Keşfedilecek 5 Yeni Şey

Keşfedilecek 5 Yeni Şey

Google onuncu Pixel Feature Drop’unu yayınladı. Özellik Damlaları, şirketin yeni özelliklerle birlikte gelen periyodik güncellemelerine verilen süslü bir isimdir.

Mart 2022 Feature Drop, Snapchat’teki Night Sight desteği de dahil olmak üzere uygun Google Pixel telefonlara birkaç yeni şey ekliyor. İşte güncellemenin bir parçası olarak Google Pixel telefonunuza gelen beş yeni özellik.

1. Snapchat’te Gece Görüşü

Pixel telefonlardaki tüm Snapchat kullanıcılarına iyi haber çünkü Google şimdi uygulamanın içine şaşırtıcı Gece Görüşü modunu getiriyor. Night Sight ile artık flaşı kullanmadan doğrudan Snapchat’in içinde daha canlı ve ayrıntılı düşük ışıklı fotoğraflar ve videolar yakalayacaksınız.

Tek yapmanız gereken Snapchat’i açmak ve özelliği kullanmak için sağ üstteki Gece Görüşü simgesine (ay) dokunmak. Ancak, bu özellik yalnızca Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’da kullanılabilir.

2. Gboard Özel Çıkartmalar

Resim Kredileri: Google

Google’ın klavyesi, belirli metninizle özel çıkartmalar oluşturarak duygularınızı ifade etmeyi kolaylaştıran yeni bir özellik ekler. Örneğin, “İyi ki doğdun, x” yazarsanız, Gboard bu mesajı sevdiğinizle paylaşabileceğiniz renkli bir özel etikete dönüştürür.

Gboard’un özel çıkartmaları için tek uyarı, lansman anında yalnızca ABD İngilizcesini desteklemesidir.

3. Tercüman Modu

Google Pixel'i Canlı Çevir

Resim Kredileri: Google

Yorumlayıcı Modu, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’da bulunan Canlı Çeviri’nin bir uzantısıdır. Yeni özellik, Live Translate’i gerçek zamanlı tercümanınız olarak kullanmanızı sağlar. Evet, pixel’inizin çevirmeniniz olmasına izin vererek yüz yüze konuşmalarınızda kullanabilirsiniz. Ancak, lansmanda yalnızca İspanyolca, İtalyanca ve Fransızca dahil olmak üzere bir avuç dili destekler.

Bu çeviriler cihazda gerçekleşir, bu da Google’ın Pixel 6 lansman etkinliğinde duyurduğu yapay zeka destekli özel Tensor çipi sayesinde gerçekleşir. Sadece “Hey Google, İspanyolca tercümanım ol” de ve sihrin gerçekleşmesine izin ver.

Daha da iyisi, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, videolarda ve diğer medyada İspanyolca’yı otomatik olarak tanımlayabilir ve otomatik olarak İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Japonca (şu anda beta sürümünde) ve İspanyolca’ya çevirebilir.

4. Canlı Altyazılar

Konuşmamak istediğiniz veya konuşmak istemediğiniz bir yerdeyseniz Google, Canlı Altyazılar aracılığıyla iletişim kurmanız için alternatif bir yol sunuyor. Ancak, Canlı Altyazılar özellikle konuşamayanlar için kullanışlıdır.

Canlı Altyazılar ile diğer kişinin söylediklerinin altyazılarını görürsünüz ve yanıtları geri yazarak yanıt verebilirsiniz. Google, yazdığınız yanıtları alıcıya yüksek sesle okuyacaktır.

5. Ana Ekranınızda Daha Fazla Bilgi

Bir bakışta piksel 6

Resim Kredileri: Google

Bir Bakışta Pixel telefonunuzda size zamanında ayrıntılar sağlar, ancak Google daha fazla bilgi ekleyerek ve daha sık yüzeye çıkararak bunu bir mil daha ileri götürür. Örneğin, Bir Bakışta artık Pixel Buds gibi Bluetooth’a bağlı cihazlarda pil seviyesi verileri içerir.

Ayrıca Google, bölgenize bir deprem vurmak üzereyken olduğu gibi bağlamsal hatırlatıcılar veya ertesi gün tatil olduğunda alarmınızı devre dışı bırakmak için bir hatırlatıcı ekler. Bu özelliklerin tümü widget olarak mevcuttur.

En Son Piksel Özelliği Düşüşündeki Diğer Özellikler

Ayrıca, Google mevcut bazı özelliklerin kullanılabilirliğini genişletiyor ve diğerlerini geliştiriyor. Örneğin, Google Pixel 3a ve daha yeni cihazlar artık yeni güncellemenin bir parçası olarak Direct My Call ve Wait Times’ı destekliyor.

Buna ek olarak, Google’ın Kaydedici uygulaması artık İtalyanca ve İspanyolca’yı desteklerken, Google Asistan’ın Hızlı ifadeler aracı Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’da İspanyolca, İtalyanca ve Fransızca olarak kullanılabilir.

Uygun Google Pixel Cihazları ve Lansman Zaman Çizelgeleri

Yeni özellikler heyecan verici ama Pixel telefonunuz uygun mu? Google’ın Mart 2022 Pixel Drop’ı Pixel 3a’dan Pixel 6 serisine kadar tüm Pixel cihazları tarafından kullanılabilir. Güncelleme Pixel 3a ile Pixel 5a (5G) arasında zaten kullanılabilir, bu nedenle ayarlar uygulamanızı bir güncelleme için kontrol etmelisiniz.

Google’ın en yeni telefonları Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, güncellemeyi bu ayın sonlarında alacak.

Yorum Yap
0 Yorum yapan