DEHB’li Kişiler için En İyi 7 Üretkenlik Uygulaması

DEHB’li Kişiler için En İyi 7 Üretkenlik Uygulaması

Dikkat eksikliği/hiperaktivite bozukluğu (DEHB), bir göreve odaklanmayı, organize kalmayı, önemli bilgileri hatırlamayı ve hayatınızın diğer yönlerini yönetmeyi zorlaştırabilen nörogelişimsel bir bozukluktur. Birçok kişi, bellekleri ve üretkenlikleri konusunda onlara yardımcı olmak için uygulamaları kullanmayı yararlı buldu. DEHB’li kişiler için en iyi organizasyon uygulamalarının bir toplamasını aşağıda bulabilirsiniz.

1. SimpleMind

DEHB’li kişilerin muzdarip olduğu sorunlardan biri de fikir ve düşüncelerini hatırlamak ve yönetmektir. Zihninizin bir haritasını oluşturmanıza izin veren bir uygulama varsa ne olur?

SimpleMind, profesyonel zihin haritaları oluşturarak ne zaman, nerede, neden ve nasıl olduğunu hatırlamanıza yardımcı olan inanılmaz bir uygulamadır. Uygulamanın kullanımı yeterince kolaydır: tek yapmanız gereken tek bir düşünceyle başlamak ve bu fikirden dışa doğru inşa etmektir.

DEHB’ye sahip olanlar, önemli bilgiler içeren ek şubeler ekleyerek, kişisel hedefler, iş, seyahat ve daha fazlası ile ilgili düşünceleri ve planları gözden geçirmek için bu harika uygulamayı kullanabilirler.

İndirmek: iOS | için SimpleMind Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

2. Evernote

Evernote web sitesi ve mobil uygulamasıyla e-postalardan, hatırlatıcılara ve resimlerden tamamen rastgele düşüncelere kadar hemen hemen her şeyi kaydedebilirsiniz. Bu uygulamada kaydettiğiniz her şeyi arama işleviyle bulmak inanılmaz derecede kolaydır.

DEHB’li bir kişi hem fiziksel hem de dijital öğeleri organize etmekte zorlanabilir. Bununla birlikte, Evernote pratik olarak her şeyi yakalamanıza ve düzenlemenize ve akıllı telefonunuzda yanınızda taşımanıza izin verir. Evernote uygulamasından en iyi şekilde çıkmak istiyorsanız, YouTube’da bir öğreticiyi izleyerek biraz zaman geçirmek yararlı olabilir.

İndirmek: iOS | için Evernote Android (Ücretsiz, abonelik mevcut)

3. Sütü Unutmayın

Bazen, en kolay, en basit planlar ve görevlerin yapılması en fazla zaman ve enerjiyi alır. DEHB’den muzdaripseniz, Sütün korkutucu görünen görevleri yerine getirebileceğiniz bir uygulama olduğunu unutmayın.

Sütün görev ve alt görevlerin listelerini oluşturmanıza izin verdiğini unutmayın. En iyi yanı, her göreve son tarihler, önem düzeyleri, konumlar, iletiler ve hatta adresler gibi farklı ayrıntılar ekleyebilmenizdir.

Ayrıca, e-posta veya kısa mesaj yoluyla yararlı bildirimler de ayarlayabilirsiniz. Bazen bir karton süt satın almanın küçük görevini bile unutmak kolay olabilir. Sütün bu görevleri basit ve hatırlanması kolay hale getirdiğini unutmayın.

İndirmek: iOS için Süt | Android (Ücretsiz, abonelik mevcut)

İlgili: FocusEx’in Tanıtımı: DEHB’li Kişiler İçin Dijital Okuma Yardımı

4. Trello

Gün içinde daha fazlasını yapmak istiyorsanız, Trello hemen hemen her şeyi planlamayı, organize etmeyi ve yönetmeyi kolaylaştırır. Bu uygulama yöneticiler ve yazılım geliştiricileri için bir araç olarak başladı, ancak çok çeşitli kullanım örneklerini desteklemek için genişledi. Çok uzun zamandır var olduğu için, arkasında sadık bir ekiple güvenilir bir uygulama olduğunu bilerek gönül rahatlığına sahip olabilirsiniz.

Market listelerinizi, iş projelerinizi, gelecek planlarınızı, yapılacaklar listelerinizi veya rastgele düşüncelerinizi düzenlemeniz gerekip gerekmediğini, Trello kullanmak için harika bir araçtır. Trello, düşüncelerinizi kolayca takip etmenize ve düzenli kalmanıza izin vererek DEHB’nin zorluklarının üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

İndirmek: iOS | için Trello Android (Ücretsiz)

5. Todoist

Önemli görevlerini ve planlarını hatırlamakla mücadele edenler için Todoist denemek için inanılmaz bir uygulamadır. Tüm bu düşünceleri kafanızdan çıkarıp takviminizle senkronize olacak ve cihazlarınızda sizi bilgilendirecek güvenilir bir listeye alın.

Todoist, üretkenliğinizi artırmak için kullanabileceğiniz en basit ve en etkili uygulamalardan biridir. Tek yapmanız gereken bir görev yazmak, tarih ve saati eklemek ve kategoriyi ayarlamaktır. Ayrıca görevlerinize hashtag ekleyebilirsiniz ve Todoist bunları sizin için düzenleyecektir.

Todoist, hangi görevleri tamamladığınızı ve hangi görevlerin hala yapılması gerektiğini görmeyi kolaylaştırır. Uygulamadaki ilerlemenizi takip edebilir ve bunu üretkenliğinizi artırmak için motivasyon olarak kullanabilirsiniz. Todoist özellikle DEHB’li insanlar için harikadır, çünkü bir görevi kontrol ettikten sonra size bu başarı hissini verir.

İndirmek: iOS | için Todoist Android (Ücretsiz, abonelik mevcut)

6. Beyin Odağı

Konsantre olmanız ve odaklanmanız gerektiğinde, akıllı telefonunuz büyük bir dikkat dağıtıcı olabilir. Ancak, sizin için çalışmasını sağlamanın ve yolda kalmanıza yardımcı etmenin bir yolunu arıyorsanız, Brain Focus mükemmeldir.

Brain Focus, zamanınızı yöneten ve telefonunuzun gereksiz yere dikkatinizi dağıtmasını önleyen bir uygulamadır. Çalışmayı kısa aralıklarla ayırdığınız pomodoro tekniğini kullanan uygulama, bir sonraki molanıza kadar dikkatinizi dağıtan uygulamalardan sizi kilitleyen bir geri sayım sayacı ayarlamanıza olanak tanır.

Brain Focus uygulamasında, konsantrasyonunuzu kaybetmenize neden olan uygulamaları seçme ve engelleme seçeneğiniz vardır. Ayrıca, iş projeleri, ev işleri, okuma vb.

İndirmek: Android için Brain Focus (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

7. Üretken – Alışkanlık İzleyici

DEHB’si olan kişiler genellikle işleri halletme alışkanlığı edinmekte zorlarlar. Productive gibi bir alışkanlık izleme uygulaması indirmek, odaklanmak istediğiniz çeşitli farklı alışkanlıklar oluşturmanıza olanak tanır.

Uygulama ayrıca erken uyanma, su içme, egzersiz yapma veya okuma gibi yapmak istediklerinize göre kişiselleştirilmiş bir rutin oluşturmanıza olanak tanır. Günlük her görevi tamamladıktan sonra, kontrol edin. Hemen hedeflerinize ulaşmak için yola devam edeceksiniz. Üretken uygulama özellikle hem önemli görevleri hem de daha küçük görevleri izleyebilen bir uygulama arayanlar için kullanışlıdır.

İndirmek: Üretken – iOS | için Alışkanlık İzleyici Android (Ücretsiz, abonelik mevcut)

Takipte Kalmak için Uygulamaları Kullanma

DEHB uygulamaları düşünceleri yapılandırmaya, görevlere öncelik vermeye, anımsatıcıları ayarlamaya, ilerlemeyi izlemeye ve bundan sonra ne yapmanız gerektiğini hatırlatmaya yardımcı olabilir. DEHB’ye sahip olanlara yardımcı olmak için kullanılabilen sonsuz bir uygulama listesi vardır. Sizin için doğru olanı seçmek özel ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır.

Bu uygulamalar, günlük rutininizi daha düzenli, yapılandırılmış ve odaklanmış hale getirmek için mükemmel araçlardır. İster hepsini indirin ister sadece birini, hayatınıza bir DEHB uygulaması eklemek, kendinize yardımcı olmak için harika bir ilk adımdır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan