Çocuk Psikoloğu ve Pedagog İzmir

Çocuk Psikoloğu ve Pedagog İzmir

İş yaşamı içinde çok farklı ihtiyaçlar için çok farklı iş alanları bulunuyor. Kimi işler çok daha tematik olarak adlandırılacak olan işlerdir. Kimi işler ise çok daha az nitelik gerektiren birçok insanın yapabileceği işlerdir. Bu bağlamda işleri emek eksenli olan mavi yakalı işler, bilgi ve beyin gücü ile yapılan beyaz yakalı işler olarak ikiye ayırmak mümkündür. Bu bağlamda beyaz yakalı işlere verilebilecek olan örneklerin başında  İzmir Pedagog tarafından verilen hizmetler gelir.

Pedagogların Hizmet Alanları

Adım adım giderek öncelikli olarak işin en başından başlayarak pedagog kimdir sorusunun yanıtını vermek gerekir. En basit en anlaşılır ifade ediş biçimi ile dört yıllık üniversitelerin pskoloji bölümünden mezun olan psikolojik danışmanlardır. Pedagog olarak hizmet veren bu kişilerin hizmet alanına bakıldığında ise karşımıza öncelikli olarak tahmin edilebileceği gibi  çocuk psikoloji alanında verilen hizmetler gelir. Özellikle İzmir çocuk psikoloğu ve İzmir Pedagog olarak uzmanlaşmış pedagoglar vardır.

Bir diğer hizmet alanları ise çok daha zorlayıcı bir iş olan ergenler için verilen psikolojik danışmanlık hizmetidir. Bu noktada da yine tıpkı çocuklarda olduğu ergenlerde uzmanlaşmış olan ergen psikoloğu hizmet alanı girer. Bu alanda çalışan uzmanlar hem ailelerin, hem çocukların davranışını inceler, ergenlerin ve/veya çocukların hem duygusal, hem de bilişsel gelişimini takip eder. Burada hemen şunu ifade etmek gerekir ki pedagoglar doktor değildir. Psikayatr değildir. İlaç yazamaz. Çocukları, ergenleri yönlendirirler. Doğru ve sağlıklı bir biçimde düşünmeye ve de buna istinaden daha sağlıklı yaşamaya yönlendirirler.

Ne Zaman Pedagoga Gidilmelidir?

Şimdi de her aile pedagoga gitmeli mi ya da ne zaman gitmeli sorusunun yanıtını vermek gerekir ise o noktada da şu bilgiler verilebilir: Çocuğun ya da ergenlik döneminde olan çocuğun davranışlarında herhangi bir anormallik görüldüğü zaman mutlaka bir pedagoga gidilmelidir. Özellikle ergenlik dönemi aileler için son derece zorlayıcı olduğu için pedagoglardan destek alınması sürecin sağlıklı geçirilmesi için son derece önemlidir.

İşte Biz de Aybros psikoloji merkezi olarak bu konuda hizmet veriyoruz. Hem  küçük çocuklarınız için hem de ergenlik döneminde olan çocuklarınız için bize gelebilirsiniz.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan