Android’de Telefon Görüşmesi Nasıl Kaydedilir

Android’de Telefon Görüşmesi Nasıl Kaydedilir

Telefon görüşmelerini kaydetmek istemenin farklı nedenleri vardır. Çalışanlarınızın müşterilerle etkileşimlerini değerlendirmeniz, önemli bilgileri hatırlamanız veya şüpheli arayanlara karşı kanıt toplamanız gerekebilir.

Uygulama kurallarla birlikte gelse de, telefon konuşmalarını kolayca kaydedebilirsiniz. Android’de bir telefon görüşmesinin nasıl kaydedileceğini öğrenirken keşfedilecek birkaç seçenek aşağıda bulabilirsiniz. İnsanları yasal olarak nasıl kaydedeceklerine dair notlar alırken sizin için neyin en uygun olduğuna karar verin.

1. Telefon Görüşmelerini Kaydetmek için Varsayılan Android Özelliğini Kullanın

Akılda tutulması gereken ilk gerçek, ister video, ister resim veya ses çekiyor olun, birinin rızası olmadan kaydedilmesine izin verilmemesidir. Farklı ülkelerin ve bölgelerin kendi yönetmelikleri vardır, bu nedenle yerel yasalarınızı okuyun. HubSpot’un özeti yardımcı olabilir.

Tüm bunlar, kayıt alışkanlıklarınız kadar akıllı telefon tasarımını da etkiler. Bazı üreticiler cihazlarına varsayılan arama kaydı uygulamalarını içermez. Ayrıca, bir çağrıdaki herkese kaydedildiklerini bildiren bir ileti de içerenler.

İlgili: Google Telefon Uygulamasıyla Android’de Aramalar Nasıl Kaydedilir

Bu nedenle, yasal prosedürlere ek olarak, telefonunuzun yerleşik bir çağrı kaydediciye sahip olup olmadığını kontrol edin. Örneğin, Samsung Galaxy akıllı telefonlar aramaları iki şekilde kaydedebilir:

  • Aramaları otomatik kaydetme özelliği Ayarlar.

  • Tek tek telefon görüşmelerinde kaydediciyi açın.

Diğer cihazlar yalnızca manuel yöntemi sunar. Bir çağrı gönderdiğinizde veya aldığınızda üç noktalı menüde bir düğme veya seçenek olarak görünür.

Her iki durumda da, bir arayanı yasadışı olarak kaydettiğiniz için başınızın belaya girmemesini sağlamak için telefonunuzda varsayılan olarak hükümler, koşullar ve uyarılar olacaktır.

2. Android’de Çağrı Kaydedici Uygulaması Kullanma

Telefonunuzda telefon görüşmelerini kaydetmek için zaten bir uygulama yoksa, bir tane indirebilirsiniz. Ancak, bu programlar her zaman arayanlar için bir uyarı içermez, bu da onları kendiniz bildirmeniz ve gerekli izinleri almanız gerektiği anlamına gelir.

Öte yandan, Cube ACR (ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur) gibi özel bir uygulama ile Android’de bir telefon görüşmesinin nasıl kaydedileceğini öğrenmek daha kolaydır. Yazılım her şeyi otomatik olarak kaydeder. Normal bir ses kaydedicisi bile var.

Google Play’de deneyebileceğiniz birçok uygulama vardır. Hangi özelliklere erişmek istediğinizi, bunların ne kadar yasal ve güvenilir olduğunu ve ücretsiz uygulamaların sunduklarının ötesindeki yetenekler için ne kadar ödeme yapmaya hazır olduğunuzu düşünün.

3. Telefon Görüşmelerini Kaydetmek için Harici Cihazları Kullanma

Her şey başarısız olursa, diğer teknolojiye ve kayıt araçlarına dönebilirsiniz. Elinizdekilere bağlı olarak, ek yazılımlara veya araçlara ihtiyacınız olabilir.

aramaları ikinci bir telefonla kaydetme

İster yedeğiniz olsun, ister bir arkadaşınız akıllı telefonunu kullansın, her iki cihazda da araçları birleştirerek bir çağrı kaydedebilirsiniz. Yeni başlayanlar için, harici cihazın sesi yakalayabilmesi için çağrınızı hoparlöre koymayı unutmayın.

Kayıt uygulaması etkinken ikinci telefonu yaklaştır. Video kameranız bile ses alabildiğinden bu konuda yaratıcı olabilirsiniz. Alternatif olarak, Google Play Store’dan Ses Kaydedici (ücretsiz) uygulaması gibi uygun yazılımları indirin.

Mümkün olan en iyi ses kalitesini elde etmek için ayarlarını yapın, ancak telefon görüşmenizi kaydederken çok fazla ortam gürültüsü olmadığından emin olun. Özellikle kayıt cihazınızın hassasiyeti yüksekse, herhangi bir sese müdahale edebilir.

Bilgisayarınızda Arama Yapma ve Kaydetme

Android kullanıcıları için bu, akıllı telefonunuzu bilgisayarınızla senkronize eden bir uygulama olan Telefonunuzu bulabileceğiniz Windows’ta en kolayıdır. Temel olarak bilgisayarınızı bir telefona dönüştürür, böylece aramaları, metinleri, kişileri ve daha fazlasını oradan yönetebilirsiniz.

Telefon konuşmalarının nasıl kaydedileceği açısından, çalışmak için daha büyük bir platform elde edersiniz. Aynı zamanda, aramalar daha iyi ses kalitesine sahipken, elleriniz ücretsizdir ve mobil cihazınızı kayıt işleminde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bilgisayarınızda bir çağrı gönderirken veya alırken, Audacity (ücretsiz) ve Free Sound Recorder (ücretsiz) gibi PC uygulamalarıyla dahili sesi yakalayabilirsiniz. Aksi takdirde, ister akıllı telefon uygulaması ister uygun bir araç olsun, bir ses kaydedici kullanın.

Diğer PC Uygulamaları ve Mikrofonunuzla Telefon Görüşmelerini Kaydetme

Akıllı telefonunuza bağlı kalmak istiyorsanız, bunun yerine sesini kaydetmek için bilgisayarı kullanabilirsiniz.

Aramalarınızı hoparlöre verin ve cihazı bilgisayarınızın mikrofonuyla yakınlaştırın- harici bir cihazla daha kolaydır. Kaydın kalitesi mikrofonunuza, yazılımınıza ve konuşmanın ne kadar net olduğuna bağlıdır.

İlgili: Yeti vs. Yeti X vs. Yeti Nano: Hangi Mavi Yeti Mikrofonu Satın Almalısınız?

Yukarıda belirtilen uygulamalar iyi seçeneklerdir, ancak bunun için Windows’un ötesine bakabilirsiniz. Örneğin macOS’ta QuickTime Player ve Sesli Notlar (ücretsiz) ile ses kaydedebilirsiniz.

Nasıl devam ederseniz edin, telefonunuzun ve bilgisayarınızın güçlerini birleştirmesi daha iyi ses kayıtları üretmeye yardımcı olabilir. Daha basit işlem, akıllı telefonunuzu gereksiz uygulamalarla doldurmak zorunda olmadığınız anlamına da gelir.

Aramaları Ses Kaydediciyle Kaydetme

Son olarak, telefon görüşmelerini kaydetmek için tüm bilgisayarı kullanmak yerine, bir ses kaydediciye yatırım yapabilirsiniz. Kullanışlı araçlar hala etrafta, cep boyutunda ve hafif.

Bir yandan, bir PC veya akıllı telefon gibi birçok ek uygulamayla bunları yükseltemezsiniz. Ancak harika bir ses kaydedici diğer seçeneklerinizden daha iyi ses dosyaları üretebilir.

Dijital Ses Kaydedici Cihazı

Sonunda, net ve net ses yakalamanın en basit yollarından biridir. İhtiyacınız olan tek şey kayıt cihazı ve telefonunuz olduğundan, bilgisayar ve mikrofonların sorunlarından kaçınabilirsiniz.

Telefonunuzda Arama Kayıtları Yapmaya Başlayın

Tek istediğiniz Android’de bir telefon görüşmesinin nasıl kaydedileceği ise, yukarıdaki stratejilerden herhangi biri işe yayacak. Ses dosyalarını gelecek nesiller için saklayabilir veya boş zamanlarınızda düzenleyebilirsiniz, ancak yasal olarak neler yapabileceğinizi kontrol etmeyi unutmayın. Ne de olsa, başını belaya sokmak istemezsin çünkü rızası olmadan bir arama kaydetmişsin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan