Sağlık Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak 5 Günlük Alışkanlık Uygulaması

Sağlık Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak 5 Günlük Alışkanlık Uygulaması

Günlük alışkanlıklar sağlıklı bir yaşam tarzının temel taşıdır. Ne yazık ki, günlük öğütme sağlıklı alışkanlıkları unutmayı kolaylaştırabilir. Neyse ki, günlük alışkanlıklarınızı takip etmenize yardımcı olmak için teknolojiyi kullanabilirsiniz.

Bunlar, sağlık hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak en iyi günlük alışkanlık uygulamalarıdır.

1. StepsApp Pedometresi

StepsApp Pedometer, günlük adımlar hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir adım izleme uygulamasıdır. Uygulamanın kullanımı kolaydır: sadece indirin ve telefonunuzu cebinizde tutun. Yakılan kaloriler, mesafe, tırmanılan zeminler ve zamanla birlikte günlük adımlarınızın görsel bir temsilini sağlar. Adımlarınızın bir özetini haftalık ve aylık grafiklerde de görebilirsiniz.

Kullanıcılar basamaklar, kaloriler, mesafe, zaman ve tırmanılan katlar da dahil olmak üzere kendi günlük hedeflerini belirleyebilirler. Günlük hedeflerinizden birini tamamladığınızda anında iletme bildirimleri ayarlama seçeneği de vardır. Bu, bir sonraki Anlayış sekmesi, her gün en etkin saatiniz, günlük ortalama adımlarınız, genel toplam adımlarınız ve günlük hedef serileriniz gibi yararlı eğilimleri görüntüler. Bu arada, Sonuç -ları sekmesine göre, düzenli olarak yürümek için ödüller kazanabilirsiniz.

İndirmek: Android | için StepsApp Pedometresi iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

2. Kalori: Basit Kalori Sayacı

Calory, günlük kalori alımınızı izlemenize yardımcı olan bir kalori izleyicisidir. Uygulama, boyunuza, kilonuza, aktivite seviyenize ve kilo hedefinize göre günlük kalori alma hedefi önerecektir. Profilinizi kişiselleştirirken, kilo vermek, korumak veya kilo almak isteyip istemediğinizi seçme seçeneğiniz vardır.

İzleyiciyi kullanmak için, ne yediğinizi girin ve uygulamanın günlük kalori hedefinizi tamamlamaya ne kadar yakın olduğunuzu hesaplamasına izin verin. Yaygın gıdalar zaten önceden ayarlanmış kalori değerlerine sahiptir, ancak diğer öğünler için kalori alımınızı manuel olarak girebilirsiniz. Bu, bir sonraki Tarih özelliği, günlük kilonuzun yanı sıra günlük kalori tüketiminizi de detaylandırıyor olan tarihsel kalori alımınızı görüntülemenizi sağlar.

İndirmek: Android | için Kalori iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

3. Su Hatırlatıcısı

Water Reminder, günlük hidrasyon hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olan bir su izleyici uygulamasıdır. Uygulama son derece özelleştirilebilir – kendi günlük hidrasyon hedefinizi seçebilir ve kilo kaybı ve fitness gibi diğer kişisel hedefleri ekleyebilirsiniz. Su Hatırlatıcı, içtiklerini kaydetmenizi kolaylaştırır. İçeceğinizi geniş seçenekler listesinden seçmeniz, boyutu girmeniz ve uygulamanın gerisini ele almanız yeterlidir.

Giriş sayfası, günlük su hedefinizi gerçekleştirmeye ne kadar yakın olduğunuzu otomatik olarak görüntüler. Ve eğer sağlık bilincine sahipseniz, diğer beslenme detaylarını Beslenme sayfa. Tutarlılığınızı aşağıdaki Tarih sekmesi, su tüketiminizi güne, haftaya ve aya göre parçalar.

İndirmek: Android | için Su Hatırlatması iOS (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

4. Ölçek Kitabı

scalebook uygulaması giriş sayfası

ScaleBook, günlük ağırlık hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek bir ağırlık günlüğü uygulamasıdır. Basit ve sezgisel arayüzü size tam olarak görmeniz gerekenleri gösterir ve başka bir şey değildir. Ağırlığınızı uygulamaya kaydetmek kolaydır: ağırlığınızı ilgili saat ve tarih filtreleriyle kaydetmeniz yeterlidir.

Uygulama, eğilimleri ve kilonuzun haftalık, aylık veya yıllık bir dönemde yukarı mı yoksa aşağı mı gittiğini görselleştirir. Basitlik, ScaleBook’un kalbinde yer alan bir yerdir. Hedef ve bildirim belirleme seçeneği yoktur, sadece alışkanlık geliştirmeyi kolaylaştıran basit kilo takibi.

İndirmek: iOS için ScaleBook (Ücretsiz)

5. Shuteye

ShutEye, günlük uyku düzeninizi takip etmeye ve sağlıklı uyku alışkanlıklarını sürdürmenize yardımcı olan bir uyku izleyicidir. ShutEye uykuya daldığınızda, uyandığınızda ve uyurken yaptığınız sesleri izler. Uyku konuşması, horlama, öksürük ve bruksizm de dahil olmak üzere belirli sesleri kaydetmeyi seçme ek seçeneğiniz vardır.

Uygulamanın Istatistik ne kadar uyuduğunuz, uyku aşamalarınız, horlama süreniz ve gece boyunca yaptığınız seslerin kayıtları da dahil olmak üzere günlük trendleri kaydeder. Kullanışlı uyku izleme özelliklerinin yanı sıra ShutEye, öneriler oluşturmak için uyku düzeninizi ve diğer verilerinizi kullanarak daha huzurlu uyumanıza yardımcı olacak bir planı da özelleştirir.

Sürüklenme sorunu yaşayanlar için uyku yardımında 200’den fazla uyku sesi, uyku hikayesi ve rehberli meditasyon bulunmaktadır. Uygulama ayrıca kullanışlı ipuçları ve rüya yorumlama kataloğu içeren makalelere de sahiptir.

İndirmek: iOS için ShutEye (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

İstikrarlı Alışkanlıklarla Sağlık Hedeflerinize Ulaşın

Bu uygulamalar, olumsuz alışkanlıkları olumlu alışkanlıklara dönüştürebilmeniz ve sağlık hedeflerinize ulaşabilmeniz için davranışlarınızdaki kalıpları görmenize yardımcı olur. Sağlık hedefleriniz ne kadar iddialı olursa olsun, her gün küçük değişiklikler yapmak bunları başarmanıza yardımcı olacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan