Fişini Çekmenize ve Anı Yaşamanıza Yardımcı Olan 8 Uygulama

Fişini Çekmenize ve Anı Yaşamanıza Yardımcı Olan 8 Uygulama

Dijital detoks yapmak, ekranların dünyasından bir süre kaçmanın ve yeniden odaklanmanın sağlıklı bir yoludur. Biraz paradoksal olarak, engelleyici ve detoks uygulamaları, kapalı kalma sürenizi çıkarmanıza ve izlemenize yardımcı olabilir. Bu uygulamalar hala telefonunuz ve içeriği üzerinde bir dereceye kadar kontrol size verir, çünkü telefonunuzu tamamen kapatmak her zaman bir seçenek değildir. İşte zaman zaman teknolojinizden uzaklaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış uygulamaların bir toplaması.

1. KAPALı KALMA SÜRESI

OFFTIME ile seçilen sayıda uygulamayı veya gelen çağrıyı engelleyin. Zamanlayıcıyı belirli bir dakika veya saat için ayarlayın, ardından telefonunuzdan daha az dikkat dağıtıcı ile gününüze devam edin. Ayrıca, arkadaşlarınızla, ailenizle veya kendinizle takılmanın keyfini çıkarabilmeniz için dinlenmek için günün belirli saatlerini engellemek için OFFTIME’da günlük programlar oluşturabilirsiniz.

Bu arada, çağrı engelleme özelliği, OFFTIME sırasında hangi kişilerin size ulaşıp ulaşamayacağını seçmenizi sağlar. Bu, önemli çağrıları almak için hala ulaşılabilir olmanızı sağlar, böylece daha çok bir çağrı tarama özelliğidir.

Ayarlanan OFFTIME saatlerinde telefonunuzla oynamak birkaç uyarı bildirimine neden olur ve bu OFFTIME bloğunu kaybedersiniz. İstatistik özelliği, zaman içinde takip edebilmeniz için rafa kaldırmış olduğunuz ekransız süreyi izler.

İndirmek: iOS için OFFTIME ($0.99) | Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

2. Dijital Detoks

Hesap verebilirlik özellikleriyle dolu Dijital Detoks uygulaması, ekran alışkanlıklarını kırma konusunda oldukça ciddi olan insanlar içindir. Bahisleri yükseltmek için, uygulama telefon kullanımını azaltmak için çaba sarf ettiğinizde hatta biraz para koymanızı ister.

Birden fazla meydan okuma ayarı, telefonunuzun detoksunu hafifletmenize yardımcı olur. Örneğin, kolay zorluk telefonunuzdan 2 saat boyunca vazgeçmenizi isterken, zorlu mücadele tüm gün sürer.

Bir meydan okumayı erken bırakmak size 0.99 dolara mal olacak. Uygulama Android cihaz yöneticisi iznini kullandığından, detokstan erken çıkmak için sadece kaldıramazsınız. Bu uygulama iş anlamına gelir.

Uygulama deneyimi canlandırır: detoks zorluklarınızı tamamlamak için puan kazanırsınız. Yol boyunca başarılar kazanın, lider panosuna göz atın ve arkadaşlarınıza yarışmaya katılmaları için meydan okuun.

İndirmek: Android için Dijital Detoks (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

3. Dijital Detoks Ejderhaları

Telefonsuz deneyiminizi oyunlaştıran bir başka uygulama da Digital Detox Dragons. Ekransız zamanınızı Dungeons & dragons tarzı bir oyunla birleştirerek, düşmanlarla savaşırken telefon bağımlılığınızı kırabilirsiniz.

Belirli süreler boyunca telefonunuzdan başarıyla uzak durmak, deneyim puanı kazanmanıza yardımcı olur. Örneğin, 25 dakikalık ekransız zaman size 5 deneyim puanı alır.

Hızlı bir şekilde seviye atlamak ve düşmanlarınıza (yani ejderhalara) daha fazla zarar vermek için telefonunuzdan daha fazla dakika ayırın.

Ekran kullanımınızı azaltmaya yardımcı olacak tamamen orijinal bir yol için Digital Detox Dragons’ta şansınızı deneyin.

İndirmek: Android için Dijital Detoks Ejderhaları (Ücretsiz)

4. minimalist telefon

minimalist telefon uygulaması giriş ekranı

Akıllı telefonunuz çok cazipse, ancak bir aptal telefona geçerken tam olarak satılmadıysanız, bu uygulama her iki dünyanın da en iyisini elde etmenin ideal yoludur. Akıllı telefonunuzun özelliklerini azaltarak, minimalist telefon uygulaması cihazınıza daha az ve daha az ulaşmanızı teşvik eder.

Uygulama, parlak renklerinin simgelerini şeritler ve yalnızca metin bağlantıları olarak görüntüler. Bir zaman hatırlatıcısı, sosyal medyada gezinmenizi kesintiye uğratacak ve sürekli kaydırmayı durdurmanızı hatırlatacaktır. Bildirimler daha sonra görüntülenmek üzere depolanır.

Bu uygulamanın yüklenmesiyle, ana ekranınız basit bir siyah-beyaz arayüz haline gelecektir. Basit özellikler, bildirimleri kontrol etmek için arama yapmanıza, saat işlevine erişmenize, arama yapmanıza veya kaydırmanıza olanak tanır. Hiçbir şeyi kaçırmayacaksınız, ancak telefon belirgin şekilde daha az dağınık ve dikkat çekici.

100.000’den fazla indirme ile minimalist telefon, anı yaşamanıza yardımcı olan popüler bir uygulamadır. Daha minimalist olmak için çevrimiçi araçları kullanmak isteyen herkes bu basit uygulamayı takdir edecektir.

İndirmek: Android için minimalist telefon (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

5. Ekran Dışı

Ekran süresi kullanımınızın görsel bir gösterimini sağlayarak OffScreen, kaydırmanıza daha fazla dikkat etmenize yardımcı olur.

Teslim alım sayısı, ortalama kullanım dakikaları ve hatta yürürken telefonunuzu kullanmak için harcanan zaman gibi izlenen verilerinize anında erişin. En azından, hareket ederken telefonunuzu yerine koymayı hatırlamak, yürüme ve mesajlaşma çarpışmalarını önlemeye yardımcı olmak için robotik bir göz kullanmaktan daha kolaydır.

En iyi telefon detoks kayıtlarınızı OffScreen’de izleyebilirsiniz. Genel olarak, bu uygulama kaydırma alışkanlıklarınızın daha fazla farkına varmanıza ve daha fazla ekransız zamanın tadını çıkarmanızı öğrenmenize yardımcı olabilir.

İndirmek: iOS | için Ekran Dışı Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

6. Telefonsuz

telefonsuz uygulama zamanlayıcı ekranı

telefonsuz uygulama sorumluluk ekranı

Küçük bir rekabet olduğunda başarılı olanlar için, dijital detoks zorluklarınızda başarısız olursanız Telefonsuz uygulama arkadaşlarınızı bilgilendirecektir. Kazanmak ve bu yarı kamusal aşağılamadan kaçınmak için geri sayım süresince telefonunuzdan uzak durmanız yeterlidir.

Bonus olarak, şimdi siz ve arkadaşlarınızın gerçek hayattaki takılmalar sırasında telefonlarınızı yalnız bırakmak için başka bir nedeniniz olacak. Övünme hakları için Telefonsuz mücadeleyi kazanın ve birbirinizi şirketinden zevk almayı öğrenin.

İndirmek: İOS için telefonsuz (Ücretsiz)

7. Bir Saniye

One Sec uygulaması, sosyal medyayı görüntüleme girişimlerine biraz sürtüşme ekler.

En sevdiğiniz feed’i her açmaya çalıştığınızda, One Sec uygulaması en son gönderilere çekilmeden önce duraklamanızı ve nefes almanızı ister. Uygulama, sizi bir an için yansıtmaya teşvik ederek, herhangi bir kesinti sırasında sosyal medyayı kaydırma dürtüsünü yeniden yönlendirmeye yardımcı olur.

Ayrıca seçilen uygulamaları ve web sitelerini tamamen engelleyebilirsiniz.

One Sec uygulaması sizi gün boyunca dikkatli düşünme anlarını almaya ve alışkanlıklarınızın daha fazla farkına varmaya davet ediyor.

İndirmek: iOS için Bir Saniye (Ücretsiz, abonelik mevcut)

8. Opal

Odaklanırken belirli uygulamaları ve web sitelerini otomatik olarak engellemek için günlük çalışma saatlerini ayarlamanıza olanak sağlayan popüler Opal uygulamasıyla dikkat dağıtıcı unsurları telefonunuzdan ayırın. Ultra özel için, bu zamanlayıcıların atlamasını imkansız hale getirebilirsiniz.

Opal uygulaması, odağınızı korumanıza ve potansiyel üretkenlik engelleyicilerden bağlantınızı keserek zamanınızı nasıl geçirdiğinizin daha fazla farkına varmanıza yardımcı olabilir. Toksik bir sosyal medya bağımlılığıyla uğraşan herkes için, Opal gibi engelleyici uygulamalar otomatik kaydırma alışkanlığını kırabilir.

İndirmek: iOS için Opal (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

Dijital Detoks Uygulamalarıyla Anı Yaşayın

Sosyal medyaya, internete ve hatta telefon görüşmelerine sürekli erişim dikkat dağıtıcı unsurlara yol açabilir. Ancak dijital detoks uygulamalarının yardımıyla, her zaman ekranlara ara vermemeyi hatırlamak ve ardından ikinci doğa haline gelir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan