Android’de Yeni Emojiler Nasıl Elde Eder

Android’de Yeni Emojiler Nasıl Elde Eder

Emojiler herhangi bir konuşmayı daha canlı hale getirir, çünkü duygularımızı mükemmel bir şekilde yakalarlar. Hiçbir şey gülmekten öldüğümü söylemez.

Ancak emojiler her zaman güncelleniyor ve geride kalmak istemiyorsunuz. Neyse ki, Android telefonunuza yeni emojiler eklemenin, kendi emojilerinizi yapmanın ve hatta iOS’tan olanları kullanmanın yolları vardır.

Android cihazlarda emojilerin nasıl güncelleneceğini aşağıda bulabilirsiniz.

1. En Son Android Sürümüne Güncelleme

Android’in her yeni sürümü yeni emojiler getiriyor. Örneğin Android 11, 117 yepyeni karakter tanıtırken, daha önce mevcut olan 2.000’den fazla emoji de ek bir Android emoji güncellemesinde yeni tasarımlara kavuştu.

Android cihazınızın bu güncellemeyi olup olmadığından emin değil misiniz? Yapabilecekleriniz şunlardır:

 1. Telefonunuzun menüsünde Ayarlar, sonra git Hakkında. Bazı cihazlarda, önce Sistem. Ardından, hangi Android güncellemesinde olduğunuzu söyleyecek yazılım sürümüne dokunun. Android Sürüm 11 veya sonraki sürümlerinde değilseniz bir sonraki adıma geçin.

 2. Ayarlar’a bir kez daha gidin. Musluk Telefon Hakkında ve kullanılabilir bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Ardından, güncelleme düğmesine dokunun ve Yüklemek. Wi-Fi veya herhangi bir mobil internet bağlantısına bağlı olduğundan emin olun.

 3. Güncellemenin başarılı olup olmadığını kontrol etmek için herhangi bir messenger uygulamasına gidin. Yazarken, Android sürümünde Ninja veya Siyah emojiyi aramaya çalışın; her ikisi de güncelleme ile birlikte gelen yeni emojilerdir.

Tabii ki, her telefon tam Android güncellemeleri almaz, bu nedenle bu sizin için mevcut olmayabilir. Neyse ki, deneyebileceğiniz başka şeyler de var.

2. Emoji Kitchen kullanın

emoji mutfak

emoji karmaları oluşturma

Google’ın yerel klavye uygulaması Gboard’da Emoji Kitchen bulunuyor. Kullanıcıların çıkartmalarının karmalarını oluşturmalarını sağlar. Bunu kullanarak yeni bir emojiyi şu şekilde oluşturabilirsiniz:

 1. Facebook Messenger gibi tercih ettiğinizdeki mesajlaşma uygulamasını açın.

 2. Ardından, konuşma başlatmak için kişilerinizden birine dokunun.

 3. Yazmaya başlamak için metin çubuğuna dokunun.

 4. Ardından, emoji düğmesine dokunun (gülen yüzlü olan). Emoji Kitchen özelliğini etkinleştirmek için seçtiğiniz emojiyi seçin.

 5. Buradan, klavyenizin üstünde olası emoji kombinasyonlarını görebilirsiniz. Çıkartmaları kaydırın ve göndermek istediğiniz çıkartmayı seçin.

Tüm mesajlaşma uygulamalarının yeni Emoji Kitchen özelliğini desteklemeyeceğini unutmayın. Ayrıca, çeşitli emoji yüzlerinin anlamlarını açıklayan kılavuzumuza göz atın.

3. Yeni Klavye Yükleme

alternatif klavye

GO_keyboard

Yeni emojiler almak için kullanabileceğiniz bir başka yaklaşım, üçüncü taraf bir Android emoji klavyesi yüklemektir. Emoji Klavyesi gibi, bu uygulamalardan bazıları bir simge sözlüğü ile bile gelir, böylece emojinin anlamını kolayca kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca, uygulama ayrıca bir tahmin özelliğine sahiptir ve Snapchat ve Instagram gibi sosyal medya sitelerine çıkartmalar ve GIF’ler göndermenizi sağlar.

Akıllı telefonunuza üçüncü taraf klavyeyi şu şekilde yükleyebilirsiniz:

 1. Telefonunuzun menüsünde Google Play’e dokunun. Yukarıdaki arama çubuğuna, seçtiğiniz klavye uygulamasını yazın.

 2. Ardından, Yüklemek. Klavye uygulaması telefonunuzla uyumlu değilse, diğer seçenekleri deneyebilirsiniz.

 3. İndirme işlemi bitene kadar bekleyin.

Aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi üçüncü taraf klavye uygulamalarından bazıları şunlardır:

 • Ginger (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

 • Chrooma (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

 • Flesky (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

 • Swiftkey (Ücretsiz)

Bu uygulamalar, Google’ın her telefonda yüklü olan klavye uygulaması Gboard’a harika alternatiflerdir. Samsung da dahil olmak üzere bazı cihaz üreticileri de kendi klavyelerini önceden yükler, bu yüzden buna da göz atın.

4. Kendi Özel Emojinizi Yapın

Emojinizin kişiliğinizi ve zevkinizi yansıtmasını istiyorsanız, kendi özelleştirilmiş emojinizi yapabilirsiniz. Google Play Store’da Android cihazlarınıza yükleyebileceğiniz düzinelerce emoji oluşturucu uygulaması vardır. Memoji ile kendinizi bir emojiye bile dönüştürebilirsiniz.

Telefonunuza bir emoji oluşturucu yüklemek için üçüncü uygulama klavyenizi indirmekle aynı prosedürü izleyin. Bitmoji popüler özel emoji üreticilerinden biridir ve ayrıca özelleştirmek için büyük bir çıkartma kütüphanesi sunar.

İndirmek: Bitmoji (Ücretsiz)

Bu uygulamada yeniyseniz, Android’de daha fazla emoji almanın nasıl bir an öncesine kadar devam edebileceğiniz aşağıda açık.

 1. Uygulamayı indirdikten sonra e-postanızla kaydolun. Zaten bir hesabınız varsa kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açın. Ayrıca Snapchat hesabınızı kullanarak otomatik olarak kaydolabilir ve giriş yapabilirsiniz.

 2. Ardından, Bitmoji avatarınız için bir cinsiyet seçin. Ayrıca bir selfie çekip uygulamanın kullanıcıya çok benzeyen bir avatar oluşturmasına veya sıfırdan bir avatar tasarlamasına izin verebilirsiniz. Giyimini, saç stilini, ten rengini ve daha fazlasını bile özelleştirebilirsiniz.

 3. Avatarınızdan memnun olduktan sonra Kurtarmak ekranınızın sağ üst köşesinde.

 4. Ardından, ana sayfanın sağ alt köşesindeki klavyeyi seçin. Bundan sonra, sonraki menüde ayarları etkinleştir’e dokunun.

 5. Ayrıca, telefonunuzun klavyesini Bitmoji’ye dokunarak Ayarlar, sonra yönetilen klavyeleri seçin ve açılan listeden Bitmoji’yi seçin.

İlgili: Selfie’leri Emojilere ve Çıkartmalara Dönüştürmek İçin En İyi Ücretsiz Uygulamalar

Artık sosyal medya üzerinden arkadaşlarınıza veya sevdiklerinize göndermek için yüzünüzün üzerinde olduğu birkaç emoji arasından seçim yapabilirsiniz.

5. Yazı Tipi Düzenleyicisi Kullanma

Apple’ın iOS’ları tartışmasız Google’ın Android’inden daha iyi emojilere sahiptir. Android cihazınızda iOS emojileri kullanmak istiyorsanız, zFont gibi bir yazı tipi editörü kullanın. Bu uygulamayı Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

İndirmek: zFont (Ücretsiz)

Uygulamayı indirdikten sonra, Android’deki emojilerin nasıl güncelleneceğiniz aşağıda açıklanır:

 1. Cihazınızdaki medyaya, fotoğraflara ve diğer dosyalara erişim izni isteyen bir bildirim almalısınız. Musluk İzin vermek.

 2. Uygulamaların ana ekranında Emoji sekmesine dokunun. Windows, Facebook, WhatsApp veya JoyPixel gibi farklı çevrimiçi platformlar tarafından kullanılan emoji dosyalarını indirebilirsiniz.

 3. En son iOS sürümlerinden herhangi birini seçin ve indirin. İndirme sona erdikten sonra, yeni emojilerin önizlemesini gösterecektir. Üzerine dokunun Ayarlamak.

 4. Ardından, telefonunuzun üreticisini seçin. Ardından, Sonuncu yükleme yöntemi.

 5. Son olarak, telefonunuzun ayarlarına gidin ve Tema yöneticisi. Bundan sonra, yeni indirdiğiniz sürümü uygulayın. Değişikliklerin uygulanması için birkaç dakika bekleyin.

zFont gibi yazı tipi düzenleyicilerinin bazı uyumluluk sorunları nedeniyle bazı yazı tiplerini doğru göstermeyebileceğini unutmayın. Ayrıca, uygulamada çok sayıda açılır reklam vardır ve bitmap emoji yazı tiplerini birleştiremezsiniz.

BONUS: Google’ın Yeni Emoji eklemesini bekleyin

Belki de, yeni emojiler almanın en basit ve basit yolu Google’ın bunları eklemesini beklemektir. Ayrıca, karşı koyamıyorsanız ve yeni emojileri ilk alan olmak istiyorsanız, Gboard uygulamasının beta sürümünü indirip yükleyebilirsiniz.

Hangi yöntemi seçerseniz seçin, emojilerinizi güncellemek oldukça kolaydır. Ve yeni bir klavye takmak başka avantajlarla da birlikte gelir. Neyse ki, klavyenizi de değiştirmek kolaydır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan