Android’inizin Köklü Olmadığını Düşünmeleri İçin Uygulamaları Nasıl Kandırar

Android’inizin Köklü Olmadığını Düşünmeleri İçin Uygulamaları Nasıl Kandırar

Şüphesiz, bir Android telefonu köklendirmek özelleştirme kapsamını genişletmeye yardımcı olur. Ancak bu, madalyonun sadece bir yüzüdür.

Genel olarak, köklendirmenin de bazı eksileri vardır – bunlardan en önemlisi SafetyNet’in tetiklenmesidir. Bu durumda, telefonunuzdaki bazı uygulamalar telefonunuzun köklü olduğunu ve çalışmayacağını algılar.

Neyse ki, bu tür uygulamalardan kök erişimini gizlemenin ve bunları sorunsuz bir şekilde kullanmanın farklı yolları vardır. Peki, Android’deki uygulamalardan kök erişimini nasıl gizleyebilirsiniz? Bir göz atalım.

Magisk Nedir?

“Kök salma” terimini duyduysanız, Magisk’i de duymuş olabilirsiniz. Değilse, talimatlara geçmeden önce, Magisk’in gerçekte ne olduğunu ve harikalar elde etmek için bu aracı nasıl kullanabileceğinizi anlamalısınız.

Android dünyasında Magisk, Android 6.0 veya üzerini çalıştıran cihazları destekleyen Android’i özelleştirmek için bir açık kaynaklı araçlar paketidir.

Layman’ın terimlerine göre, sadece kök erişimi değil, aynı zamanda diğer şeylerin yanı sıra, sistem dosyalarını değiştirmeden Android işletim sistemini değiştirme yeteneği de sağlayan güçlü bir araçtır. Ayrıca telefonunuzu kolayca değiştirmek için Magisk modülleri sunar.

Uygulamalardan Kök Erişimi Nasıl Gizlenir?

Neyse ki, Android telefonunuzda kök erişimini gizlemek için Magisk’i kullanabilirsiniz. Bu şekilde, Android’deki herhangi bir uygulama tarafından kök algılamayı atlayabilir veya engelleyebilirsiniz. Ancak, telefonunuzu Magisk kullanarak da rootlamanız gerekir- telefonunuzu başka bir yöntem kullanarak köklendirmişseniz çalışmaz.

Magisk’in telefonunuzda tam olarak yüklü olduğundan ve daha ileri gitmeden önce en son kararlı sürümün üzerinde olduğundan emin olmanız gerekir.

İndirmek: Magisk (Ücretsiz)

Kök salmak herkes için olmasa da, riske atmaya istekliyseniz faydaları çok büyük olabilir. Bir şeyler ters giderse, düzeltmek için bir Android telefonun nasıl çözüleceğiniz konusundaki kılavuzumuzu kullanabilirsiniz.

Magisk’in DenyList Özelliğini Kullanarak Kökü Gizle

Magisk, uygulamaların kök erişimini algılamasını kara listeye almanızı sağlayan bir DenyList özelliğiyle birlikte geliyor. Basitlik için Google Pay (bir ödeme uygulaması) için kök algılamayı engelleyeceğiz.

DenyList seçeneğini kullanarak kökü şu şekilde gizleyebilirsiniz:

 1. Magisk Manager uygulamasını açın ve Ayarlar simgesini sağ üst köşede bu simgeyle kullanarak kopyalar.

 2. Şimdi aşağı kaydırın ve Zygisk ve DenyList’i Zorla Seçenekler. Değişiklikleri yürütmek için bir kez yeniden başlattığından emin olun.

  Magisk Uygulama Ayarları

 3. Yeniden başlattıktan sonra Magisk Manager uygulamasını yeniden açın.

 4. Ayarlar’da, Reddet Listesini Yapılandır seçenek.

 5. Şimdi, kök algılamasını gizlemek istediğiniz uygulamayı seçin. Bizim durumumuzda, Google Pay için saklıyoruz.

  Magisk'te Reddetme Listesini Yapılandır seçeneği

  Gpay In Magisk DenyList Menüsü

 6. Son olarak, yeni seçtiğiniz uygulamanın verilerini temizleyin.

İşte bu kadar. Şimdi, uygulamayı bir sonraki açışınızda ” cihaz köklüdür, bu uygulamayı kullanamazsınız” gibi bir bildirim almamalısınız.

Bu özelliği kullanmanın iyi bir yanı, istediğiniz sayıda uygulamayı kara listeye alabilebilesiniz; her uygulamayı aynı ekranda açmanız yeterlidir.

Magisk Uygulamasını Gizleyerek Kökü Gizle

Normalde, DenyList yöntemi Android sürüm 6 veya daha yüksek çalıştıran hemen hemen tüm Android cihazlarda çalışmalıdır. Ancak, hala herhangi bir sorunla karşı karşıyaysanız, Magisk uygulamasını gizlemek sizin için son çaredir.

Magisk uygulamasını akıllı telefonunuzdan gizlemek için şu adımları izleyin:

 1. Magisk Manager uygulamasını açın ve ayarlarına gidin.

 2. Biraz aşağı kaydırın ve Magisk uygulamasını gizleme seçenek.

 3. Uygulama için yeni bir ad girin (bu da gizlemeye yardımcı olur) veya varsayılan olarak bırakabilirsiniz.

  Magisk'te Magisk Uygulaması Seçeneğini Gizle

  Android'de Magisk Uygulamasını Gizleme

 4. Son olarak, TAMAM düğme.

 5. Bundan sonra, uygulama otomatik olarak yeniden başlatılır. Yeniden başlatıldıktan sonra, kök algılamayı atlamak istediğiniz uygulamayı kaldırın. Uygulamayı kaldırmak isteğe bağlıdır, ancak şiddetle tavsiye ederiz.

 6. Son olarak, telefonunuzu yeniden başlatın ve kaldırılan uygulamayı yeniden yükleyin.

Bazı uygulamalar, kök erişimini kontrol ederek gelişmiş sürümleri kullanmak yerine, telefonunuzda Magisk uygulamasını aramanız yeterlidir. Ve Magisk uygulamasının yüklü olduğunu buldukklarında, telefonunuzun köklü olduğunu varsayarlar.

Bu yöntem, Magisk uygulamasının paket adını değiştirir, böylece hiçbir uygulama onu yakalayamaz ve bu nedenle kök erişimini kolayca algılayabilir.

Köklenme, sonuçta yasaldır ve uygulamaların köklü cihazlarda kullanılmasını önlemek, cihazınız üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak olan köklenme noktasına aykırı gibi görünmektedir. Yine de köklendirme ile ilgili güvenlik riskleri olabilir, bu nedenle özellikle finans uygulamaları buna izin vermeme eğilimindedir.

Magisk ile Köklendirme Üzerinde Daha Fazla Kontrol Elde Edin

Şüphesiz, Magisk çeşitli yararlı görevler için mükemmel bir araçtır. Örneğin, kök erişimini gizleyebilir, telefonunuzu kökleyebilir, farklı Magisk modülleri yükleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Magisk’in gücünün derinliklerine indiğinizde, Android ortamının uyarlanabilirliğini takdir edeceksiniz.

Ancak, Android’in büyük güvenlik yükseltmeleri nedeniyle, bazı uygulamalar hala kök algılayabilir. Ayrıca, özel bir ROM çalıştırıyorsanız, bu tür sorunların olasılığı çok fazladır.

Ama merak etmeyin; yeni sorunlarla birlikte yeni çözümler gelir. Yeni yöntemler eklemek ve işinizi çok fazla sorunsuz bir şekilde yaptığınızdan emin olmak için bu kılavuzu zamanında güncelleyeceğiz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan