Başlatıldığında Yeni Bir Android Telefon Satın Almalı mısınız, Yoksa Beklemeli misiniz?

Başlatıldığında Yeni Bir Android Telefon Satın Almalı mısınız, Yoksa Beklemeli misiniz?

İPhone’ların aksine, birçok Android telefon mevcut ve lansmanlar yıl boyunca meydana geliyor. Bu nedenle, lansmanda yeni bir Android telefon satın almanız veya bunun yerine biraz zaman satın alıp almamanız gerektiğine karar vermek kolay olamaz. Eğer bu çıkmazdaysanız, size bazı cevaplarımız var.

Bu makale, lansmanda telefon satın almanın artılarına ve eksilerine ve splurging’den önce beklemeniz gerekip gerekmediğine dalacaktır.

Lansmanda Telefon Satın Almanın Artıları

Lansmanda telefon satın almanın avantajları vardır. Teknolojide kitlelerin önünde kalır ve en iyinin en iyisini yaşarsınız. Açıklayalım.

Kitlelerin Önünde Kalmak

Lansmanda bu yeni parlak Android cihazı satın almanın en önemli avantajlarından biri, eğrinin önünde kalmanıza yardımcı olmasıdır. Yeni Android telefonlar normalde artımlı güncellemelere sahiptir, ancak bazen bir tasarım revizyonu, daha iyi bir iç bileşen kümesi veya yeni yetenekler açısından olsun, anıtsal bir yükseltmeye rastlayabilirsiniz.

Resim Kredisi: Samsung

Örneğin, Samsung’un Galaxy S20 Ultra’ı, şirketin 100x yakınlaştırma özelliklerine sahip 108MP kamerasıyla çıkış yaptı. Sadece Samsung için bir ilk değildi, aynı zamanda akıllı telefon endüstrisinde de bir ilkti. Halefi Samsung Galaxy S21 Ultra, aynı zamanda S Pen olarak adlandırılan ekran kalemi kalemini destekleyen ilk Galaxy S serisi telefondu.

Bir başka iyi örnek, Google’ın 2021 Pixel 6 serisi telefonları, şirketin inanılmaz Yapay Zeka (AI) ve Makine Öğrenimi (ML) yeteneklerine sahip özel Google Tensor çipi ile ilk cihazlar. Ve lansmanda etkileyici Galaxy Z Flip gibi radikal bir şekilde yeni ve göz alıcı bir form faktöründe yeni bir Android telefon satın almaya rakip ne olabilir?

Yeni Telefonlar Genellikle Mevcut Telefonlardan Daha İyidir

Lansmanda bir telefon satın alırsanız, şüphesiz şu anda mevcut olandan daha iyi bir şey elde etme şansınız olacaktır. Elbette, bazen iyileştirmeler minimumdur, ancak genel olarak, daha yeni telefonlar öncekilerden daha iyi olma eğilimindedir.

Yeni Android telefonlar, yeni yeteneklerin kilidini açabilecek yenilenmiş tasarımlara ve daha iyi dahililere spor yapma eğilimindedir. Pixel 6 örneğimize geri dönersek, ikili önceki pixel 5 serisinden birçok şeyi değiştirdi. Google, yeni cihazlara temiz hava veren özel Tensor çipini kullanarak yararlandırmış.

Google Tensor çipi

Resim Kredisi: Google

Google, ekran, yapı, pil kapasitesi, depolama, bellek ve kamera dahil olmak üzere tüm önemli alanları bir kademe daha yükseğe çıkardı. Daha fazla ayrıntı için Pixel 6 ve Pixel 5 karşılaştırmamıza göz atın.

Lansmanda Telefon Satın Almanın Eksileri

Tüm profesyoneller aradan çıkmışken, muhtemelen düşünüyorsundur, peki ya dezavantajları? İşte lansmanda yeni Android telefonlar satın almanın dezavantajları.

Bazı Cihazlar Hata ve Kusurlarla Gönderilir

Yeni bir cihaz satın aldığınızda, sorunsuz bir şekilde çalışmasını beklersiniz. Ama her zaman böyle değildir. Yeni Android telefonlar, zaman zaman, uygulamalı deneyime sahip olana kadar bilmediğiniz kusurlar ve hatalarla birlikte gönderim.

Lansmandan hemen sonra bir cihaz satın almak, gözden geçirenlerin cihazları ne beklemeniz gerektiği hakkında görüşlerini sunacak kadar kullanmadığı anlamına gelir.

Yorumları okumak ve video izlemek, kendinizi neye bulaştığınızı bilmenize yardımcı olacaktır. Örneğin, bir cihazın korkunç pil ömrüne sahip olup olmayacağını söylemek zor. Üreticiler tarafından sağlanan sayılara güvenemeyeceğinizden, tek bahsiniz yorumlardır.

Örnek olarak, Samsung’un 2020’nin en iyi amiral gemisi telefonu olan Galaxy S20 Ultra, ciddi bir otomatik odaklama hatasıyla birlikte geldi. Samsung birkaç ay sonra bir yazılım güncellemesiyle hatayı düzeltirken, Güney Koreli teknoloji devi daha önce hatanın düzeltilemez olduğunu söylemişti.

Bunun daha yeni bir örneği Google’ın Pixel 6 serisidir. Cihaz çevrimiçi olarak çok sayıda kullanıcıyı hayal kırıklığına uğrattı ve YouTube’un en iyi akıllı telefon yorumcularından biri olan Marques Brownlee (MKBHD) bile bir istisna değildi.

Erken benimseyen biri olarak, belirli bir zamanda, şirketin gelecekte hataları düzeltip düzeltmeyeceğini söyleyemezsiniz. Sonunda bazı şeyleri çözmek için bir akıllı telefon üreticisinin insafına kalmış olursunuz.

Pahalı Fiyatlar

Lansmanda herhangi bir telefon satın almaktan kaçınmanın bariz nedenlerinden biri fiyattır. Lansmanda, cihazın tüm fiyatını ödemek zorunda kalacaksınız. Ama tarih geçecek bir şeyse, zaman geçtikçe fiyatlar düşer. Birkaç ay sonra, bazı şirketlerin satış sayılarını artırmak için fiyatları düşürdüğünü gördük.

Bu nedenle biraz zaman satın almak size iyi bir anlaşma garanti edebilir. Kullanılmış bir akıllı telefonu nane durumunda almaya karar verirseniz daha da fazla tasarruf edebilirsiniz. Zar zor kullanılan açık kutu sürümü bile, yeni satın almaya göre size birkaç yüz dolar kazandırabilir.

Erken Benimseyen Olmanın Riskleri Var

Teknolojik trendlerle güncel olmak heyecan verici olsa da, erken benimseme riskleri ile birlikte geliyor. Cihazın uzun süre dayanacak şekilde mi üretilmiş olduğunu yoksa birkaç ay boyunca kırılıp kırılmayacağını bilmiyorsunuz. Bu tür vakalar az olsa da, geçmişte olduğu gibi gerçekleşebilir. Yeni bir şey değil.

Daha yeni bir örnek, Samsung’un kolayca kırabilen katlanabilir bir panele sahip olan ilk katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold. Ve daha kötüsü de olabilirdi. Samsung’un Galaxy Note 7 fiyaskosuzluğu hatırlıyor musunuz? Patlayan pili yaygın bir sorun olmasa da, zor kazanılan paranızı harcamadan önce beklemek, ne bekleyeceğinizden daha emin olduğunuz anlamına gelir.

İlgili: Samsung Galaxy S22 Ultra’yı Satın Almamak İçin Nedenler

Tüm artıları ve eksileri aradan çıkmışken, ne yapmalısınız? Başlattıktan hemen sonra bir cihaz satın almak mı yoksa beklemek mi? Uzun lafın kısası, kesinlikle beklemelisin. Lansmanda hemen bir telefon satın almanın beklemeye kıyasla daha fazla dezavantajı vardır.

Beklemek, özellikle akıllı telefonların fiyatındaki genel yükseliş trendi göz önüne alındığında, cihazı biraz indirimli bir fiyata almak anlamına gelir. Aynı zamanda erken evlat edinmenin tüm risklerini unuttuğunuz anlamına gelir. Yeni bir akıllı telefon satın almadan önce, ne için kaydolacağınızı tam olarak anlamanız için incelemelerini okumanızı veya izlemenizi öneririz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan