söylentiye dayanıyor. Tesla’nın tüm pilleri % 100 geri dönüştürülmüştür, bu nedenle başta pil olmak üzere önemli sayıda bileşenin geri dönüştürülmesini bekleyebilirsiniz. Tesla ayrıca, özellikle bakır, nikel ve bronz gibi önemli metaller de dahil olmak üzere geri dönüştürdğe toplam malzeme miktarlarını gösteren yıllık bir rapor yayınladı.

İlgili: Apple’ın Geri Dönüşüm Süreci Nasıl Çalışır?

6. Tesla En Son Teknolojiye Odaklanacaktı

Tesla akıllı telefon açıkça son teknolojiye sahip olacak, bu yüzden en azından bunu bekleyebilirsiniz. Tüm büyük amiral gemisi akıllı telefonlar artık OLED ekranlar kullanıyor, bu yüzden bu adil bir beklenti olacak.

Özellikle en son amiral gemilerinin neredeyse hepsinde benzer bir yenileme hızına sahip olduğundan, 120Hz yenileme hızı da muhtemeldir. 120Hz, işleri ipeksi pürüzsüz hale getirir, animasyonları, tarama deneyimini ve oyun oynamayı da geliştirir. Temel olarak, bunun anlamı, ekranın bir saniyede 120 kez yenilenmesidir, bu da animasyonları ve uygulama geçişlerini gerçekten geliştirir.

7. Kripto ile Satın Alabilir misiniz?

Dogecoin-Satmalı

Elon Musk, Dogecoin’in en sevdiği kripto para birimi olduğu gerçeğini gizlemedi. Aslında, tweetleri Doge’da büyük bir artışa neden oldu ve bir noktada 0.07 $ yüksekliğe ulaşmasına neden oldu.

Söylemeye gerek yok, tüm dünya kolektif dikkatini hemen bir memcoin olan Doge’a çevirdi. Daha da önemlisi Musk, şirketin şarj ağının Doge’yi de kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

Her şeyden önce, Tesla mağazası DOGE’yi destekliyor ve bu kripto para birimini kullanarak satın alabileceğiniz bir sürü ürünle. Yanlarında DOGE sembolü olan öğeleri bulmak için mağazadan geçebilirsiniz, yani DOGE zulanızı kullanarak satın alabilirsiniz.

Tesla’nın kabul ettiği tek kripto para birimidir. Tesla akıllı telefonun, eğer piyasaya sürülebilirse, Dogecoin kullanılarak satın alınabileceğini beklemek mantıksız değil.

Ama Fazla Umutlanma

Bir Tesla akıllı telefon harika bir ek olsa da ve Samsung ve Apple’ın duopoly’sine ciddi şekilde meydan okuyabilir, ancak yakın zamanda gelmesi pek mümkün değil. Yeni başlayanlar için, Musk’ın elleri bir sürü farklı projeyle dolu ve bir akıllı telefon öncelikler listesinde üst sıralarda yer ameyebilir.

Ne de olsa, beyin-makine etkileşimi gibi sofistike bir teknoloji üzerinde çalışıyor!

Yorum Yap
0 Yorum yapan