Samsung Pay Kalıcı Olarak Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Samsung Pay Kalıcı Olarak Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Kullanmak istemiyorsanız Galaxy telefonunuzda Samsung Pay’i devre dışı bırakabilirsiniz. İşte tamamen kapatmak veya kaldırmak için izlenecek adımlar.

Samsung, Apple Pay’i almak için 2015 yılında dijital cüzdan hizmeti Samsung Pay’i başlattı. Başlangıçta, şirketin teklifi önemli bir avantaja sahipti: NFC olmayan ödeme terminalleriyle de çalıştı.

Bununla birlikte, son yıllarda, Google’ın güçlü baskısı, Samsung Pay’in unutulması dışında Google Pay’in daha popüler hale gelmesine neden oldu. Bu nedenle, Samsung Pay ile işiniz bittiyse ve Galaxy telefonunuzdan tamamen kurtulmak istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzu izleyin.

Samsung Pay’in Hızlı Başlatma Hareketleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Samsung Pay’in en sinir bozucu kısmı hizmetin kendisi değil, hızlı başlatma hareketleridir. Terminallerde veya mağazalarda düzenli olarak ödeme yapmak için kullanırsanız, hareketler Samsung Pay uygulamasını kilit ekranından, ana ekrandan veya hatta ekran kapalıyken hızlı bir şekilde açmanıza izin verdiğinden yararlıdır.

Samsung Pay’in kurulumunu ve kullanıma hazır olmasını istiyorsanız, ancak sinir bozucu hızlı başlatma hareketlerini ana ekrandan veya kilit ekranından devre dışı bırakmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Samsung Pay’i açın ve sol üst köşedeki menü düğmesine dokunun.

  2. Hamburger menüsünün sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun.

  3. Git Hızlı erişim ve varsayılan kart ve devre dışı bırakın. Kilit ekranı, Ana ekranve Ekran kapalı Kısayol.

İlgili: Google Pay Güvenli ve Emniyetli mi? Bilmeniz Gerekenler

Samsung Pay Telefonunuzdan Nasıl Kaldırılır

Yukarıdaki talimatlarla, uygulamayı açarak veya telefonunuzu bir ödeme terminaline dokunarak Samsung Pay’i istediğiniz zaman kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak telefonunuzdan ödeme hizmetinden tamamen kurtulmak istiyorsanız, uygulamayı kaldırmanız gerekir.

  1. Samsung Galaxy telefonunuzda uygulama çekmecesini açın ve Samsung Pay uygulamasını bulun.

  2. Uzun süre baskı yapmaya devam edin.

  3. Seçmek Kaldır açılan eylem kutusundan.

  4. Dokunarak seçiminizi onaylama TAMAM.

Alternatif olarak, Ayarlar > Uygulamalar, Samsung Pay uygulamasını bulun ve kaldırın. Uygulamayı tekrar kullanmanız gerekirse, Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

İlgili: Apple Pay ve Google Pay’i Destekleyen Mağazalar Nasıl Kontrol Olunr

Samsung Pay Yeni Galaxy Telefonlara Önceden Yüklenmedi

Samsung, Samsung Pay’i daha yeni Galaxy telefonlara önceden yüklemez. Bunun yerine, uygulama ilk kurulum sırasında indirilir. Bu nedenle, Samsung Pay bölgenizde mevcut değilse veya bununla uğraşmak istemiyorsanız, yeni Galaxy telefonunuzu bir dahaki sefere ayarlarken uygulamayı yüklemeyin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan