MediaTek’in Yeni Dimensity SoC’leri Bir Sonraki Akıllı Telefonunuza Güç Verebilir

MediaTek’in Yeni Dimensity SoC’leri Bir Sonraki Akıllı Telefonunuza Güç Verebilir

MWC’de Tayvanlı MediaTek ile kendi kişisel içeriden ifşamızdan sonra, markanın en son teklifi hakkında paylaşacak çok şeyimiz var: akıllı telefonlar için yeni bir premium işlemci yongaları serisi.

Dimensity 8000, Dimensity 8100 ve Dimensity 1300 SoC, Qualcomm, Apple ve diğer favorilerimizin en büyük, en cesur ve en kötü akıllı telefon teknolojisi arasında güçlü duruyor.

Mobil bir oyuncuysanız ve deneyiminizi geliştirebilecek bir çözüm arıyorsanız, bilmeniz gerekenler şunlardır.

Resim Kredisi: MediaTek

MediaTek, tüketiciler için her iki dünyanın da en iyisini masaya getirme şekliyle ünlüdür: ürünleri çarpıcı performansa sahiptir, ancak rakip markaların premium SOC’lerinden çok daha uygun fiyatlı kalır.

Bu hafta şirket, Dimensity 8100 ve Dimensity 8000’i içeren yeni yüksek değerli SoC serisini ortaya çıkardı: Dimensity 8000 serisi. Dimensity 1300 de bir göz attırır. 8000 serisi Dimensity 9000 platformundan türetilmiştir. MediaTek’in ticari markası Dimensity 9000 çipine daha uygun fiyatlı ve enerji meraklısı eşdeğerler olarak durabiliyorlar.

MediaTek’in Açık Kaynak Mimarisi’nin uygulanması, cihaz üreticilerinin bu güçlü yeni yongaları donanımın ve kullanıcının ihtiyaçlarını yakından karşılayacak şekilde donatabileceği anlamına gelir.

Bu düşünce ve onun gibi diğerleri sayesinde, bu marka 5G’de gelişmeyi izlemekten çok heyecan duyuyoruz.

MediaTec 8000 serisinin izniyle resim kalitesi.

Resim Kredisi: MediaTek

Dimensity 8000 serisi, sekiz çekirdekli bir CPU ile Samsung onaylı TSMC 5nm üretim süreci ile üretilir. Arm Mali-G610 MC6 GPU ve MediaTek’in oyun için kendi HyperEngine 5.0’ının zorlu bir kombinasyonudur ve bu SOC’lerin her ikisini de özellikle bir bütçeyle mobil oyuncular için en iyi rakipler haline getirir.

Bu yongalar beşinci nesil MediaTek AI işleme ünitesi olan APU 580’i kullanır. Bu çok yönlü işlemci, profesyonel kullanım için olduğu kadar yaratıcı işler için de uygundur – saniyede beş gigapiksel görüntü sinyal işlemcisi (ISS), video oynatmada gecikme veya gecikme olmadan iyi şeylerin gelmesini sağlar.

Çoğunlukla, bu sürüm 5G’nin yepyeni dünyasının ve bununla birlikte gelmesi beklenen tüm değişikliklerin önünü açmayı amaçlıyor. MediaTek, tüketicilerin çoğunluğunun karşılayabileceği bir fiyata mümkün olduğunca çok Dimensity çipini kullanıcıların eline vererek erişimini küresel olarak genişletmeyi umuyor.

Bu ethos, çip üreticilerinin geçmişteki ve günümüzdeki tutumunun tam tersidir; MediaTek, şu anda premium akıllı telefonlar ve işlemciler dünyasında deneyimlediğimiz elitizm ve kapı tutma yerine, bu devrim niteliğindeki yeni teklifle oyun alanını düzlüğe taşıyor.

Dimensity 8100, Dimensity 8000 ve Dimensity 1300 destekli akıllı telefon cihazlarının bu çeyreğin sonlarında piyasaya sürüldüğlerini görmeye başlayacaksınız ve bu işbirlikleri listesinde temsil edilen bazı isimler sizi şaşırtabilir. En sevdiğiniz akıllı telefon markalarını toz içinde bırakmadan pastanızı yiyin ve yiyin.

Bu SoC’ler MWC 2022 kongre odası katında gördüğümüz en heyecan verici şeylerden bazılarıydı – bu hikayenin önümüzdeki haftalarda ve aylarda nasıl gelişeceğini ancak hayal edebiliyoruz.

Tavsiye ettiğimiz ve tartıştığımız öğeleri beğendiğinizi umuyoruz! MUO’nun bağlı kuruluşu var
ve sponsorlu ortaklıklar, bu nedenle bazı satın alımlarınızdan elde edilen gelirden pay alıyoruz. Bu
ödediğiniz fiyatı etkilemez ve en iyi ürün önerilerini sunmamıza yardımcı olur.

Yorum Yap
0 Yorum yapan