MWC 2022’de En İyi Yeni Teknoloji— Oppo Flash Şarj

MWC 2022’de En İyi Yeni Teknoloji— Oppo Flash Şarj

MUO, MWC 2022’de gördüğümüz en iyi teknolojilerden bazılarını ödüllendirdi. İşte Oppo’nun 150W ve 240W flaş şarj atılımlarına bir bakış

MWC 2022, dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının en son cihazlarını ve mobil yeniliklerini gösteren duyurularla doludur.

Ancak En İyi Yeni Teknoloji ödülümüzü almak, Oppo’nun SuperVOOC flaş şarj teknolojisindeki gelişmeleridir.

Oppo SuperVOOC 240W ve 150W Flaş Şarj: MWC 2022’de En İyi Teknoloji Atılımı

Bir dizi şirket 100W ve 200W’ı aşan hızlı şarja doğru ilerlerken, Oppo’nun duyurusu bu teknolojiyi daha da ileriye itiyor.

Şirket, Pil Sağlığı Motoru teknolojisine sahip 150W SuperVOOC flaş şarjının 2022’nin ikinci çeyreğinde oneplus akıllı telefonda piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Ayrıca yeni 240W flaş şarj teknolojisini de gösterdi. Henüz bu teknolojiden yararlanacak bir cihaz duyurmamış olsa da, bir pili ne kadar hızlı kapatabileceğini gösterdi.

Oppo’nun Yeni SuperVOOC Teknolojisi Hakkında Önemli Olan Nedir?

Flash şarj teknolojisi, şarj cihazları için watt değerlerini kovalamak yerine, genel olarak akıllı telefon kullanıcılarına fayda sağlayan bir dizi iyileştirme içerir.

Oppo, 150W flaş şarj teknolojisinde Pil Sağlığı Motorunun (BHE) gelişimini vurguluyor. Bu nedenle, 150W teknolojisi 4.500mAh pili 15 dakikada% 1’den% 100’e şarj edebilirken, pilin uzun ömürlülüğünü artırmak için özellikle pil iyileştirme teknolojisini de içerir.

Şirket, elektrotların pilin şarj ve boşaltma döngüleri sırasında onarıldığını ve bunun da pilin ömrünü uzattığını belirtiyor. BHE ile pil, 1.600 şarj döngüsünden sonra kapasitesinin % 80’ini korur. Oppo’ya göre, geleneksel flaş şarj ile piller normalde 800 şarj döngüsü içinde% 80 kapasiteye ulaşır.

Bu, teknolojinin pillerin ömrünü iki katına çıkabileceği anlamına gelir. 1.600 şarj döngüsü ne kadardır acaba? Günde bir kez telefonlarını tamamen tüketen ve şarj eden kullanıcılar için Oppo, bunun dört yıl olduğunu belirtiyor.

Bu arada, 240W flaş şarjı söz konusu olduğunda, teknoloji 4500mAh pili dokuz dakika içinde% 1’den% 100’e şarj edebilir.

Oppo, yeni şarj teknolojisine yönelik güvenlik önlemlerinin bir parçası olarak pil güvenliği izleme çipi ve sıcaklık korumasını da benimsedi.

Ancak şirket, MWC açılış konuşmasında, bu teknolojiyi tüketicilerle buluşturmadan önce pil ömrünü ve enerji yoğunluğunu iyileştirmek için hala parlattığını kaydetti.

Bu nedenle, bir atılım önümüzdeki birkaç ay içinde kullanıcılara yeni şarj teknolojisi getirecek olsa da, diğeri bir sonraki için sınırları zorluyor.

Devamını oku: Android Telefon için Pil Sağlığı Nasıl Kontrol Yapılır

Tebrikler Oppo!

Bu atılım için Oppo’ya ve MWC 2022’deki duyurular için diğer MUO ödüllerine aferin.

Etkinliğin sunduğu en iyiler için diğer kapsamımıza ve ödüllerimize göz atıp sunduğumuzdan emin olun.

Tavsiye ettiğimiz ve tartıştığımız öğeleri beğendiğinizi umuyoruz! MUO’nun bağlı kuruluşu var
ve sponsorlu ortaklıklar, bu nedenle bazı satın alımlarınızdan elde edilen gelirden pay alıyoruz. Bu
ödediğiniz fiyatı etkilemez ve en iyi ürün önerilerini sunmamıza yardımcı olur.

Yorum Yap
0 Yorum yapan