Samsung Galaxy Tomurcukları Herhangi Bir Cihazla Nasıl Eşleştirildi?

Samsung Galaxy Tomurcukları Herhangi Bir Cihazla Nasıl Eşleştirildi?

Akıllı telefonlarının yanı sıra, Samsung’un Galaxy Buds markası altında satılan kablosuz kulaklıkları da çok popüler. Şirket, farklı müşterilere hitap etmek için çeşitli modeller sunar ve hepsi mükemmel ses kalitesi, uzun pil ömrü ve diğer birçok özellik sunar.

Samsung yalnızca Buds Pro, Buds Live ve Buds 2 gibi daha yeni Galaxy Buds modellerinin Android ile uyumluluğunu vurgularken, bunları istediğiniz cihazla eşleştirebilirsiniz.

Kulaklıklarla Android olmayan bir cihaz kullanırken bazı özellikleri kaçırırsınız, ancak bunun için de geçici çözümler vardır. Galaxy Buds’ınızı bir Android cihaz, iPhone, iPad ve Mac’lerle nasıl eşleştirip kullanacağınızı öğrenmek için aşağıdaki kılavuzu izleyin.

Samsung Galaxy Buds Herhangi Bir Android Telefon ile Nasıl Eşleştirildi

Samsung, OnePlus, Google veya başka bir üreticiden bir Android cihaza sahip olup olmadığınıza bakılmaksızın, Galaxy Buds’ı onlarla eşleştirme işlemi aynı kalır.

İşleme başlamadan önce Galaxy Buds’ınızın şarj kutusuna olduğundan ve en az yüzde 50 şarj olduğundan emin olun. Aşağıdaki adımlarla başlamadan önce şarj kutusu kapağını açın.

 1. Galaxy Wearable uygulamasını Android cihazınızdaki Play Store’dan indirin.

 2. Musluk Başlamak ve uygulamaya gerekli izinler için erişim izni vermeye devam edin. Daha sonra eşleştirilecek yakındaki cihazları tarar.

 3. Galaxy Buds’ınuz taranan cihazlar listesinde gösterilmelidir. Eşleştirme işlemini başlatmak için üzerine dokunun. Galaxy Wearable uygulaması bu noktada bazı ek eklentiler indirebilir.

 4. Musluk Çift Istendiğinde.

Galaxy Buds'ı Android ile eşleştirin

Galaxy Buds’ınuz artık Android telefonunuzla başarıyla eşleştirildi. Bir Galaxy telefon kullanıyorsanız ve Samsung hesabınızla giriş yaptıysanız, kulaklıklar otomatik olarak bağlı diğer cihazlarla eşleştirilecektir. Bu aynı zamanda uyumlu Samsung cihazları arasında sorunsuz cihaz geçişine izin verecektir.

Galaxy Wearable uygulamasını, sol ve sağ dokunmatik yüzey hareketleri, Bixby sesli uyandırma, Ekolayzır ayarları gibi kulaklıkların çeşitli yönlerini özelleştirmek ve bazı deneysel özellikleri etkinleştirmek için kullanabilirsiniz. Galaxy Buds’ınızın ürün yazılımını yalnızca bir Android telefon kullanarak güncelleyebildiğinizi unutmayın.

İlgili: Android için En İyi Kablosuz Kulaklıklar

Samsung Galaxy Buds bir iPhone veya iPad ile nasıl eşleştirildi

Samsung’un Galaxy Buds Live, Buds Pro ve Buds2 gibi en yeni kulaklıkları resmi olarak bir iPhone veya iPad ile uyumlu değildir. Bunun nedeni öncelikle iPhone için Galaxy Wearable uygulamasının bu kulaklıkları desteklememesidir.

Ancak, bu kulaklıkları herhangi bir normal kablosuz kulaklık gibi bir iPhone veya iPad ile eşleştirebilir ve kullanabilirsiniz, ancak 360 stereo ses ve Dolby Atmos gibi özellikleri kaçıracaksınız.

Eşlik eden bir uygulamanın olmaması, anc’yi açmak veya kapatmak ve müzik çalmayı kontrol etmek gibi dokunma hareketleri yoluyla kulaklıkların çeşitli özelliklerini kontrol etmeyi de zorlaştırır, ancak bunun için bir geçici çözüm vardır.

Eşleştirme işlemini başlatamadığınız için kulaklıkların zaten bir cihaza bağlı olmadığından emin olun.

 1. Açık Ayarlar ve Bluetooth iPhone veya iPad’inizde.

 2. Galaxy kulaklıklarınızın şarj kutusunu açın ve birkaç saniye bekleyin.

 3. Kulaklıklar Diğer Cihazlar bölümüne bakın.

 4. Eşleştirme işlemini başlatmak için cihazın adına dokunun.

 5. Bağlandıktan sonra, ben simgesini seçin ve Aygıt Türü gibi Kulaklık.

Kulaklıklar gelmezse, kapağı kapatın ve 7-10 saniye bekleyin. Ardından, kasayı tekrar açın ve kulaklıklardan birini çıkarın.

İPhone veya iPad’de eşlik eden bir uygulama olmamasına gelince, önce Galaxy kulaklıklarınızı bir Android cihazla eşleştirebilir ve dokunma hareketlerini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Daha sonra bir iPhone veya iPad ile eşleştirildiğinde aynı şekilde çalışmaya devam ederler. Bununla birlikte, 360 ses ve Dolby Atmos desteği gibi özellikleri kaçıracaksınız.

İPhone sadece AAC Bluetooth codec bileşenini desteklediğinden, Galaxy Buds onlarla eşleştirildiğinde bunu kullanacaktır.

Diğer bir sınırlama, otomatik cihaz geçişi olmamasıdır, bu nedenle iPhone’unuzdan geçtiğinizde kulaklıklar iPad’inize otomatik olarak bağlanmaz. Ayrıca, Galaxy kulaklıklarınızı başka bir cihaza bağlamadan önce bir cihazdan manuel olarak ayırmanız gerekir.

Kulaklıklar, şu anda kullandığınız cihaz yerine eşleştirilecekleri son cihaza bağlanmaya da çalışır. Bu gibi durumlarda, Bluetooth menüsüne atlamanız ve bunları iPhone veya iPad’inize manuel olarak bağlamanız gerekir.

İlgili: Bluetooth Codec bileşenleri nasıl çalışır? Hangisi Daha İyi?

Samsung Galaxy Buds’ı Mac’inizle Eşleştirme

Samsung, Mac için Galaxy Wearable uygulaması sunmuyor. Ancak, herhangi bir Galaxy kulaklıklarını Mac’inize bağlayabilir ve kullanabilirsiniz, tıpkı herhangi bir normal kulaklık çifti gibi.

İPhone’lara ve iPad’e benzer şekilde, dokunma hareketlerini özelleştiremez ve diğer bazı ayarları kontrol edemezsiniz. Böyle bir senaryoda, önce Galaxy Buds’ınızı bir Android cihaza bağlamanız, istediğiniz şekilde ayarlamanız ve ardından Mac’inizle eşleştirmeniz gerekir.

 1. Eşleştirme moduna geçirmek için Galaxy Buds’ınızın şarj kutusunu açın. İşlem sırasında başka bir cihaza bağlı olmadıklarından emin olun.

 2. Açık Sistem Tercihleri ve üzerine gidin Bluetooth mac’inizde.

 3. Bluetooth’un açık olduğundan emin olun. Mac’iniz daha sonra yakındaki Bluetooth cihazlarını tarar.

 4. Galaxy Buds’ınız taranan cihazlar listesinde görünce, Bağlamak.

Galaxy Buds Mac'i bağlama

Galaxy Buds'ı Mac ile eşleştirin

Galaxy Tomurcuklarınızı Ayarlamak İçin Bir Android Telefona İhtiyacınız Var

Öncelikle Galaxy Buds’ınızı hangi cihazla kullanmaya karar verirseniz verin, bunları doğru şekilde ayarlamak için önce bir Android telefona ihtiyacınız olacaktır. Dokunmatik yüzey kontrolleri ve diğer seçenekler değiştirildikten sonra, kulaklıkları herhangi bir cihazla sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir Android telefon olmadan, Galaxy Buds’ı kullanma deneyimi oldukça sinir bozucu hale gelecektir, çünkü dokunma hareketlerinin ne yaptığını özelleştiremez veya bilemeyecek veya diğer ayarları değiştiremezsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan