KaligrafiYi Pratik Etmek ve El Yazınızı Geliştirmek İçin En İyi 7 Android Uygulaması

KaligrafiYi Pratik Etmek ve El Yazınızı Geliştirmek İçin En İyi 7 Android Uygulaması

Bir beceriyi öğrenmek için asla geç değildir. Her zaman kaligrafi öğrenmek veya el yazınızı geliştirmek istiyorsanız, şimdi bu Android uygulamalarıyla başlayabilirsiniz.

Uygulamalar, süreci adım adım takip eder, böylece güzel yazmak için ipuçlarını ve püf noktalarını yavaş yavaş alabilirsiniz. Bu uygulamalardan bazılarının hedef kitlesi çocuklardır. Ancak, yetişkinler de kurslardan en az onun kadar yararlanabilirler.

Bu nedenle, kaligrafi pratiği yapmak ve el yazınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz en iyi Android uygulamalarından yedisine bakalım.

1. LazyDog

LazyDog bir kaligrafi ve el yazısı yazma uygulamasıdır. Bu uygulama, el yazınızı geliştirmek için kaligrafi ve yazma becerilerinin uygulanmasına yardımcı olmak için beşten fazla yazma stili sağlar.

Bu stiller arasında monoline bakır plaka, siyahlık, temel italik el yazısı, çizgi roman yazıları ve daha fazlası bulunur. Uygulama, yazıcıya basıncın nereye ekleneceği ve konturların ve kalem açılarının ne zaman kullanılacağı hakkında farklı ipuçları sağlar.

Belirli bir stili uygulamaya başladığınızda, vuruşlarınız ve yazılarınız hakkında sürekli geri bildirim sağlanacak ve “Fena değil” veya “Aferin” gibi açıklamalar aracılığıyla teşvik edileceksiniz. Hangisini tercih ederseniz edin, kelimelerle, büyük harflerle veya özelleştirilmiş kelimelerle pratik yapmaya başlayabilirsiniz.

İndirmek: LazyDog (Ücretsiz)

2. Stilograf

Stylograph, yeni yazı tipleri ve kaligrafi stilleri öğrenmek için oldukça kullanışlı ve basit bir uygulamadır. Bu uygulama, 20 farklı renkte 20’den fazla yazma komut dosyası sunar. Ayrıca, özgürce pratik yapmak için yuvarlak ve kare kalem veya fırça arasında seçim yapmanıza yardımcı olur.

Stilograf, uygulamayı başlatmak için alfabeler, sayılar ve sözcükler arasından seçim yapma seçenekleri sunar. Kategoriyi seçtikten sonra, komut dosyasını seçmenize izin verir ve hatta seçtiğiniz kelimeyi seçmenize izin verir.

Bu uygulama, doğruluk ölçerde sıfırdan yüzde 100’e kadar bir okuma yaparak yazınızın doğruluğu hakkında anında geri bildirim sağlar ve bu da her alıştırma oturumunda gelişmenize yardımcı olur. Ayrıca, uygulama aynı zamanda yazınızı temizlemenize, geri almanıza, değiştirmenize ve paylaşmanıza izin verir.

İndirmek: Stilograf (Ücretsiz)

3. El Yazısı Kaligrafik ABC

El yazısı yazma ile ilgileniyorsanız, El Yazısı Kaligrafi ABC uygulamanızdır. El yazısı yazı ve kaligrafi kombinasyonu sağlar ve her iki alfabe türünden birini seçmenizi sağlar.

Tüm alfabeleri veya el yazısı alfabelerden rastgele küçük veya büyük harfleri uygulayabilirsiniz. Aynı şey kaligrafi alfabelerinde de geçerli— hareket durumunda hem büyük hem de küçük harflere izin verir.

El yazısı alfabeleri uygulaması sırasında, uygulama önce harfi farklı renklerle doldurarak nasıl yazılacağını gösterir ve daha sonra pratik yapmanızı sağlar. Kaligrafi durumunda, sizi doğru yöne ve doğru izlemeye yönlendirmek için oklu uygulama numaraları verilir. Yazı çok profesyoneldir ve çocuklar ve yetişkinler tarafından kullanılabilir.

İndirmek: El Yazısı Kaligrafik ABC (Ücretsiz)

4. Hattat

Yeni kaligrafi stilleri oluşturmak, özgürce yazıp pratik yapmak ve çeşitli arka planlar ve renkler arasından seçim yapmak istiyorsanız, Hattat size tüm bunları sağlar. Bu uygulama, farklı arka planlarda kaligrafik tasarımlar oluşturmanıza yardımcı olmak için farklı kalem ve kalem türlerinden yararlanır.

Hareket hızına bağlı olarak farklı genişliklerde ve değişen kalınlıklarda dört çeşit kalem vardır. Hepsi farklı stiller oluşturur, çizgilerin ve arka planların farklı renklerine izin verir ve ayrıca sanatınızı ileride kullanmak üzere galeriye kaydetmenize yardımcı olur.

Uygulama ayrıca bazı gelişmiş özellikler sunan profesyonel bir sürüme sahiptir. Örneğin, benzersiz kaligrafik tasarımlar oluşturmak için kalemlerin eğim açılarını farklı derecelerde değiştirebilirsiniz.

İndirmek: Hattat (Ücretsiz, premium sürüm mevcuttur)

5. Gelişme

Flourish - Kalemler ve boya fırçası

Flourish, Android için el yazısı uygulamanıza yardımcı olan dijital bir kaligrafi uygulamasıdır. Bu uygulama, pratik yapmak için 50’den fazla izleme alfabesi ve elle çizilmiş calligramlar içerir. İzlemenizi tamamladıktan sonra farklı arka plan dokuları da seçebilirsiniz.

Uygulama, farklı tasarımlar oluşturmanıza yardımcı olmak için size bir dizi kalem, boya fırçası ve işaretleyici sağlar. Ayrıca, sanatınız için arka plan olarak birden fazla rengin seçilmesine de izin verir.

İlgili: Mükemmel Hobi Nasıl Bulunur ve Ustalaşın

Sanatınızı galeriye kaydedebilir ve daha sonra kullanabilirsiniz. Bu uygulama ayrıca bazı kalemlerin ve işaretleyicilerin, arka plan yazı tiplerinin ve bazı tasarımların kilidini açan ve kelimeleri takip eden profesyonel bir sürüme sahiptir.

İndirmek: Flourish (Ücretsiz, premium sürüm mevcuttur)

6. Kolay El Yazısı

Bu uygulama, öncelikle okula giden çocuklar olmak üzere farklı yaş gruplarına fayda sağlayabilecek kolay bir el yazısı yazma öğrenme uygulamasıdır. Uygulama iki mod içerir: kolay mod ve kendi kendine öğrenme modu.

Kolay mod, başlangıçta demo izlemeyi görmenizi ve ardından kendiniz izlemenizi sağlar. Kendi kendine öğrenme modu, belirli stilinizi seçmenize olanak tanır ve seçtiğiniz alfabelerin ve pratiğin çalışma sayfalarını oluşturur.

Uygulamayı açtığınızda, uygulamanın nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak slaytları verir ve okuduktan sonra başlayabilirsiniz. Kendi oluşturduğunuz çalışma sayfalarınızı yakınlaştırıp uzaklaştırabilir ve kalem boyutunu da değiştirebilirsiniz. Bu uygulamanın uygulama içi satın alımları yoktur ve ayrıca hafiftir.

İndirmek: Kolay El Yazısı (Ücretsiz)

7. El Yazısı Yazma Sihirbazı

El Yazısı Yazma Sihirbazı - Stratup

Bu uygulama yeni öğrenciler, özellikle yazma becerisi ustalaşmaya başlayan çocuklar için çok yararlıdır. El yazısı yazma sihirbazı alfabeleri, sayıları, sözcükleri ve basit çizgileri ve işaretleri izlemenizi sağlar.

Uygulama, sesler ve animasyonlu çıkartmalar ekleyerek ve bunları tamamlarken harfleri ve oyunları canlandırarak izlemeyi eğlenceli hale getirir.

İlerlemenizi kaydeder ve raporlar oluşturur ve profil oluşturmaya yardımcı olur. Ayarlar yazı tipini, oyun saatini, solak modunda çalışmayı ve diğer birçok şeyi değiştirmenize olanak sağlar.

El yazısı yazma sihirbazı ayrıca öğretmenlerin ve ebeveynlerin izleme alfabelerini, sayılarını ve sözcüklerini çocuğun eğitim düzeyine göre özelleştirmelerini sağlar. Bu uygulama ayrıca çalışma sayfalarına, ekstra kelimelerin eklenmesine ve diğer bazı özelliklere erişmenizi sağlayan ücretli bir sürüme sahiptir.

İndirmek: El Yazısı Yazma Sihirbazı (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

Bu Uygulamalarla El Yazınızı Geliştirin

Pratik, herhangi bir beceriyi öğrenmekte olduğu gibi, burada da anahtardır. Bu uygulamalar, günlük pratik yapmadıkça sizi sihirli bir şekilde hattat yapmaz. Sizin için uygun olanı bulmak için bu uygulamalardan birkaçını deneyin. Her uygulamanın, yararlı bulabileceğiniz bazı benzersiz özellikleri vardır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan