Odaklanmanızı Sağlayan 6 Hileye Dayanıklı Uygulama Engelleyici

Odaklanmanızı Sağlayan 6 Hileye Dayanıklı Uygulama Engelleyici

Dikkat dağıtmaya eğilimliyseniz, çoğu sıradan uygulama engelleyici ve odak aracı bunu kesmez. Sizi taahhütlerinizi yerine getirmek için zorlayan bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. İstemiyorsanız iptal etmek veya ayarlamak kolay bir şey değil.

Daha sıkı bir el isteyenler için, hile yapmanıza izin vermeyecek altı sıkı uygulama ve web sitesi engelleyici.

Not: İzinlere Dikkat Edin

Bir uygulamanın sizi sorumlu tutması için telefonunuz üzerinde daha fazla kontrol gerekir. Üst düzey izinler verirken her zaman dikkatli olun.

Geliştiricinin güvenilir olduğunu biliyorsanız, bu izinler uygulamanın sizi sözünüzde tutmasına izin verir. Verdiğiniz izinleri ve bunları nasıl kullanabileceklerini anladığınızdan emin olun.

Özgürlük, insanların telefon bağımlılığının bırakmasına yardımcı olur, ancak bir üretkenlik aracı olarak da iyi çalışır. Uygulamayı kullanmak için hem uygulamalar hem de web siteleri için blok listeleri oluşturursunuz. Ardından, hangi blok listelerin kullanılacağını seçerek bir blok oturumu oluşturursunuz.

Premium bir kullanıcıysanız, bu oturumları bir zamanlamaya göre yinelenebilecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Özgürlük, çalışan bir oturumu değiştirmenizi veya silmenizi de engelleyebilir. Ancak bu katı mod yalnızca Premium kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Masaüstüne geçerek de kaçamazsınız. Bu uygulama aynı zamanda bilgisayarlar için sıkı bir uygulama ve web sitesi engelleyicidir. Çeşitli sistemler için masaüstü sürümleri ve tarayıcı uzantıları ile platformlar arasıdır.

İndirmek: Özgürlük | Android | için Dikkat Dağıtıcı Unsurları Engelle iOS (Abonelik gerekli, ücretsiz deneme sürümü mevcuttur)

2. AppBlock

AppBlock, ekstra zorlu taahhüt özelliklerine sahip Engelleme Profilleri sunar. Ücretsiz sürümde bile dikkat dağıtıcı şeylerden uzak durmayı taahhüt etmek için iyi çalışır.

Uygulama, çeşitli güvenlik seviyelerine sahip sıkı bir moda sahiptir. Profili düzenlemenizi, uygulamayı kaldırmanızı veya uygulamanın izinlerini iptal etmenizi durdurabilir.

Katı Mod kulağa aşırı geliyorsa, daha basit bir Kilit modu da vardır. Bir profili kilitlediğinizde, uygulama çalışırken profili değiştirmenizi engeller.

Çalışırken her iki modu da devre dışı bırakamazsınız. Bu nedenle, telefon uygulaması gibi önemli uygulamaları engellemediklerinden emin olun.

Uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ancak en iyi sonuçlar için premium sürümü isteyeceksiniz. Ücretsiz bir kullanıcı olarak, Katı Modu 24 saatten uzun süre çalıştıramaz veya bir profili 4 saatten uzun süre kilitleyemezsiniz. Ayrıca, kaç tane uygulama bloğu ve profil ayarlayabilirler konusunda da sınırlısınız.

İndirmek: AppBlock: Android | için Web Sitelerini ve Uygulamaları Engelle iOS (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

Stay Focused, sıkı odak modlarına sahip son derece özelleştirilebilir bir engelleyicidir. Düz blokları veya Pomodoro bloklarını (Bekleme Süresi) kullanabilirsiniz. Uygulama süresi veya uygulama başlatmalarında sınırları geçtiğinizde geçerli olan kullanım tabanlı blokları da seçebilirsiniz.

Uygulama başlatmalarını, bildirimleri, web sitelerini ve hatta anahtar kelimeleri engeller. Bir anahtar sözcüğü engellemek, o sözcüğü içeren herhangi bir web bağlantısını engeller. Belirli etki alanlarını engellemekten çok daha esnektir.

Bloğunuza bağlı kalmanızı sağlamak için çeşitli Katılık Seviyeleri vardır. Kilit Modu, ayarları değiştirmek veya uygulamayı kaldırmak için bir parola gerektirir. Parolayı başkasına verdiğinizde en iyi şekilde çalışır.

Katı Mod, en üst seviye, sizi bloğa kilitler. Bu, geçici bir çözüm olmadan ayarları değiştirmenizi veya kaldırmanızı engeller. Ücretsiz sürüm, Katı Mod’ı altı saatten fazla çalıştıramaz.

Premium kullanıcılar ayrıca blok listeler ve kullanımdaki sınırları da göz ardı eder. Ayrıca, ana ekrandan erişebileceğiniz eylem widget’larına erişimin kilidini açar.

İndirmek: Android için Odaklanmaya Devam Edin (Ücretsiz, premium sürüm mevcuttur)

4. HelpMeFocus

HelpMeFocus çoğu engelleyiciyle aynı formülü kullanır, ancak güvenlik önlemleri farklıdır. Hile yapmadığınızdan emin olmak için bir şifre sistemi kullanır. Çalışmayan bir blok profilini bile değiştirmek için parola gerekir.

Varsayılan olarak, uygulama bir şeyi değiştirmeye çalıştığınızda rastgele captcha tarzı bir parola oluşturur. Ek güvenlik için Kullanıcı Parolası’nı seçebilirsiniz. Ardından, güvendiğiniz birinin bir parola ayarlamasını ve bunu sizden gizli tutmasını bilirsiniz.

Şifre sistemi blokları daha esnek ama aynı şekilde katı hale getirir. Gerçek bir acil durumda, şifre sahibinize neden bloktan kaçmanız gerektiğini açıklayabilirsiniz. Ama eğer geçici bir ayartmaysa, kapalı kalırsınız.

Profesyonel kullanıcılar Süper Katı Modu da etkinleştirebilir. Bu mod, bir profil çalışırken profilde değişiklik yapmanızı engeller. Uygulamayı kaldırarak da bundan kurtulamazsınız.

İndirmek: Android için HelpMeFocus (Ücretsiz, premium sürüm mevcuttur)

5. Uygulamaları Engelle

Block Apps, basit bir formüle sahip kolaylaştırılmış bir odak uygulamasıdır. Hangi uygulamaların engelleneceğini seçin, tetikleyicileri engelleyin ve Katı Mod’u işaretleyin. Katı mod, çalışırken bloğu düzenlemenizi veya iptal etmenizi engeller. Diğer engelleyicilerin aksine, bu bir ödeme duvarı ile sınırlı değildir.

Blok Uygulamaları ayrıca onu kaldırmanızı veya izinlerini iptal etmenizi de engeller. Yeniden başlatma bile odak bloklarını kesintiye uğratıyor. Gerçekten geçmekten başka çıkış yolu yok.

Yine de esnek bir programa uymak için çok katı değil. Aynı profil içinde kullanım tabanlı ve zamanlama tabanlı blokların bir karışımını kullanabilirsiniz.

Profesyonel bir sürüm var, ancak uygulamayı aldatmayı zorlaştırmıyor. Eklediği tek ekstra güvenlik, yeni uygulamaları engelleme listesine otomatik olarak aktarmaktır.

İndirmek: Uygulamaları Engelle – Android için Üretkenlik ve Dijital Refah (Ücretsiz, premium sürüm mevcuttur)

Bu uygulama, ücretsiz sürümde bile tamamen hileye dayanıklıdır. Blok modu veya İzin Ver modu arasında seçim yaparak her Kilitlemede ince ayar yapabilirsiniz. Blok, belirtilen uygulamalar dışında her şeye izin verir. İzin ver tam tersini yapar.

Pro’ya yükseltme, kaç uygulamayı ve web sitesini engelleyebileceğiniz ve kaç Kilitlemeye sahip olabileceğiniz konusundaki sınırları kaldırır. Ücretsiz kullanıcılar engellemek için en fazla 10 uygulama ve web adresi seçebilir.

Bu, diğer ücretsiz engelleyici uygulamalarda yaygın olan üç veya beşten çok daha cömert hale getirir. Tüm katı mod özellikleri ücretsiz kullanıcılar tarafından da kullanılabilir. Aslında, ücretsiz kullanıcılar daha sıkı bir uygulama alır.

Varsayılan olarak, Beni Kilitle, kullanıcıdan bloğu erken durdurmak için bir ücret alır. Profesyonel kullanıcılar bu ayarı devre dışı bırakarak etkin bir bloğu ücretsiz olarak durdurabilir. Ancak Ücretsiz sürümü olanlar buna takılıp kaldı.

İndirmek: Lock Me Out: Android için Uygulama Engelleyici (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

Uygulama Engelleyicilerle Disiplin Oluşturun

Günün sonunda, özdenetim ve disiplin her zaman odaklanmanın bir parçası olacaktır. Ama bu, bu becerileri tek başına geliştirmen anlamına gelmez.

Bilgisayarınız için iyi engelleyicilerle birlikte, üretkenlik güç merkezi olabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan