Kayıp Bir Samsung Galaxy Cihazını Bulmak İçin Cep Telefonumu Bul Nasıl Kullanılır

Kayıp Bir Samsung Galaxy Cihazını Bulmak İçin Cep Telefonumu Bul Nasıl Kullanılır

Akıllı telefonlar artık neredeyse bir gerekliliktir, bu yüzden istediğiniz son şey birini kaybetmektir. Samsung kullanıcısıysanız, kayıp telefonunuzu bulmanın kolay bir yolu vardır.

Samsung’un cihazları, kaybolan telefonunuzu uzaktan bulmayı ve hatta içeriğini kilitlemeyi veya silmeyi kolaylaştıran Cep Telefonumu Bul adlı bir uzaktan kurtarma özelliği sunar. Bunun nasıl çalıştığına daha yakından bakalım.

Samsung’un Mobil Hizmetimi Bul Nedir?

Samsung’un Cep Telefonumu Bul, kayıtlı bir Samsung Galaxy cihazındaki verileri kayıp veya çalınırsa bulmayı, yedeklemeyi veya silmeyi kolaylaştıran ücretsiz bir hizmettir. Bir Samsung hesabı kullanılarak web üzerinden erişilebilir.

Yenilikçi güvenlik özellikleri paketine sahip olan hizmet, cihazınızın tüm potansiyelini ortaya çıkarmanızı sağlar. Cihazınızı uzaktan bulup yönetebileceksiniz, böylece mümkün olan en kısa sürede kurtarabileceksiniz. Ancak, özelliğin çoğu durumda çalışması için cihazınızın çalışan bir İnternet bağlantısına sahip olması gerekir.

Cep Telefonumu Bul Nasıl Etkinleştirilir

Galaxy’nizi izlemek ve bulmak istiyorsanız, önce Mobil Cihazımı Bul hizmetini etkinleştirmeniz gerekir. Tamamlandığında, hizmeti istediğiniz zaman kullanabilir ve hatta gerekirse cihazınızı kilitleyebilir veya silebilirsiniz. Nasıl kurula ve nasıl başlatılacağı aşağıda aşağıda aşağıda bulabilirsiniz.

 1. Samsung Galaxy cihazınızda, Biyometrik ve güvenlik > ayarlar.
 2. Üzerinde geçiş yapma Cep Telefonumu Bul seçenek. Samsung hesabınızla oturum açmanız istenecektir. Samsung hesabınızın görüntülendiğinden emin olun.
  1. Bir Samsung hesabınız yoksa, bir tane oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için, Hesaplar > ayarlar ve yedekleme > Hesapları yönetme ve yeni bir Samsung hesabı ekleyin.
 3. Ayrıca, Uzaktan kilit açma, Çevrimdışı bulmave Son konumu gönder. Çevrimdışı bulma özelliği, Android sürüm 10 ve üst sürümlerini çalıştıran cihazlarda kullanılabilir. Galaxy akıllı saatler ve kulaklıklarla da uyumludur.
 4. Kaydolduktan sonra, cihazınızı istediğiniz zaman Samsung Find My Mobile web sitesinden çevrimiçi olarak bulabilirsiniz.

Samsung Galaxy Cihazınızı İzleme

Cep Telefonumu Bul, cihazınızın nerede olduğunu takip etmenizi sağlar. Bir hesaba kaydolduktan sonra telefonunuzu bir haritada bulabilirsiniz ve hırsızlığı veya kaybı önlemek için Konumu İzle ve Çaldır gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

Canlı Konum İzleme

Mobil Cihazımı Bul uygulaması, cihazınızın konumunu her 15 dakikada bir güncellerken yanlış yerleştirilmiş telefonunuzu izlemenin kullanışlı bir yoludur. Konum izleme özelliğini şu şekilde açabilirsiniz:

 1. Herhangi bir web tarayıcısında (dizüstü bilgisayarda, başka bir telefonda vb.), Samsung Mobilimi Bul web sitesini ziyaret edin.
 2. Samsung Hesabınızın kimlik bilgilerini girin (kayıp Galaxy cihazınızda kullanıyorsunuz) ve Oturum Aç. Musluk Anlaşmak şartlara onayınızı onaylamak ve gerekli konum izinlerini vermek.
 3. Giriş yaptıktan sonra, web sitesi bir ana sayfa açacaktır. Cihazınızın konumunu içeren etkileşimli bir harita görebilirsiniz. Üzerine dokunun. Sabitle simgesi konum ayrıntılarını görüntülemek için.
 4. Etkinleştirebilirsiniz. Konumu izleme herhangi bir zamanda cihazınızın tam konumunu izlemek için menüdeki özellik. Konum her 15 dakikada bir otomatik olarak güncellenir. Harita modlarını sokak görünümü ve uydu görünümü arasında da değiştirebilirsiniz.

Telefonunuzu Çalma

Telefonunuzu bulamadığınızda, ses ayarından bağımsız olarak cihazınızı bir dakika boyunca çalacak şekilde uzaktan ayarlayabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Herhangi bir web tarayıcısında, Mobil Sitemi Bul web sitesini ziyaret edin ve Samsung hesap kimlik bilgilerinizle giriş yapın.
 2. Musluk Halka uzaktan yönetim menüsünden bu menüden edinene göre
 3. Bir onay ekranı açılacaktır. Musluk Başlamak.
 4. Tamamlandığında, sessiz veya titreşimli modlara koymuş olsanız bile cihazınız maksimum ses seviyesinde bir dakika boyunca çalar.

Galaxy Cihazınızı Uzaktan Nasıl Güvenli Hale Getirmek

İzleme işlevselliğinin yanı sıra, Cep Telefonumu Bul, Samsung cihazınızın güvenliğini sağlamanın en etkili yollarından biridir. Bu ayarlardan bazılarına bir göz atalım.

Cihazınızı Kilitleyin

Telefonunuzu kilitlemek, cihazınızın kaybolması veya çalınması durumunda yetkisiz kullanımını önlemenin iyi bir yoludur. Bu koruma, cihazınızı uzaktan kilitlemenize, biyometrikleri devre dışı bırakmanıza, Samsung Pay gibi hassas uygulamaları engellemenize ve kilit ekranında özel bir acil durum numarası görüntülemenize olanak tanır, böylece insanlar telefonu bulurlarsa sizinle iletişime geçebilirler.

 1. Cihazınızı kilitlemek için Mobil Cihazımı Bul web sitesine gidin ve Menü > Kilidi.
 2. Onay ekranı göründüğünde, Önümüzdeki devam etmek için.
 3. Geçici bir 4 basamaklı PIN girin ve Kilit. Ayrıca acil durum iletişim bilgilerini ve özel bir mesaj da girebilirsiniz.
 4. Tamamlandığında, hizmet acil durum iletişim bilgilerini içeren bir mesaj veya kayıp cihazınızın kilit ekranında bir mesaj görüntüler.

Verilerinizi Silme

Telefonunuzu kaybettiyseniz, kişisel bilgilerinizi almadan önce başka kimsenin erişmesini istemeyebilirsiniz. Tüm verileri silmeniz ve cihazınızdaki hassas bilgileri kaldırmanız önerilir. Verileri sil özelliğiyle, telefonunuzu fabrika varsayılan ayarlarına uzaktan geri yükleyebilirsiniz. Bu özelliği şu şekilde etkinleştirebilirsiniz:

 1. Mobil Sitemi Bul web sitesine gidin ve Menü > Verileri silme.
 2. Silme işlemine devam etmek için bir güvenlik kodu doğrulaması istenir. Doğru güvenlik kodunu girin ve Doğrulamak devam etmek için.
 3. Tüm verileri silmeyi kabul ettikten sonra bir onay ekranı görünecektir. Seçmek Silmek.
 4. Tamamlandığında, bu işlev tüm kullanıcı verilerinizi kalıcı olarak siler. Önce verilerinizi nasıl yedekleyebilirsiniz görmek için okumaya devam edin.

Samsung olmayan bir Android cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak için bazı ipuçlarına da göz atabilirsiniz.

Cihazınızı Uzaktan Yönetme

Samsung Cep Telefonumu Bul özelliği ile birçok şeyi uzaktan yapabilirsiniz. Örneğin, son arama günlüğünüzü ve kısa mesajlarınızı görebilir ve pil ömrünü uzatmak için cihazın güç tasarrufu modunu açabilirsiniz. Bu özelliklerden bazılarına daha yakından bakalım:

Aramalara ve Mesajlara Erişme

Samsung Galaxy cihazları, Mobil Cihazımı Bul uygulamasını kullanarak arama günlüklerini ve mesajları uzaktan almanızı sağlar. Şöyle çalışır:

 1. Tarayıcınızda, Mobil Sitemi Bul web sitesini ziyaret edin ve Menü > Aramaları/iletileri alma kısa mesaj ve arama listesine erişmek için.
 2. Onay ekranında, Almak. En son 50 çağrıya ve kısa mesaja erişebilirsiniz.

Güç Tasarrufu Modunu Etkinleştir

Cep Telefonumu Bul ile gereksiz uygulamaların pilinizi tüketmesini önleyen güç tasarrufu modunu etkinleştirebilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabiliriz:

 1. Cihazınızda, Mobil Sitemi Bul web sitesine gidin ve menüden Pil Ömrünü Uzatın > Uzatın maksimum güç tasarrufu modunu açmak için.
 2. Güç tasarrufu modu etkin olsa da, cihaz verileriniz Samsung Cloud uygulamasına yedeklenmeyecektir.

Cihazınızı Yedekleyin

Cihazınızı yanlış yere yerleştirdiyseniz verilerinizi Samsung Cloud’a uzaktan yedekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıda listelenen adımları izleyin:

 1. Mobil Sitemi Bul web sitesine gidin ve Yedeklemek menüsünden seçin.
 2. Samsung Cloud uygulamasına yedeklemek istediğiniz verileri seçmeniz gerekir. Tamamlandığında, Yedeklemek.
 3. Açılır kutuda, Kabul Ediyorum gerekli izinleri vermek için. Üzerine tıklayın. Yedeklemek düğmesini tıklatın.

Telefonunuzu kaybetmek sinir bozucu bir deneyim olabilir. Panik yapmaya başlamadan önce, telefonunuzu yanlış yere attıysanız atabileceğiniz birkaç basit adım aşağıda bulabilirsiniz.

Veli Erişimine İzin Ver

Cep Telefonumu Bul, cihazınızı uzaktan yönetmek için belirli bir kişiye erişim sağlamanıza olanak tanır. Acil bir durumda veliniz cihazınızın konumu ve pil seviyeleri gibi bilgilere erişebilir. Guardian modunu şu şekilde etkinleştirebilirsiniz:

 1. Cihaz tarayıcınızda, Bul Koruyucuları Ayarlamak > Mobil > Menüsü.
 2. Onay sayfasında, koşulları kontrol edin ve Anlaşmak.
 3. Musluk + Yeni veli ekle ve Samsung hesap kimliklerini girin. Doğrulamak hesap bilgilerini onaylamak için.
 4. Veli erişim sıklığını Her zaman veya Töre. Özel bir dönem seçerseniz başlangıç ve bitiş tarihlerini girdiğinize emin olun.

Cihazınızın Kontrolünün KendiSinde Kalın

Samsung’un Cep Telefonumu Bul ile cihazlarınızı koruyabilir ve verilerinizi güvende tutabilirsiniz. Her cihazı ve istediğiniz güvenlik seviyesini korumayı nasıl seçtiğinizde çok fazla esneklik sunan çok yönlü bir araçtır.

Kullanımı da inanılmaz derecede kolaydır, bu da onu daha karmaşık teknolojiyi kullanırken sorun çeken herkes için ideal hale getirir, bazı durumlarda, internet bağlantısı olmadan bile. Sonuç olarak, Samsung Find My Mobile basit bir araçtır, ancak etkileyici miktarda işlevsellik sunar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan