Samsung Galaxy Klavye Uygulamasında Grammarly Nasıl Etkinleştir ve Devre Dışı Bırakılır

Samsung Galaxy Klavye Uygulamasında Grammarly Nasıl Etkinleştir ve Devre Dışı Bırakılır

Yeni Samsung Galaxy telefonlar yazım ve dilbilgisi düzeltme için Grammarly yerleşik vardır. Nasıl kullanılacağı veya nasıl devre dışı bırakılacağı aşağıda açık şekilde açıklayın.

Samsung telefonların yerleşik klavyesi ilk başta çıplak kemikli görünebilir, ancak en son cihazlarda Grammarly entegrasyonu da dahil olmak üzere birçok özellik sunar. Android için bağımsız bir Grammarly klavye uygulaması olsa da, diğerleriyle aynı işlevsellik kümesini sunmaz.

Bu nedenle, ağır bir Grammarly kullanıcısıysanız, Samsung’un stok klavyesiyle entegrasyonundan yararlanabilirsiniz. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

Grammarly Nedir?

Grammarly, yazınızı geliştirmeyi ve daha profesyonel görünmeyi amaçlayan popüler bir dilbilgisi ve dil kontrol aracıdır. Daha önce, yalnızca web sitesi veya bir tarayıcı uzantısı aracılığıyla çevrimiçi olarak mevcuttu, ancak şirket 2017’de dilbilgisi düzeltmesi için iOS ve Android için özel bir klavye başlattı.

Grammarly’nin klavyesi profesyonel e-postalar ve belgeler yazarken yararlı olsa da, diğer klavyeler kadar zengin özellikli değildir. Yazarken klavyeler arasında sürekli geçiş yapmak da oldukça sinir bozucu olabilir.

Dizüstü bilgisayarda Grammarly kullanan kişi

Bu, Samsung’un Grammarly’yi stok klavyesiyle tümleştirmesinin kullanışlı olduğu yerdir, çünkü her iki dünyanın da en iyisini sunar: birçok özelliğin yanı sıra gelişmiş dilbilgisi kontrolü. Grammarly, entegrasyonun bir parçası olarak kelime dağarcığınızı, tonunuzu ve akıcılığınızı kontrol edecektir. Ancak bu özelliklerden bazıları premium sürüme erişim gerektirecektir.

Samsung Telefonlarda Dilbilgisi Entegrasyonu Nasıl Etkinleştirilir

Samsung’un Galaxy Keyboard’undaki Grammarly entegrasyonu yalnızca One UI 4.0 / Android 12 veya üzerini çalıştıran cihazlarda kullanılabilir.

  1. Şuraya gidin: Ayarlar > Genel yönetim > Samsung Klavye ayarları.

  2. Aşağı kaydırın ve Kullanılacak üçüncü taraf içeriğini seçin.

  3. Açılan menüden Grammarly klavye tümleştirmesini etkinleştirin.

  4. Ana menüye geri dönün ve Metin düzeltmeleri önerme.

  5. Yazma asistanı İngilizce veya telefonunuzda kullandığınız dil için.

Entegrasyonun bir parçası olarak Grammarly, Samsung Galaxy telefon sahiplerine 90 günlük bir deneme sunuyor. Teklifi talep etmek için Grammarly tarafından desteklenmektedir seçeneğinde Metin düzeltmeleri önerme Galaxy klavye menüsü. Açılan açılır pencereye kadar teklifi kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, tüm özelliklerin tadını çıkarmak için Grammarly Premium hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Grammarly’nin yalnızca sınırlı dillerle çalıştığını, bu nedenle kilometrenizin bu entegrasyona göre değişeceğini unutmayın. Hizmet, ifadelerin altını yeşille çizerek veya yeşil bir nokta görüntüleyerek yazma ve dilbilgisi önerileri sağlayacaktır. Önerileri gözden geçirmek için altı çizili sözcüklere veya yeşil noktaya dokunabilirsiniz.

Galaxy klavyede dilbilgisi önerileri

Galaxy klavyede Grammarly önerilerini gözden geçirme

Galaxy Keyboard’da Dilbilgisi Entegrasyonu Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Galaxy klavyedeki Grammarly entegrasyonunun hayranı değilseniz, ayarlarına atlayarak kapatabilirsiniz. Klavyeyi açın ve araç çubuğundaki ayarlar simgesine dokunun veya sistem ayarları menüsünden bu simgeye gidin.

  1. Şu adrese gidin: Ayarlar > Genel yönetim > Samsung Klavye ayarları.

  2. Aşağı kaydırın ve Kullanılacak üçüncü taraf içeriğini seçin.

  3. Açılan menüden Grammarly klavye tümleştirmesini devre dışı bırakın.

Grammarly’nin devre dışı kalmadığını görürseniz, bunun yardımcı olup olmadığını görmek için uygulama önbelleğini temizlemeyi ve telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.

Grammarly tümleştirmesini devre dışı bırakmak yazma deneyiminizi anlamlı bir şekilde değiştirmez, yalnızca tümleştirmenin bir parçası olarak önerileri almayı durdurursunuz. Grammarly’yi kapatmanın One UI’nin yerleşik yazım denetleyicisini etkilemeyeceğini, ancak eskisi kadar gelişmiş olmadığını unutmayın.

Grammarly’nin önerilerini beğenmediyseniz, daha iyi bir deneyim için Android için en iyi Dilbilgisi denetleyicisi uygulamalarından bazılarına göz atabilirsiniz.

Grammarly Entegrasyonu Samsung’un Klavyesini Oldukça Kullanışlı Hale Getiriyor

Samsung zaten stok klavyesinde Google Arama, Çeviri entegrasyonu, GIF araması ve daha fazlası gibi çeşitli özellikler sunuyor ve Grammarly entegrasyonu kullanışlılığını daha da artırıyor.

Bu özellik, anadili İngilizce olmayanlar için yararlı olacak ve telefonlarından önemli e-postalar veya belgeler yazarken dillerinin yerinde olduğundan emin olmalarına yardımcı olacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan