Microsoft’tan denemeye değer 8 En İyi Android Uygulaması

Microsoft’tan denemeye değer 8 En İyi Android Uygulaması

Microsoft’un tanıtılmaya ihtiyacı yoktur— bir teknoloji devi ve bir ev adıdır. Bu yüzden Android uygulamalarının çoğunun radara yakalanmaması şaşırtıcı.

Microsoft ilk başta Android için iş uygulamalarına odaklanmaya devam etti, bu yüzden daha sonra başlattıkları yeterince başlık atmadı. Başka bir neden, bu uygulamalar için popüler alternatiflerin Google Play’de insanların tercih ettiği gibi görünmesidir.

Bu nedenle, Microsoft tarafından geliştirilen ve denemeye değer olduğunu düşündüğümüz android için bu gölgeli uygulamaların bir listesini yaptık. Ve çoğu tamamen ücretsiz.

1. Microsoft Lens

Microsoft Lens, Android için bir üretkenlik uygulamasıdır. Görüntünüzü taramanıza ve popüler dosya formatlarına dönüştürmenize olanak tanır.

Güçlü tarama motoru, el yazısı olanlar da dahil olmak üzere çeşitli metin türlerini tarayabilir. Taramadan sonra, bu görüntüleri PDF, DOCX, XLSX veya PPT gibi istediğiniz biçime kaydedebilirsiniz.

Microsoft Lens, taranan görüntüleri ve dosyaları OneDrive depolama alanına kaydetmenizi sağlar. Dosyalarınızı çeşitli cihazlar arasında senkronize etmenine yardımcı olur. Bazı popüler tarama uygulamaları bu kategoriye hakimdir, ancak bir Windows kullanıcısı için Microsoft Lens oldukça kullanışlı bir araçtır.

İndirmek: Microsoft Lens (Ücretsiz)

2. Microsoft Çevirmeni

Microsoft Translator, 70’ten fazla dil için geniş desteğe sahip bir dil çeviri uygulamasıdır. Çevrimdışı modda çevirmek için çeşitli diller indirebilir ve ses girişini kullanarak bir cümleyi de çevirebilirsiniz. Uygulama, resimlerdeki metnin yanı sıra yazılan metni çevirmenizi sağlar.

Microsoft Translator, bir konuşmayı cihazlar arasında çevirmeye izin veren bir özelliğe sahiptir. Konuşma bire bir veya bir grupta olabilir. Bu özellik, daha geniş bir kitle için sunumlarda yardımcı olur. Farklı kategorilerde yaygın olarak kullanılan tümceler için çeviriler sağlayan bir kılavuzu da denetleyebilirsiniz.

İndirmek: Microsoft Translator (Ücretsiz)

3. Microsoft Yapılacak

Microsoft To Do, adından da anlaşılacağı gibi, bir görev yönetimi uygulamasıdır. Görevleriniz için hatırlatıcılar ayarlamanıza, önemli şeyleri not almanıza ve etkinliklerinizi planlamanıza olanak tanır. Uygulama ayrıca e-postanızdan gelen bayraklı mesajları da görüntüler. Bu özellik, anımsatıcılar eklemenizi ve son tarihleri doğrudan Outlook’tan ayarlamanızı kolaylaştıracağından oldukça kullanışlıdır.

Microsoft To Do, diğer Microsoft hizmetleriyle iyi tümleştirme desteğine sahiptir. Farklı hizmet ve cihazlarda görevleri düzenlemenizi ve yönetmenizi kolaylaştırır. To Do ile gününüzü planlayabilir ve telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan erişebilirsiniz. Ayrıca not almanızı ve görevlerinize çeşitli dosyalar eklemenizi sağlar.

İndirmek: Microsoft Yapılacaklar (Ücretsiz)

4. Microsoft Planlayıcısı

Microsoft Planner, projelerinizi ve görevlerinizi bir ekiple yönetmek için bir uygulamadır. İşbirliği yapmanıza ve ekip çalışmasını etkili hale getirmenize olanak tanır.

Yeni planlar oluşturabilir ve düzenleyebilir, görevleri yönetebilir ve zamanlayabilir, kişileri çeşitli görevlere atayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Planner, planlarınızı görsel olarak yönetebilmeniz için kullanımı kolay bir arayüz sağlar. Ekip üyelerinin birbirlerinin ilerlemesini de görmelerini sağlar.

Zamanlamayı izlemek için görevlerin durumunu da denetleyebilirsiniz ve grafik size henüz hiçbir şey atanmamış üyeleri de gösterir.

İndirmek: Microsoft Planlayıcısı (Ücretsiz)

5. Microsoft Aile Koruması

Microsoft Aile Koruması ebeveynler için yararlı bir uygulamadır. Ebeveyn kontrolleri ile çocuklarınızı güvenli olmayan web dünyasından korumanızı sağlar. Çocuğunuzun çevrimiçi etkinliğini ve ekran süresini izleyebilirsiniz ve ayrıca belirli uygulamaları veya oyunları engellemenize veya izin vermenize olanak tanır.

Aile Koruması, aile üyelerinin konum paylaşımıyla çevrimdışı bağlantıda kalmalarını sağlar. Konum izleme özellikleri, aile üyeleri tarafından sık ziyaret edilen yerleri görüntülemenizi de sağlar. Bir aile üyesi bir konuma geldiğinde veya bir konumdan ayrıldığında bile uyarı alabilirsiniz. Uygulama, en yüksek hızı, telefon kullanımını, rotaları ve daha fazlasını içeren sürüş raporları oluşturur.

İndirmek: Microsoft Aile Koruması (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

6. MSN Hava Durumu

MSN Weather mükemmel bir Android hava durumu uygulamasıdır. Bir saat, gün, hafta ve on gün için en son tahminleri sağlar. MSN Weather ayrıca olağandışı hava koşulları için uyarılar sağlar.

Daha ayrıntılı bilgi almak için mevcut haritalar aracılığıyla tahmini kontrol edebilirsiniz. Bunlar sıcaklık, nem, yağış şansı, UV indeksi, radar tahmini ve çok daha fazlasını gösterir. Uygulama ayrıca konumlarınız için gün doğumu ve gün batımı zamanlamasını gösterir. Seyahat ederken hava durumunu takip etmek için listenize birden fazla şehir ekleyebilirsiniz.

İndirmek: MSN Hava Durumu (Ücretsiz)

7. Microsoft Edge

Edge, Microsoft’un web tarayıcısıdır. Diğer Microsoft hizmetleri ve uygulamalarıyla iyi entegrasyon desteğine sahiptir. Tarayıcı, web’de gezinmek için tonlarca kullanışlı özellik sağlar. Parolalarınızı, geçmişinizi, sık kullanılanlarınızı, yer imlerinizi ve diğer tarayıcı verilerinizi cihazlar arasında da eşitleyebilirsiniz.

Microsoft Edge, kötü şöhretli Internet Explorer’ın ardılıdır. Ancak, önemli ölçüde geliştirilmiş ve yeniden tasarlanmıştır.

Edge artık piyasadaki büyük tarayıcıların bir rakibidir. Benzersiz özellikleri arasında alışveriş yardımı, şifre güvenliği kontrolü, koleksiyonlar ve çok daha fazlası bulunur. Bir Windows kullanıcısıysanız, Edge ile en iyi deneyimi elde edebilirsiniz.

İndirmek: Microsoft Edge (Ücretsiz)

8. Uzak Masaüstü

Uzak Masaüstü, Android cihazınızı kullanarak masaüstüne bağlanmanızı sağlayan Microsoft tarafından kullanışlı bir uygulamadır. Masanızdan uzaktayken telefonunuzu kullanarak bilgisayarınıza erişmenizi sağlar. Uygulama ayrıca sanal uygulamalara bağlantıya izin verir, böylece kodunda bir hata olan bir arkadaşınıza veya örneğin üniversite ethernetine bağlanmak isteyen bir öğrenciye yardımcı olabilirsiniz.

Uzak Masaüstü bağlantıları güvenlidir, bu da hiçbir davetsiz misafirin aygıtların hiçbirine erişemeyeceği anlamına gelir. Buna ek olarak, uygulama ses ve video akışını destekler ve ayrıca panoları cihazlar arasında paylaşmanızı sağlar.

İndirmek: Uzak Masaüstü (Ücretsiz)

Android için En İyi Microsoft Uygulamaları

Microsoft, pazardaki rekabeti domine etmek için başladı ve uygulamaların ve hizmetlerin kalitesini büyük ölçüde artırdı. Bu uygulamalar kesinlikle Google Play’de bulunan alternatiflerden daha az yararlı olarak kabul edilemez ve herhangi bir kalite kaybı olmadan Google uygulamalarına olan güveninizi azaltmak istiyorsanız mükemmeldir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan