Android’de Görevleri Otomatikleştirmek için En İyi 5 Ücretsiz Uygulama

Android’de Görevleri Otomatikleştirmek için En İyi 5 Ücretsiz Uygulama

Android telefonunuzu her gün kullanıyorsanız, muhtemelen sizi sıkan birçok yinelenen görev vardır. Ekran parlaklığınızı her gece ayarlamaktan çocuğunuzun konumunu kontrol etmeye kadar, zamanımızı tüketen birçok görev vardır.

Android otomasyon uygulamaları, arkanıza yaslanıp bunları unuturken sizin için birçok görevi yerine getirme sözü sunar. Ancak işleri halletmek için gerçekten güvenebileceğiniz otomasyon uygulamaları nelerdir?

1. MakroDroid

10 milyondan fazla indirme ve Play Store’da 4.7 yıldızlı derecelendirme ile MacroDroid popüler ve yüksek puan aldı. Android otomasyon topluluğu onu en güçlü ve esnek otomasyon uygulamalarından biri olarak görüyor. MacroDroid ile telefonunuzla otomatikleştirebileceğiniz şeylerin listesi neredeyse sonsuzdur.

Uygulama konuma, cihaz durumuna, bağlantıya ve dahili telefon sensörlerine göre 70 tetikleyici sunar. MacroDroid coğrafi konum, pil düzeyi veya ekran parlaklığı gibi tetikleyicilere tepki verebilir. Ayrıca Bluetooth ve Wi-Fi’nin ışık seviyesi, sıcaklık ve bağlantı durumu için tetikleyicilere sahiptir.

MacroDroid ayrıca 100 programlanabilir eylem sunar. Tetikleyicilerle birlikte, iş e-postanız için özel ses uyarıları oynatmaktan uygulamanın sizin adınıza tweet attırılmasına kadar her şeyi yapabilirsiniz.

Uygulama reklam içermesine rağmen, bunlar incedir ve bunları zar zor fark edersiniz. Arkadaşça bir öğrenme eğrisine sahiptir ve eklentilerle işlevselliğini daha da genişletebilirsiniz. Android için en güçlü ve esnek ücretsiz otomasyon araçlarından biridir.

İndirmek: Android için MacroDroid (Ücretsiz, abonelik mevcut)

2. Otomatikleştirin

Automate, birçok seçenek sunan son derece esnek bir otomasyon uygulamasıdır. Önceden tanımlanmış 350’den fazla yapı taşı ile Automate, Android akıllı telefonunuzda gerçekleştirebileceğiniz eylemlerin çoğunu işleyebilir.

Automate, Tasker ve MacroDroid gibi diğer otomasyon uygulamalarından farklı bir yaklaşım benimser. Otomatik bir yordamı programlamak için mantıksal bir akış şeması sırası izlemeniz gerekir. Otomasyon sürecinin akış şemaları olarak görsel gösterimi, anlaşılmasını kolaylaştırır. Karmaşıklığındaki bir otomasyon uygulaması için oldukça acemi dostudur.

Kolay öğrenme eğrisi ile güçlü bir otomasyon aracına ihtiyacınız varsa, Otomatikleştir araçtır. Uygulamayla ilgili bir darboğaza girdiğinizde koşabileceğiniz güçlü bir Reddit ve Google Gruplar topluluğu vardır.

Automate reklamsızdır ve macroDroid gibi eklentileri kullanarak işlevselliğini genişletebilirsiniz.

İndirmek: Android için otomatikleştirin (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

3. OtomatikLeştirme

AutomateIt, Android kullanıcıları için başka bir güçlü otomasyon uygulamasıdır. İsim benzerliğine rağmen, uygulama UI veya UX tasarımında Automate’e benze değildir. Ancak, bir otomasyon uygulamasının yapmasını beklediğiniz birçok şeyi ve birkaçını daha yapar.

Ne yazık ki, uygulamada bazı küçük kararlılık ve uyumluluk sorunları vardır. Sonuç olarak, bazı cihazlarda ve Android işletim sistemi sürümlerinde saat gibi çalışır, ancak diğerlerinde can sıkıcı teknik aksaklıklardan muzdariptir. Uygulamada reklamlar bulunur, ancak müdahaleci değildir.

Uygulama oldukça popüler olmasına rağmen, müşteri desteği yavaştır ve bazen yoktur. Etraftaki en karmaşık otomasyon uygulaması olmayabilir, ancak yeni başlayanlar için ideal bir seçenek değildir.

Bu listeye neden geldiğini merak ediyorsanız, uygulama hala önemli bir delme gücü içerir. Android otomasyonu konusunda deneyimliyseniz ve bazı iyi otomasyon zorluklarına arzu ediyorsanız, AutomateIt’i çok yararlı bulacaksınız. Hava durumu ve aktivite tetikleyicileri süper heyecan verici. Bunları kullanarak, Android akıllı telefonunuzu bir arabaya girdiğinizi, bisiklete bindiğinizi, trekking yaptığınızı veya hareketsiz durduğunuzu algılarsa harekete geçmek için programlayabilirsiniz. Hava tetikleyicileri, örneğin güneşli bir günde hava 30 °C’ye ulaşırsa aracınızı gölgeye park etmek için hatırlatıcı uyarıları oluşturmanıza olanak tanır. Yapabileceğin bir sürü heyecan verici şey var.

İndirmek: Android için AutomateIt (Ücretsiz, abonelik mevcut)

4. IFTTT

IFTTT’yi tarif etmek için tek bir kelime var: devasa! Takip etmesi zor olan çok fazla işlevselliğe sahip özellik dolu bir uygulamadır. IFTTT’yi hayal etmenin en iyi yolu, ihtiyacınız olduğunu bile bilmediğiniz tonlarca özelliğe sahip bir Android otomasyon uygulamasıdır.

IFTTT, Android uygulamalarınız üzerinde tanrı benzeri bir kontrol sağlar. Parmağınızı kıpırdatmadan, IFTTT’nin etiketlendiğiniz anda etiketlendiğiniz Facebook gönderilerine herhangi bir resim indirmesini sağlayabilirsiniz. IFTTT’nin bu resimleri Telegram’daki bir tetkikçiye otomatik olarak göndermesini veya bir iş arkadaşına e-postayla göndermesini sağlayabilirsiniz. Veya bunları Twitter’da otomatik olarak bile yayınlayabilirsiniz. IFTTT’nin gücü, önceden tanımlanmış otomasyon rutinleri olan inanılmaz güçlü uygulamalar koleksiyonundadır.

Uygulamaları kullanarak, karmaşık otomasyon rutinlerini yalnızca birkaç tıklamayla programlayabilirsiniz. IFTTT, Android telefonunuzdaki görevleri otomatikleştirmenize yardımcı olup, akıllı telefonunuz ve akıllı ev cihazlarınız arasında bir köprü görevi görebilirsiniz. Akıllı ampulleri, akıllı termostatları, akıllı kapı zillerini ve diğer düzinelerce akıllı ev ürününü kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

Ne yazık ki, tüm iyi tarafları için IFTTT, en kullanışlı özelliklerini bir abonelik planının arkasına gizler. Ücretsiz sürüm, ödemeniz gereken sulu özelliklerle alay ederken çok sınırlı miktarda uygulamanıza erişmenizi sağlar. Ücretsiz plan açıkça sizi ücretli plana götürmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, temel abonelik modeli hala yalnızca Pro+ sürümü için daha fazla ödeme alarak üstesinden gelebileceğiniz sınırlamalarla birlikte gelir. Abonelik sorunları bir yana, IFTTT mükemmel bir seçenektir.

İndirmek: Android için IFTTT (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

5. aProfiles

aProfiles’ın en büyük satış noktası basitliğidir. MacroDroid ve IFTTT gibi diğer otomasyon uygulamalarıyla karşılaştırıldığında, aProfiles’ın kullanımı önemli ölçüde daha kolaydır. aProfiles, eylemleri bir kural karşılandıktan sonra etkinleştirdici olduğu profiller halinde gruplar.

Örneğin, A profilini ses seviyesini 34, ekran parlaklığını 43 ve Wi-Fi etkin olarak tanımlayabilirsiniz. Ses seviyesi 60, ekran parlaklığı 78 ve Bluetooth kapalı olan ikinci bir profil olan B’yi tanımlayabilirsiniz.

Bir koşul karşılandığı zaman, belirlenen profillerden herhangi biri devreye girer ve uygulama telefon ayarlarınızı tanımını yansıtacak şekilde değiştirir. Otomasyona yönelik bu yaklaşım uygulamanın kullanımını kolaylaştırsa da, birçok sınırlama ile birlikte gelir.

Uygulama, listemizdeki tüm uygulamaların işlevselliğinde en az ayrıntılıdır. Ücretsiz sürüm karmaşık otomasyon koşullarını işleyemez. Uygulama ayrıca reklamlar içerir, ancak müdahaleci değildir.

Olumlu tarafta, aProfiles iyi bir failsafe vardır. Cihazınızdaki kritik ayarları kesmeniz durumunda telefonunuzu önceki durumuna döndürebilen bir geri yükleme eylemi özelliğine sahiptir. aProfiles ayrıca cihazınızda yaptığı tüm değişikliklerin kaydını tutan bir günlük özelliğine sahiptir. Bu, bir şeyler ters gittiğinde adımlarınızı geri çekmede çok yararlı olabilir.

İndirmek: Android için aProfile (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

Otomasyon Uygulamaları Neden Kullanılır?

Sayısız Android görevini otomatikleştirmenin yanı sıra, otomasyon uygulamaları çok daha fazlasını yapabilir. Genellikle premium bir uygulamaya ihtiyacınız olan işlevleri hiçbir ücret ödemeden gerçekleştirebilirler. Ayrıca telefonunuzu birçok uygulamayla doldurma ihtiyacını azaltabilirler.

Örneğin MacroDroid ile kendi özel uygulama kilitlerinizi, alarm uygulamalarınızı ve telefon sıcaklığı monitörlerinizi yapabilirsiniz. Bu, bu bireysel görevleri gerçekleştiren bağımsız uygulamaları indirme gereksinimini ortadan kaldırır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan