ÇevrimdışıYken Android’de Not Almanın 5 Basit Yolu

ÇevrimdışıYken Android’de Not Almanın 5 Basit Yolu

Dışarıdasın ve bir şeyi not etmek istiyorsun, ama kalemin ve kağıdın yok, sadece telefonun var. Özellikle internete erişemiyorsanız, üzerinde ne kullanabilirsiniz?

Çevrimdışıyken bir Android akıllı telefonda not almanın birkaç yolu vardır. Bazıları tipik, bazıları alışılmadık. Bir dahaki sefere bir iki şeyi not etmen gerektiğinde hepsini hatırlamaya değer.

1. Notlar Uygulaması Kullanma

Sık sık not almayı seviyorsanız, telefonunuzda yine de alakalı bir uygulama olmasını isteyebilirsiniz. Google Play’de çeşitli amaçlar için farklı yazılımlar bulacaksınız. Google Keep çoğu telefonda gelir, ancak çevrimiçi senkronize olduğunda en iyisi budur. Ve Samsung cihazlarında Samsung Notları alırsınız.

Daha spesifik bir şey de alabilirsiniz. Örneğin, listelerin hayranları, çevrimdışı olarak da çalışan Trello gibi madde işareti günlüğü uygulamalarına göz atabilir. Bu, dikkat etmek için önemli bir özelliktir.

En sevdiğiniz not alma uygulamasını yanınızda taşıyın ve nerede olursanız olun düşüncelerinizi dijital kağıda koyabilirsiniz.

2. E-posta Taslağı Yazma ve Kaydetme

Telefonunuzda not uygulaması yok mu? Başka seçeneklerin de var. Android akıllı telefonlar, bir e-posta uygulaması da dahil olmak üzere bir dizi varsayılan araçla birlikte gelir. Gmail en olası aday olduğundan, çevrimdışı bile olsa orada nasıl not alıp kaydedebileceğinize bakalım.

Sadece uygulamayı başlatın, Bestelemek düğmesini tıklatın ve e-posta yerine notlarınızı yazın. işiniz bittiğinde, üç noktalı menüyü açın ve Taslağı kaydet.

Gmail, bu sekmeye bassanız da basmasanız da taslağı otomatik olarak kaydeder. Daha sonra notlarınızı Taslak klasör.

3. Kısa Mesaj Yazma ve Arşivleme

Acil durum not defteri olarak iki katına çıkan başka bir yerleşik uygulama SMS aracınızdır. Messenger veya WhatsApp değil, internete güveniyorlar. Göründüğünden daha çok yönlü temel bir uygulama olan Android’in Mesajları’nın beğenilerini alın.

Yazılımı başlatın ve Sohbeti başlat. Sohbet etmek için bir ad, telefon numarası veya e-posta adresi istendiğinde, kendi adınızı koyabilirsiniz. Metni kaydedeceğiniz, göndermeyeceğiniz için gerçekten önemli değil.

Metin düzenleyiciye girdikten sonra notlarınızı yazın. Bunlar bir liste, sesli mesaj, yüklenen resimler veya istediğiniz başka bir şey olabilir.

Son olarak, üç nokta düğmesine dokunun ve Arşiv menüsünden seçin. SMS’i her zaman e-posta adresinize veya başka bir telefona gönderebilirsiniz, ancak göndermek zorunda değilsiniz. İPhone’lar bile metin mesajlarını kaydetmek için farklı yollar sunar.

4. Bir Video Çek ve Sözlü Notlar Kaydet

Yazmak yerine konuşmayı tercih ediyorsanız kamera uygulamanızdan yararlanın. İlginizi çeken bir şeye işaret edebilir, bir video çekebilir ve yorumunuzu ekleyebilirsiniz.

Başka bir fikir sadece kamerayı kendinize çevirmek ve sadece düşüncelerinizi söylemektir. Yazılı notlardan o kadar da farklı değil.

Aslında, bazı insanlar bilgiyi ses formundayken daha iyi emer. Bu nedenle, karmaşık ayrıntıları ve fikirleri kaydederseniz, bunları yazdığınızdan daha etkili bir şekilde işleyebilirsiniz.

5. Hatırlanacak Nesnelerin veya Metnin Fotoğraflarını Çekin

Emojiler herhangi bir göstergeyse, görüntüler de not olabilir. En net mesajları iletmeyebilirler, ama iyi bir öğüt verebilirler. Hatırlamak ve daha sonra bakmak istediğiniz bir şey gördüğünüzde, telefonunuzun kamerasıyla bir resim çekmeniz yeterlidir. Daha fazla ayrıntı için bilgilendirici bir başlık veya resim yazısı ekleyin.

Yukarıdaki farklı yöntemleri bile birleştirebilirsiniz. Fotoğrafı bir e-postaya veya SMS’e yükleyin, düşüncelerinizi not edin ve daha sonra üzerinde çalışabilmeniz için hepsini kaydedin.

Not Almanın Gücünü Keşfedin

İnternet veya hatta özel bir uygulama olmadan Android’de not almak bu kadar basit. Yazılı ve sözlü hatırlatıcıları hızlı ve kolay bir şekilde kaydedebilirsiniz.

Bununla birlikte, kendinizi bunu sık sık yaparken görürseniz, ihtiyaçlarınız için mümkün olan en iyi araçları da yükleyebilirsiniz. Notlarınızı takip etmek için konuşmadan metne, fotoğraf günlüğüne veya basit dosya yönetimine yönelik uygulamaları göz önünde bulundurun.

Yorum Yap
0 Yorum yapan