Her Android Oyuncu Seveceği 8 Şaşırtıcı Özellik

Her Android Oyuncu Seveceği 8 Şaşırtıcı Özellik

Oyun telefonları niş bir ürün, ancak sundukları paranın delice özellikleri ve değeri göz önüne alındığında akıllı telefon endüstrisinde hızla adından söz ettirdiler. ZTE Nubia Red Magic 7 oyun telefonunda da durum böyle.

Bu yazıda, Red Magic 7’yi şu anda satın alabileceğiniz en iyi oyun akıllı telefonu yapan ilk sekiz özelliği listeleyeceğiz. Ayrıca, gerçek dünyadaki kullanımı, sürekli performansı ve diğer mevcut amiral gemileriyle ne kadar iyi karşılaştırıldığında olduğu hakkında bazı düşünceler paylaşacağız.

1. Snapdragon 8 Gen 1 İşlemci

Herhangi bir oyun telefonundaki en önemli şeyle başlayalım: işlemci. Red Magic 7, Qualcomm’un Adreno 730 GPU’ya sahip amiral gemisi 4nm Snapdragon 8 Gen 1 çipi ile birlikte geliyor.

Kıyaslamalara gelen cihaz, 1056488 AnTuTu (v9) puanı ve 3630 Geekbench (v5.4.4) puanı kaydeder. Ama tabii ki, ekrandaki sayılar her zaman gerçek dünya performansına dönüşmez. Neyse ki, bu durumda bunu yapıyorlar.

Red Magic 7 incelememizin gösterdiği gibi, Genshin Impact, Asphalt 9, Call of Duty vb. Ayrıca inanılmaz derecede kararlıdır ve maksimum ayarlarda grafiksel olarak en zorlu oyunların uzun oyun oturumlarına rağmen çok fazla azaltmaz.

Galaxy S22 Ultra, OnePlus 10 Pro ve Asus Zenfone 9 gibi aynı işlemciye sahip normal amiral gemisi telefonlarla karşılaştırıldığında, Red Magic 7’nin size çok daha sorunsuz bir oyun deneyimi sağlayacağı kesin.

2. Geliştirilmiş Soğutma Sistemi

REDMAGIC 7 kamera modülü

Red Magic 7’deki soğutma sistemi selefinden çok daha iyi özelliklere sahip. Dahili fan 20.000RPM’ye kadar ulaşabiliyor ve dahili yeniden tasarım sayesinde artık çok daha sessiz. Supernova modeli ile RGB özellikli fanı telefonun yarı saydam gövdesinin dışından görünür hale getirin.

Cihaz ayrıca, ZTE’nin ICE 8.0 adını verdiği “gelişmiş ısı dağıtan malzemeler” ile eşleştirilmiş yeni bir dokuz katmanlı soğutma sistemine ve hava girişi için arkada yeni bir hava kanalına sahiptir. Bu, hava akışını % 35 artırmaya yardımcı olur.

Şarj Ayırma özelliğiyle telefon, pili şarj etmeden doğrudan şarj cihazından güç çekerek ısıyı azaltabilir. Tüm bu çabalar bir araya geldiğinde daha yüksek sürekli performansa katkıda bulunur.

3. 720Hz Dokunmatik Örnekleme ile 165Hz Yenileme Hızı

REDMAGIC 7 oyun akıllı telefonda CODM oynama

Red Magic 7’nin belki de en aşırı vasıflı özelliği, aslında şimdiye kadar herhangi bir akıllı telefonda gördüğümüz en yüksek olan 165Hz ekran yenileme hızıdır. Çoğu üst düzey mobil oyun en iyi ihtimalle 120Hz’i destekleyecek şekilde kalibre edilir, bu nedenle 165Hz biraz gereksizdir. Ayrıca, yenileme hızı ne kadar yüksek olursa, pilinizi o kadar çabuk tüketirsiniz.

Neyse ki, isterseniz bu yenileme hızını 60Hz’e kadar çevirebilirsiniz. Ancak, cihazda LTPO paneli yoktur, bu nedenle statik bir şeye baktığınızda yenileme hızını otomatik olarak düşüremez. Sabit bir yenileme hızında kilitlisiniz.

Ekran, 720Hz dokunmatik örnekleme hızına sahiptir ve bu da onu son derece duyarlı hale getirir. Yanıt süresinde neredeyse sıfır gecikme ile grafiksel olarak zorlu birinci şahıs nişancı oyunlarını rahatça oynayabilmelisiniz.

İlgili: Dokunmatik Örnekleme Hızı ve Yenileme Hızı: Fark Nedir?

4. Özel Oyun Modu

REDMAGIC 7'de Oyun Modu ekran görüntüsü

Tüm oyun telefonları gibi Red Magic 7 de oyun alanı adı verilen ve deneyiminizi kontrol etmek ve özel görevleri yerine getirmek için oyun ortasında her türlü ayarı yapmanızı sağlayan bir oyun modu ile birlikte gelir.

Parlaklık seviyesini, turbofanı, yenileme hızını ve daha fazlasını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca oyununuzun canlı FPS’lerini, CPU ve GPU performansını, sistem sıcaklığını, medya paylaşımını, çağrıları ve bildirimleri engellemeyi vb.

5. 18GB’a kadar RAM

Gündelik kullanıcılar için, 6GB RAM zaten fazlasıyla yeterli; ancak oyuncular için durum nadiren böyledir. Grafiksel olarak ne kadar zorlu oyunlar oynarsanız, onları daha uzun süre bellekte tutmak için o kadar fazla RAM’e ihtiyacınız olacaktır.

12GB’lık selefinin aksine, Red Magic 7, Supernova varyantında 18GB’a kadar RAM’e kadar gidiyor. Bu kadar RAM’e ihtiyacınız yoksa, diğer iki varyant arasından seçim yapabilirsiniz: 12GB RAM’li Obsidian ve 16GB RAM’li Pulsar.

6. 500Hz Basınca Duyarlı Bölgeler

Red Magic 7 ayrıca çift omuz tetikleyicisi ile birlikte gelir. Bunlar, diğer oyun telefonlarında gördüğünüz gibi oyun oynarken açılan fiziksel düğmeler değildir; bunun yerine, bunlar 8ms tepki süresine sahip düğmeler gibi davranan kapasitif girişlerdir.

Bunları kullanmak için, her tetikleyiciye ekranınızda belirli bir konum atamanız yeterlidir (oyun içi düğmeler gibi) ve gitmeye hazırsınız. Bu, oynamak için başparmaklarınızı ve işaret parmaklarınızı kullandığınız için daha iyi kontroller sağlar.

7. Dahil 65W GaN Hızlı Şarj Cihazı

Kasa, şarj cihazı ve kablo dahil OLMAK ÜZERE REDMAGIC 7 kutu içeriği

Cihazın çift hücreli 4500mAh pilini çalıştırmak için, ZTE kutuya 65W GaN (Gallium Nitrür) hızlı şarj cihazı da dahildir; ancak bu yalnızca genel sürüm içindir. Cihazın Çin versiyonu, ZTE’nin cihazı 17 dakikada boştan% 100’e çıkarabileceğini iddia ettiği 120W şarj cihazı alır.

GaN şarj cihazlarının önemli olmasının nedeni, daha iletken, daha verimli olmaları ve normal şarj cihazlarından daha küçük bir form faktöründe yapılabilmesidir. Bu, daha fazla güç üretebilecekleri, daha az ısı üretebilecekleri ve aynı zamanda hafif oldukları anlamına gelir ve bu da onları şarj cihazları ve çipler için ideal malzeme haline getirir.

8. Kulaklık Jakı

REDMAGIC-7-üst-görünüm-1

Her oyuncu kablolu kulaklıkların kablosuz kulaklıklardan daha iyi olduğunu bilir. Ve 2022’de, kulaklık girişinin kaldırılmasını bir norm olarak kabul etmeye başladığımızda, Red Magic 7’nin hala sallandığını görmek büyük bir rahatlama.

Özel 3,5 mm ses jakı ile, kablosuz kulaklıkların hala muzdarip olduğu gecikme süresiyle uğraşmak zorunda kalmayacağınıza emin olabilirsiniz. Ses kalitesi, gecikme süresi ve güvenilirlik söz konusu olduğunda (oyuncular için gerekli olan her şey) kablolu ses doğru karardır.

Doğru Android Oyun Telefonunu Seçin

Red Magic 7 gibi oyun telefonları fiyat için etkileyici özelliklerle geliyor, ancak bazı kaçınılmaz tavizler vermek zorundalar. Zamanınızın çoğunu telefonunuzda oyun oynarken geçiriyorsanız, Red Magic 7 çok zorlayıcı bir seçimdir.

Ancak, ılımlı bir oyuncuysanız, bunun yerine daha iyi kameralar, daha iyi yazılımlar, daha güvenilir güncellemeler ve daha iyi dokunsal geri bildirimlerle gelen normal amiral gemilerine bakmak isteyebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan