Android Telefonunuzu BIR IP Web Kamerası Olarak Nasıl Kullanabilirsiniz?

Android Telefonunuzu BIR IP Web Kamerası Olarak Nasıl Kullanabilirsiniz?

Eski Android telefonunuzu kullanmanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Olayların canlı görüntülerini internet üzerinden izlemek için bir IP kameraya mı ihtiyacınız var, ancak gerçek bir IP kameraya paranız yetmiyor mu?

Neyse ki, Android cihazınızı bir IP web kamerasına dönüştürmek için birkaç uygulama mevcuttur. Birkaç dakika içinde, video görüntülerini arkadaşlarınızla, ailenizle veya belki de sadece kendinizle internette paylaşmak için kullanabilirsiniz.

Android’i IP Web kamerası olarak kullanma

Eski veya yeni tipik bir Android akıllı telefon, en az bir kamera ile birlikte gelir. Bu arada, Android işletim sistemi geliştiricilerin neredeyse her şeyi yapan uygulamalar oluşturmasına izin verir. Bu, Android’i bir IP web kamerası olarak kullanmak için ideal bir platform haline getirir.

Tek yapmanız gereken Wi-Fi’yi etkinleştirmek, doğru uygulamayı bulmak, kurmak ve ardından Android cihazınızı gerektiği gibi konumlandırmak. Sonuç, web üzerinden yayınlanan sabit bir IP web kamerası resmidir. Görüntüleri herhangi bir tarayıcıda görüntüleyebilirsiniz.

Web kamerası ve IP Web kamerası: Fark Nedir?

Telefonunuzu standart bir web kamerası ve bir IP web kamerası olarak ayarlamak mümkündür. Ama ne fark etmez ki?

Web kamerası, USB üzerinden bağlanan veya bilgisayarınıza veya diğer cihazlara yerleştirilmiş bir kameradır. Amacı, yerel kullanım için veya Skype gibi bir görüntülü sohbet programına video ve fotoğraf kaydetmektir. Güvenli bir sistemde, web kamerasına izniniz olmadan web üzerinden erişilemez. İlginçtir ki, Android cihazınızı bir PC web kamerası olarak da kullanabilirsiniz.

Bu arada bir IP kamera, video görüntülerini internetten yayınlamak için tasarlanmış bir cihazdır. Örneğin, bu bir trafik kamerası veya herkese açık başka bir statik kamera olabilir. Alternatif olarak, uzaktan erişebileceğiniz bir güvenlik kamerası olabilir.

Fark açıktır: bir web kamerasının birden fazla amacı olabilir, oysa bir IP kamera uzaktan görüntüleme için tasarlanmıştır.

Android telefonunuzu ip kameraya nasıl dönüştüreceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Android Bir Uygulama ile IP Web Kamerası Olarak Nasıl Kullanılır

Android için çeşitli IP kamera uygulamaları mevcuttur. Bu proje için en kullanışlı seçeneğin Deskshare tarafından IP Telefon Kamerası olduğunu belirledik. Telefonunuzun internet bağlantısı varsa, bu uygulama cihazı bir IP kameraya dönüştürecektir.

IP Telefon Kamerası uygulamasında uygulama içi satın alımlar vardır, ancak temel IP kamera işlevselliği için bunlara ihtiyacınız yoktur.

İndirmek: IP Telefon Kamerası (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

IP Telefon Kamerasının Temel Özellikleri

IP Telefon Kamerası mı kullanıyorsunuz? Üç seçenek sunduğunu göreceksiniz:

 • Wi-Fi: Aynı ağdaki tarayıcı donanımlı herhangi bir cihaza doğrudan yayın
 • Mobil etkin nokta: Android telefonunuz kablosuz bağlamayı destekliyorsa (büyük olasılıkla destekliyorsa), geçici mobil etkin noktanızı yayınlar.
 • Mobil veriler: Bu ücretli özellik, web kamerasını dünyanın her yerinden görüntülemenizi sağlar

Uygulama ayrıca kamerayı tarayıcıdan manipüle etmenizi sağlayan kontrol seçenekleri sunar. Şunları yapabilirsiniz:

 • Parlaklığı ayarlama

 • El fenerini etkinleştir

 • Yakınlaştırma/uzaklaştırma

 • Otomatik odaklama

 • Döndürmek

 • Ön ve arka kameralar arasında geçiş yapma

Bunların hepsi, Android IP web kameranızdan mümkün olan en iyi resmi elde etmenize yardımcı olacak kullanışlı uzaktan yapılandırma araçlarıdır.

IP Telefon Kamerası Uygulamasını Yapılandırma

Yukarıda belirtildiği gibi, birkaç seçeneğiniz var, ancak uygulamayla başa çıkmak için önce Wi-Fi kullanmaya değer.

Bu nedenle, IP Telefon Kamerası yüklüyken, Wi-Fi ana ekranda (veya Ayarlar menüsü), sonra Yayına Başla. Artı ve Eksi düğmelerini kullanarak konuyu yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz.

Diğer seçeneklerden bazılarını not edin. Ayarlar ekran. Burada, uygulamayı otomatik olarak Uygulama başlatmada yayına başlayınkullanmanın yanı sıra Video Kalitesi bant genişliğinden tasarruf etmek için ayarlar. Ayrıca bir de. Parola gerektir seçeneği bulunur, ancak bu yalnızca uygulama için Premium abonelikle kullanılabilir.

Tercih edilen bağlantı türünü seçin

Yükseltmek için menü düğmesine dokunun ve ardından Yükseltmek. Yedi günlük ücretsiz deneme sürümü var, ardından ayda 2.49 $ veya yılda 21.49 $ ödeme seçeneği var.

IP Web Kameranıza Herhangi Bir Tarayıcı üzerinden Erişin

Android IP web kamerasını kablosuz ağınızın içinden görüntülüyorsunsa, yayın ekranında görüntülenen URL’yi kullanın. Bu, bağlantı noktası numarası olan bir IP adresi olarak biçimlendirilir, örneğin 192.168.1.103:6677.

Windows için Deskshare’in Security Monitor Pro masaüstü yazılımını kullanmanız durumunda ikincil bir seçenek de vardır. Bu premium uygulama ek işlevsellik sağlar, ancak çoğu durumda muhtemelen 89.95 $ yazılımına ihtiyacınız olmayacaktır.

Bu arada, mobil internet akışı seçeneği için ziyaret etmek için URL ipphonecamera.deskshare.com.

IP kameranızı tarayıcınızda görüntüleme

Tek yapmanız gereken URL’yi bilgisayarınızdaki herhangi bir tarayıcıya veya ağa bağlı başka bir cihaza kopyalamaktır. Akış için mobil internet seçeneğini kullanıyorsanız uygulama feed’e erişmek için gereken kimlik bilgilerini görüntüler.

IP Web Kamerasını Uzaktan Denetleme

Uygulamanın tarayıcı konsolu, kullanımı kolay dokunma dostu bir kontrol paneli içerir. Burada yakınlaştırma ve parlaklık seviyesini kontrol edebilir, kamerayı döndürebilir ve gerekirse kamera ışığını etkinleştirebilirsiniz.

Ayrıca vurabilirsiniz Kamera Değiştir Android cihazınızda ön ve arka kameralar arasında çevirmek için. Bir şey göreceksin. Video Kaydet özelliği de vardır, ancak bu Güvenlik Monitörü Pro kullanıcıları ile sınırlıdır.

IP Kameranızı Konumlandırma

Her şey kuruluyken, akıllı telefonu dikkatlice konumlandırmanız gerekir. Burada birkaç seçeneğiniz vardır:

 • Temel masaüstü standı: Telefonunuzu düz bir yüzeye yerleştirmek için bunu kullanın
 • Akıllı telefon tripod: Sabit bir resim sağlar
 • Esnek bacaklı akıllı telefon tripod: Telefonunuzu herhangi bir yere yerleştirmenize izin vermek için tasarlanmıştır
 • Ön cama monte telefon tutucu: Genellikle arabalarda bulunur, telefonunuzu cam veya metal yüzeylere takmak için idealdir

En iyi akışkan kafa tripodları kılavuzumuzla seçeneklerinizi daraltın. Bütçeniz düşükse, endişelenmeyin, bazı DIY akıllı telefon tripod montajlarını da kapsadık.

Android IP Web Kameranız Kullanıma Hazır

IP kameranız, telefon özenle konumlandırılmış yazılımla birlikte kullanıma hazırdır ve web üzerinden video akışı sağlar. Belki de mülkünüzü gözlemlemek için kullanıyorsunuzdur ya da bebek monitörü olarak kurabilirsiniz. Ya da belki de sadece evinizin dışındaki veya sokaktaki olayları yakalamak ve dünyayla paylaşmak istiyorsunuz.

Bu uygulamayı kullanırken bir gecikme olduğunu unutmayın; ancak, gecikme, IP web kamerası görüntülerini mobil internet üzerinden görüntülerken olduğundan daha azdır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan