Samsung, Artık Herkes Dev Telefonlara Sahip Olduğu İçin Galaxy Note’u Öldürdü

Samsung, Artık Herkes Dev Telefonlara Sahip Olduğu İçin Galaxy Note’u Öldürdü

Samsung sonunda bir süredir şüphelendiğimiz şeyi doğruluyor: Galaxy Note serisi artık yok ve yerine S22 Ultra geçti.

Note 20 serisinin 2020’deki çıkışından bu yana bir Galaxy Note serisi telefon bekliyorsanız, Samsung’un size kötü haberleri var. Teknoloji şirketi Galaxy Note markasını resmen öldürdü. bilmen gereken her şey burada.

Samsung, Samsung Galaxy Note Markasını Öldürdü

Samsung’un Galaxy Note marka adı artık resmi olarak yok. Galaxy Note markasının ayrılacağı haberi, şirketin Galaxy S22 serisini ortaya çıkardıktan ancak bir ay sonra geliyor. Samsung’un akıllı telefon şefi Roh Tae-moon, Mobil Dünya Kongresi 2022’de resmen doğruladı.

Roh’a göre, Galaxy Note artık Ultra (Galaxy S22 Ultra gibi) olarak piyasaya sürülecek. Şirket, en son amiral gemisi S22 Ultra’yı yapmak için Galaxy Note’un planını ve DNA’sını zaten kullandığı için bu sürpriz değil. Ayrıca, şirket 2020’deki Note 20 cihazlarından bu yana Galaxy Note serisi bir telefon piyasaya sürümedi.

İlgili: Samsung Galaxy S22 Ultra: En İyi Özellikler

Samsung’un Neden Artık Galaxy Note’a İhtiyacı Yok?

Galaxy-S22-Ultra-Renk Seçenekleri

Resim Kredisi: Samsung

Güney Koreli teknoloji devinin Note markasını neden öldürdüğünü anlamak için, Note’un neden tanıtıldığını bilmek için ödeme yapar.

Note’un ana perdesi, akıllı telefon ekranlarının nispeten küçük olduğu bir zamanda büyük ekranlı bir cihaz olmasıydı. O zamanlar standart olandan daha fazla ekran gayrimenkule ihtiyaç duyan güçlü kullanıcılar için ayrı bir büyük ekranlı telefondu.

Ancak zaman geçtikçe, endüstri çapında, akıllı telefonlar her zamankinden daha büyük hale geldi. Bu nedenle, büyük bir ekran boyutu tek başına göze çarpan bir özellik değildir. Dahili olarak bile, Galaxy Note’un daha sonraki modelleri Galaxy S serisine daha da benzer hale büyüdü ve tek temel fark tasarım ve S Pen oldu.

İlgili: Samsung Neden Galaxy Note’u Terk Etmekte Haklı?

Galaxy Note Markası Resmen Öldü

Samsung’un Galaxy Note markasını öldürdüğü haberleri bir süredir çevrimiçi turlar yapıyor. Note’un ayrılışının ilk işaretleri, şirketin diğer Galaxy serisi telefonlara S Pen desteği eklemeye başlamasıyla geldi.

Ve 2021’de Roh Tae-moon, şirketin yıl boyunca bir Not başlatmayacağını söyledi. Aylar sonra, şirket Note’un DNA’sını üst düzey Galaxy S serisi telefonuna resmen entegre etti ve Galaxy S22 Ultra olarak piyasaya sürdü.

S22 Ultra’nın isim dışında tüm form ve şekillerde Note olmasıyla artık Note markasına gerek kalmadı.

Yorum Yap
0 Yorum yapan