Çizgi Roman Hayranları İçin En İyi 5 ComiXology Alternatifi

Çizgi Roman Hayranları İçin En İyi 5 ComiXology Alternatifi

Dijital çizgi roman okuyucuları, ödüllü Madefire’ın kapanması ve Amazon’un en iyi bilinen dijital çizgi roman kütüphanesi ComiXology’nin arayüzünü önemli ölçüde değiştirmesiyle bir dizi hit aldı.

Denemek için yeni bir dijital çizgi roman şirketi arıyorsanız, ComiXology’ye hangi alternatifler mevcuttur? Tüm dijital çizgi romanlar için ödeme yapmak zorunda mısınız? Ya da bazılarına yasal olarak ücretsiz olarak erişebilir misiniz?

Büyük çizgi roman yayıncılarının çoğunun kendi dijital platformu vardır. Birkaç yanlış başlangıçtan sonra DC sonunda Batman, Superman, Wonder Woman, Justice League, Harley Quinn ve daha birçok ağır vurucunun evi olan DC Universe Infinite’e yerleşti.

Önceki DC Universe, video içeriğinin HBO Max’e taşınması ve aboneliklerinin Infinite’e geçmesiyle hayranların canı ne kadar sinirlendi. Ancak bu hizmet hala paraya değer: aslında “sonsuz” olmasa da, okuyuculara arşivden 24.000’den fazla çizgi romana, dijital ilk çizgi romanlara ve fiziksel mağazalarda raflara ulaştıktan altı ay sonra sorunlara erişim sağlar.

Uyarı mı? Sadece Amerika’da mevcut.

ABD’de yaşıyorsanız DC Universe Infinite, web üzerinden veya iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla kullanılabilir. Yedi günlük ücretsiz deneme sürümüyle deneyebilirsiniz, ardından aylık veya yıllık aboneliktir.

Tabii ki, sadece DC oyunlarıyla sınırlısınız, ancak bu evrene adanmış birçok hayranla, bu harika bir seçenek olmaya devam ediyor.

Benzer şekilde Marvel Unlimited, Avengers, X-Men, Guardians of the Galaxy, Fantastic Four ve çok daha fazlasını seviyorsanız aboneliğinizi taşımak için ideal bir yerdir. Marvel Unlimited, başka hiçbir dijital çizgi roman hizmetinin sahip olmadığı bir şekilde sahaya indi ve birkaçı uygulamanın bazı güncellemelerinden memnun olmasa da, çizgi roman arşivine erişiminiz benzersiz.

Marvel Unlimited şimdi The Amazing Spider-Man ve Daredevil gibi uzun soluklu dizilerden Howard the Duck ve Power Pack gibi daha belirsiz oyunlara kadar yaklaşık 30.000 sayıya sahip; Vision (2015- 16) ve Hawkeye (2012- 15) gibi sınırlı seri hitleri, Moon Knight Primer ve Eternals: The 500 Year War gibi dijital özel “Infinity Comics” ile hit oldu.

Ve yeni sorunlar Marvel Unlimited’ı fiziksel perakendecilerde satışa sunulduktan sadece üç ay sonra vurdu.

Özellikle dikkat çeken şey, seçilmiş içeriktir: içerik üretici spotları, öneriler ve yaklaşan etkinliklere, TV şovlarına ve filmlere dayalı okuma kılavuzları. DC Universe Infinite’de olduğu gibi, bu çevrimiçi olarak ve iOS ve Android’de, bir haftalık ücretsiz deneme sürümüyle başlayarak aylık ve yıllık aboneliklerle kullanılabilir.

Marvel Unlimited şu anda piyasadaki en etkileyici dijital çizgi roman hizmetidir. Ve kesinlikle ComiXology ile karşılaştırıldığında.

üst düzey çizgi romanlar Humble Bundle hayır kurumu

Ve şimdi tamamen farklı bir şey için. Humble Bundle, bir abonelik uygulaması olmadığı, sadece çizgi roman sunmadığı ve dönen bir başlık serisine sahip olduğu için diğer dijital çizgi roman servislerine benzemez.

Humble Bundle’ı muhtemelen başka bir yerden duymuşsunuzdır. Bu, içerik üreticilerin birlikte paketlenmiş çeşitli içerikler sunduğu ve onlar için istediğiniz fiyatı ödeyebileceğiniz bir platformdur! Para bir dizi hayır kurumuna da gidiyor.

Tamam, yani yalnızca belirli eşikleri geçtikten sonra bazı içerik katmanlarının kilidini açarsınız. Temel paketleri bir dolardan daha ucuza alabilir veya biraz ekstra ödeyip daha fazlasını alabilirsiniz. Bununla birlikte, her şeyin gerçekten ucuz olduğu ve hala iyi bir nedene bağış yaparken bazı büyük pazarlıklar yapabileceği anlamına gelir.

Humble Bundle yazılım, oyunlar, e-Kitaplar ve çizgi romanlar da dahil olmak üzere çok sayıda başka materyal içerir. Bunlar nadiren “Büyük İki”den, yani Marvel veya DC’dendir, ancak yine de büyük, küçük ve bağımsız yayıncılardan dijital sorunlar alabilirsiniz.

Sunulan en son indirimleri görmek için Humble Bundle sitesini kontrol etmeye devam etmeniz gerekir. Ya da bunun yerine bültenlerine kaydolun.

çizgi roman kütüphanesi e-kitap hizmeti

Hoopla Digital ile içeriğe sahip değilsiniz. Ama bu bir bonus olabilir.

Hoopa Digital, yerel kütüphaneniz tarafından size getirilen çevrimiçi bir hizmettir. Fiziksel kütüphanelerin fonlarını kaybettiği bir dünyada bile kütüphane fikrini devam ettiriyor etmenin yenilikçi bir yolu.

Hoopla’da yerel kütüphanenizde olduğu gibi aynı şeyi elde edersiniz. Yani, e-Kitapları, filmleri, TV şovlarını, sesli kitapları ve tahmin ettiğiniz gibi çizgi romanları ödünç alabilirsiniz!

Çizgi roman olarak listelenmiş olsalar da, çoğu aslında grafik romanlardır. Aradaki far farkından emin değilseniz, grafik romanlar genellikle bir çizgi roman serisinin sayısız sayısını bir arada toplar (bazı orijinal grafik romanlar özellikle bağımsız, bir arada masallar olarak oluşturulsa da). Bu temelde daha fazla okumanız anlamına gelir.

Ödünç alabileceğin öğelerin listesi geniştir. Sunulan çizgi romanlardan yararlanmasanız bile, çok çeşitli diğer hediyelerin tadını çıkarabilirsiniz. Materyallere Android ve iOS uygulamaları ve Roku, Chromecast ve Fire TV gibi akış hizmetleri aracılığıyla çevrimiçi olarak erişebilirsiniz.

Ancak şartlar ve koşullar geçerlidir. 21 gün boyunca grafik roman ödünç alırsınız; ancak, bunu normal bir kitaplıkta olduğu gibi genişletebilirsiniz. Ve elbette Hoopla’yı kullanmak için Amerikan kütüphane kartına ihtiyacın var. Bazen, BIR kuruma bağlı değilseniz, ABD’deki halk kütüphaneleri ücretsiz erişim sunar, bu nedenle göz kulak olun.

ücretsiz kütüphane uygulaması kadife ed brubaker steve epting

OverDrive tarafından libby, Hoopla Digital ile benzer gerekçelerle çalışıyor. Kütüphane hizmetinizden güç alan ücretsiz bir hizmettir, bu yüzden Hoopla’da olduğu gibi burada da içerik ödünç alıyorsunuz.

iOS ve Android’de bulunan Libby, size mevcut materyallerin bir arşivini göstermek için yerel kitaplığınızı kullandığından tartışmasız daha erişilebilir bir uygulamadır. Bu da daha odaklıdır: Libby öncelikle grafik romanları, dergileri ve sesli kitapları ödünç almanızı sağlar. Bu, tüm aile için bir şey olduğu anlamına gelir, çocuklara ve gençlere yönelik çizgi romanlara adanmış ayrı bölümler. Runaways ve Gençler için Genç İntikamcılar gibi çocuklar ve genç süper kahramanlar için çok fazla Disney bekleyin.

Her dijital tome, tüm grafik romanı ödünç almadan önce ücretsiz bir örnekle birlikte gelir – yine ücretsiz. Bir düğmeye dokunarak ödünç al.

Libby veya Hoopla Digital’de gecikme ücreti yoktur. Ödünç alma süresi dolduğunda cihazınız bunları otomatik olarak iade eder.

Libby sizden kütüphane kartı numaranızı ister, ancak yerel kütüphanenizi de arayabilir ve bir kart isteyebilirsiniz, bu da düzgün bir ektir. Her biri 21 gün boyunca her seferinde sadece 10 başlığı kontrol edebilirsiniz, ancak internet erişimini garanti edemediğinizde mükemmel olan başlıkları da indirebilirsiniz. Gerçekten harika bir platform.

Excelsior!

Image, Dark Horse, IDW, Titan, Marvel, DC: Hangi çizgi roman yayıncısını tercih ederseniz edin, ComiXology ve Amazon tekeline güvenmeden başlıklarının tadını dijital olarak çıkarabilirsiniz.

Ve eğer fiziksel çizgi roman arıyorsanız, neden yerel çizgi roman dükkanınıza giriş yapmıyorsunuz? Çoğu, ek ücret ödemeden sizin için bekleyen siparişler ayarlayabilir. Hatta bazıları size sadakat indirimi bile yapacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan