Samsung Galaxy Telefonlarda One UI 4.1’deki En İyi 8 Yeni Özellik

Samsung Galaxy Telefonlarda One UI 4.1’deki En İyi 8 Yeni Özellik

Samsung’un One UI’sı artık tartışmasız piyasadaki en iyi Android kaplamaları arasında ve şirket cildi düzenli olarak yeni özellikler ve geliştirmelerle güncellemeye devam ediyor. Android 12 tabanlı One UI 4’ün piyasaya sürülmesinin ardından, şirket bazı küçük düzenlemeler ve iyileştirmelerle One UI 4.1’i piyasaya sürtüyor.

Aşağıda en iyi yeni One UI 4.1 özelliklerinden bazılarına bir göz atabilirsiniz.

1. RAM Plus İyileştirmeleri

Bir UI 4 -1 RAM Plus

Samsung, Ram Plus özelliğini One UI 4 güncellemesiyle Galaxy cihazlarına ekledi. Bu özellik, bir cihazın yerleşik depolama alanını sanal RAM olarak kullanmayı mümkün kılar. One UI 4.1’de RAM Plus, sanal RAM boyutunu seçmenize izin vermek için geliştirilmiştir: 2GB, 4GB, 6GB veya 8GB. Daha önce sadece 4GB seçeneği vardı.

Samsung, telefonunuzun pürüzsüzlüğünü artırmak için RAM Plus’ı kullanabileceğinizi iddia ediyor.

Tek kullanıcı arabirimi 4-1 Akıllı Widget

Tek Kullanıcı Arabiriminde Akıllı Widget 4-1

iOS 14’ün Smart Stack widget özelliğinden bir ipucu alan Samsung, One UI 4.1’e widget’ları üst üste yığmanızı sağlayan bir widget istifleme özelliği ekledi. Bu şekilde, ana ekranınızda yer tasarrufu sağlar ve çok sayıda widget ile karışmasını önlersiniz. Daha sonra sola/sağa kaydırma ile aralarında daire çizebilirsiniz.

Akıllı Widget’ların yalnızca stok Samsung başlatıcısıyla çalıştığını unutmayın- uygulama üçüncü taraf başlatıcılarla uyumlu değildir.

One UI 4.1, Samsung’un Galeri uygulaması ile Microsoft’un OneDrive bulut hizmeti arasındaki entegrasyonu daha da geliştirir. Galeri içeriğiniz, Microsoft hesabınızı kullanarak oturum açtığınız sürece Galaxy cihazları arasında senkronize edilir.

One UI 4’te eşitleme yalnızca tek yönlü çalıştı ve galeri içeriği OneDrive’a yedeklendi.

4. Ehliyetinizi Samsung Pay’de Saklayın

One UI 4.1 ile Samsung Pay, bir mobil ödeme hizmetinden daha fazlası haline geliyor. Ehliyetinizi, biniş kartlarınızı, araba anahtarlarınızı ve daha fazlasını saklamak için kullanabilirsiniz.

Bunun sesini beğendiyseniz, Samsung Pay’i nasıl kuracağınız ve kullanacağınız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

5. Geliştirilmiş Malzeme You Renk Paleti Seçici

Bir UI 4-1 renk paleti değişikliği

Bir kullanıcı arabirimi 4-1 renk paleti

Samsung, One UI 4 ile Material You ve Dinamik Temalama’yı benimsedi. One UI 4.1 ile şirket, renk paleti seçicisini yeni bir dikdörtgen önizleme ile değiştirerek telefonunuzun arayüzü için istediğiniz rengi tam olarak seçmeyi kolaylaştırdı.

6. Daha Akıllı Bir Takvim

ONe UI 4-1'de Akıllı Takvim

Akıllı Takvim Bir Kullanıcı Arabirimi 4-1

Samsung’un Takvim uygulaması, daha derin sistem entegrasyonu sayesinde One UI 4.1’de daha akıllı hale geliyor. Artık iletilerdeki tarih ve saati otomatik olarak okuyabilir ve doğrudan yeni bir etkinlik oluşturmanıza izin verebilir. Bu özellik WhatsApp, Skype, Messenger ve diğerleri gibi üçüncü taraf uygulamalarla da çalışır.

Kullanmak için Samsung Takvim uygulamasını açmanız gerekir, + simgesi ve uyumlu uygulamalardan gelen etkinlik önerileri otomatik olarak gösterilir.

7. Pro Modu Daha Da ProfesyonelLeşiyor

Samsung uzun zamandır Galaxy telefonunun kamera uygulamasında bir Pro modu sundu. Ancak, şimdiye kadar sadece birincil kamerayı destekledi. Bir UI 4.1, Pro modunu diğer kamera sensörlerine daha da genişletir. Ancak, burada birçok faktör olduğundan, bu gelişme hangi modele sahip olduğunuza bağlı olarak telefonunuza yol açamayabilir.

8. Gece Modu Portreleri

One UI 4.1’deki kamerayla ilgili bir diğer gelişme de Portre çekimleri yaparken Gece modu desteği. Bu, düşük ışık senaryolarında bile daha ayrıntılı ve canlı portre çekimleri yakalamanızı sağlayacaktır.

Portre modunun kenar algılama algoritmasının kendisi de geliştirildi, ancak bu cihazlardaki donanım geliştirmeleri nedeniyle Galaxy S22 serisiyle sınırlı olabilir.

One UI 4.1 Küçük Bir Güncelleştirmedir

One UI 4.1 özelliklerde kısa görünebilir, ancak bazı büyük kullanılabilirlik iyileştirmeleri sunan One UI 4’ün iyi bir takibidir. Cilt Galaxy S22 serisine ilk kez giriş yapmış olsa da, sonunda neredeyse tüm orta sınıf ve premium Galaxy cihazlarına da yol açacak.

Yorum Yap
0 Yorum yapan