Sağlıklı Beslenme İçin En İyi 10 Yemek Planlama Uygulaması

Sağlıklı Beslenme İçin En İyi 10 Yemek Planlama Uygulaması

Beslenme hedeflerinize ulaşmaktan zaman tasarrufuna kadar yemeklerinizi planlamanızın birkaç nedeni vardır. Düzgün yapıldığında, yemek planlaması sağlığınızı değiştirebilir ve yemek planlama uygulamalarını kullanmak bunun için en basit yollardan biridir.

Bunlar Android ve iOS için en iyi yemek planlama uygulamalarından bazılarıdır.

1. Mealime

Mealime basit ama kullanışlı bir uygulamadır. Özel olarak seçilmiş tarifler, sezgisel bir alışveriş listesi planlayıcısı ve kullanımı kolay bir yemek organizatörü arıyorsanız, Mealime tam size göre. Kaydolduğunuzda, keto, glütensiz, vegan ve çok daha fazlası gibi diyet tercihlerini seçebilirsiniz. Herhangi bir gıda alerjisini kontrol edin ve uygulama buna göre tarifleri ortadan kaldıracaktır.

Beş profesyonel şef tarafından küratörlüğünü yaptığı sağlıklı tariflerden oluşan büyük bir kütüphaneye sahiptir. Bir tarif seçtiğinizde, gerekli tencereyi, malzeme listesini, talimatları ve pişirme süresini bile görüntüleyebilirsiniz. Seçtiğiniz tariflere bağlı olarak, uygulama otomatik olarak bir market listesi oluşturur.

Premium sürüm, özel tarifler, beslenme izleyicisi, gelişmiş tarif filtreleri ve daha fazlası gibi ek özelliklere erişmenizi sağlar. Mealime’nin ücretsiz versiyonu temel yemek planlaması için yeterlidir. Ancak, beslenme bilgileriyle birlikte tarifleriniz üzerinde daha fazla kontrol istiyorsanız, premium yükseltme gitmenin yoludur.

İndirmek: Android | için Mealime iOS (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

2. Kırmızı Biber Tarif Yöneticisi 3

Paprika Recipe Manager 3 hafif bir yemek ve tarif planlayıcısıdır. Uygulamanın ücretsiz sürümü, diğer uygulamaların premium olarak sunduğu birçok özelleştirme seçeneği içerir. Bu yemek planlayıcısı ve tarif organizatörü, uygulamadan çıkmadan tarifleri doğrudan çevrimiçi aramanıza izin veren entegre bir tarayıcıya sahiptir.

Tarifleri indirebilir, malzemeleri bir alışveriş listesine ekleyebilir ve ardından bir yemek takvimine tarifler ekleyebilirsiniz. Ayrıca, bir grup tarifi yinelemek istiyorsanız kullanışlı bir özellik olan menüler oluşturma seçeneği de vardır.

İlgili: Yemek Kitaplarınızın Yerini Alacak En İyi 9 Tarif Organizatörü Uygulaması

Ancak, ücretsiz sürüme yalnızca sınırlı sayıda tarif ekleyebilirsiniz. Yemek planlarınızı ve tariflerinizi mobil ve masaüstünde senkronize etmek ve sınırsız tariflere erişmek istiyorsanız, premium sürümün kilidini açmak için ödeme yapmalısınız.

İndirmek: Android | için Paprika Recipe Manager 3 iOS (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

3. Bu Kadar Yiyin

Eat This Much (ETM), çeşitli beslenme uzmanları tarafından kullanılan zengin özelliklere sahip bir yemek planlayıcısıdır. En sağlıklı seçeneği seçmeyi kolaylaştıran açıklayıcı bir kalori ve beslenme izleme özelliğine sahiptir.

Diyet gereksinimlerinizi, hedeflerinizi ve diğer ayrıntıları girebilir, yüzlerce tarif arayabilir ve her gün için hızlı bir şekilde bir yemek planı oluşturabilirsiniz.

Premium sürümle, artık ayarlar, tüm hafta için özelleştirilebilir yemek planlaması, Amazon Fresh’e aktarabileceğiniz market listeleri ve daha fazlası gibi daha fazla tarife ve ek özelliğe erişebilirsiniz.

İndirmek: Android | İçin Bu Kadar Yiyin iOS (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

4. Yemek Planı

Plan to Eat, DIY meraklıları için eğlenceli bir yemek planlayıcısıdır. Diğer uygulamalardan farklı olarak, Yemek Planı bir yiyecek ve tarif veritabanına sahip değildir. Tarifleri girmenin üç yolu vardır: manuel olarak, web’de gezinerek veya bir URL yapıştırarak. Uygulama içinde bir tarif seçme kolaylığı olmadan, bu uygulama diğer bazı seçeneklerden daha sınırlıdır. Uygulamada alışveriş listeleri oluşturabilirsiniz, ancak sağlam beslenme izleme özelliklerine sahip değildir.

İndirmek: Android | için Yemek Yemeyi Planlayın iOS (Abonelik gerekli, ücretsiz deneme sürümü mevcuttur)

5. Yaşam

Lifesum hepsi bir arada kalori izleyici ve yemek planlayıcısıdır. Ancak, uygulamanın yemek planlama işlevi yalnızca premium sürümde kullanılabilir. Su alımınızı, karbonhidratlarınızı, proteininizi ve yağ alımınızı izlemek için uygulamayı kullanabilirsiniz.

Vegan, iklim dostu, yüksek protein ve standart planlar dahil olmak üzere çeşitli yemek planları vardır. Uygulama, yüzlerce mevcut tariften seçimlerinize göre otomatik olarak bir alışveriş listesi oluşturacaktır.

İndirmek: Android | için Lifesum iOS (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

6. Hazırlık

Prepear, yemeklerinizi gün veya hafta için planlamanın kullanımı kolay bir yoludur. Uygulamada bulunan çok sayıda tariften seçim yaparak veya bir URL’den kendi tarifinizi içe aktararak bir yemek planı oluşturabilirsiniz. Uzmanlar tarafından oluşturulan özel yemek planları satın alma seçeneği de vardır. Uygulama her tarifin beslenme bilgilerini görüntüler, böylece kalorilerinizi, yağınızı ve proteininizi bir bakışta izleyebilirsiniz.

İndirmek: Android | için hazırlık iOS (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

7. Nefis

Yummly, mevcut en iyi ücretsiz pişirme uygulamalarından biridir. Yemek yapmayı seviyorsanız, bu uygulama diğer uygulamalarda bulmak zor olabilecek çeşitli mutfaklarda inanılmaz tariflere sahiptir. Ayrıca sağlam yemek planlama özelliklerine sahiptir. Yummly, diyet tercihlerinize ve yemek seçeneklerinize göre tarifleri kişiselleştirebilir.

Her tarifin bir malzeme listesi vardır ve diğer insanların derecelendirmelerini içerir. Yorumları okumak, en iyi tariflere hızlı bir şekilde ulaşmanıza ve nasıl pişirebileceğinizi öğrenmeye başlamanıza yardımcı olabilir. Ve kuruluşunuzu güçlendirmek için alışveriş listelerinin yanı sıra kiler listeleri de oluşturabilirsiniz.

İndirmek: Android | için nefis iOS (Abonelik gerekli, ücretsiz deneme sürümü mevcuttur)

8. 8fit Egzersizler ve Yemek Planlayıcısı

Adından da anlaşılacağı gibi, 8fit bir vücut ağırlığı egzersiz uygulamasıdır, ancak kişiselleştirilmiş yemek planları oluşturmanıza yardımcı olabilecek harika bir yemek planlayıcısıdır. Diyet ve beslenme fitness’ın temel yönleri olduğundan, aynı uygulamada yemek planlaması ve egzersiz rutinlerine sahip olmak büyük bir fayda sağlayabilir.

8fit’in yemek planlayıcısı, diğer birçok özelliğin yanı sıra 800’den fazla tarif, bir market listesi, yemek günlükleri ve diyet hariç tutmaları ile birlikte gelir. Uygulama ayrıca yeni bir egzersiz veya diyet kilometre taşına ulaştığınızda rozetleri de dağıtıyor. Bu nedenle, yemek planları oluşturmak için manuel olarak harcayacak çok zamanı olmayan bir fitness meraklısıysanız, 8fit’in premium yemek planlayıcısı tam size göre.

İndirmek: Android | için 8fit Egzersizler ve Yemek Planlayıcısı iOS (Abonelik gerekli, ücretsiz deneme sürümü mevcuttur)

9. Plan Yemekleri

Genellikle, uygulamalar dağınık arayüzlerle oluşturulmuşlardır. Çok fazla seçenek ve özellik, yemek planlamasının basit görevini zorlaştırabilir. Ancak, Plan Meals en temiz yemek planlama uygulamalarından biridir. Uygulama, tek bir tıklamayla seçtiğiniz tariflere göre kişiselleştirilmiş bir alışveriş listesi sağlamanıza yedi güne kadar önceden yemek planlamanıza yardımcı olacaktır.

Ancak, büyük bir uyarı var: uygulamanın tüm tarifleri yalnızca premium kullanıcılar tarafından kullanılabilir. İçerikleri, pişirme talimatları ve kalori bilgileriyle birlikte tarifler eklemek için premium aboneliğe yükseltmeniz gerekir.

İndirmek: Android | için Yemek Planlayın iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

10. PlateJoy

PlateJoy, sadece sizin için kişiselleştirilmiş bir yemek planı oluşturacak birinci sınıf bir yemek planlama uygulamasıdır. Tek yapmanız gereken diyet tercihleriniz ve alerjileriniz hakkında birkaç soruyu cevaplamak ve bazı tarifler seçmektir. PlateJoy’un benzersiz olan şey, elinizdeki mutfak aletlerini de dikkate almış olması ve tarifleri buna göre küratörlük etmiş olmasıdır.

PlateJoy’daki her tarif tam beslenme bilgilerine sahiptir, bu nedenle makrolarınızı izlemek kolaydır. Ayrıca, alışveriş listeleri ve yemek günlükleri gibi standart özellikler de sunmaktadır.

İndirmek: Android | için Platejoy iOS (Abonelik gerekli, ücretsiz deneme sürümü mevcuttur)

Sağlık Hedeflerinize Ulaşmak İçin Yemek Planlayıcılarını Kullanın

Yemek planlayıcıları bir yemek takvimi oluşturmak ve sürdürmek için mükemmeldir. Yemek planlama uygulamalarından gelen anlık bildirimler ve haftalık raporlar da takipte kalmanıza yardımcı olabilir. Kalori takibi, özel diyet planları ve yüzlerce tarif gibi özelliklerle, bu uygulamalar hiç vakit kaybetmeden daha sağlıklı beslenmeye başlamanıza yardımcı olacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan