Android Telefonunuzdan Windows PC’ye Bağlantı Gönderme

Android Telefonunuzdan Windows PC’ye Bağlantı Gönderme

Android telefonunuzda Windows’ta açmak istediğiniz bir bağlantı mı var? Bilgisayarınızla bağlantıları hızlı ve kolay bir şekilde nasıl paylaşacağınız aşağıda aşağıda bulabilirsiniz.

Telefonlar taşınabilirlikleri için kullanışlı olsa da, her şeyi yapmak için çok yönlü bir deneyim sunmaz. Örneğin, en sevdiğiniz çevrimiçi dergiden bu uzun sütunu okumak istiyorsanız, bunu bilgisayarınızdan yapmak isteyebilirsiniz.

Windows PC’nize bağlantıları paylaşmak, dijital not defterinizin bağlantısını kopyalama ve yapıştırma veya kendinize bağlantıyı e-postayla gönder gibi tüm sorunları olmadan doğrudan atlamanıza yardımcı olur. İşte Android telefonunuzdan Windows PC’ye bağlantı göndermenin hızlı ve kolay bir yolu.

Android’den Windows’a URL Nasıl Gönderilir

Android telefonunuzdan Windows PC’nize bir bağlantı paylaşmak için önce her iki cihazı da bağlamanız gerekir. Ancak başlamadan önce, telefonunuzun Android 7.0 (Nougat) veya sonraki bir sürümünü çalıştırdığından ve Windows PC’nizde en az Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi olduğundan emin olun.

Bu nedenle, önce, gerekirse Android telefonunuzu veya PC’nizi güncelleyin. Ayrıca, bu yöntemin çalışması için telefonunuzun ve pc’nizin aynı Wi-Fi’ye bağlı olması gerekir.

Telefonunuzu ve Windows PC’nizi bağlantı paylaşımına hazır olarak ayarlamak için şu adımları izleyin:

  1. Telefonunuz Yardımcısı uygulamasını Windows PC’nize indirip yükleyin.

  2. Uygulamayı başlatın, Başlarkenve Microsoft hesabınızı kullanarak oturum açın. Microsoft hesabınız yoksa bir hesap oluşturun. Uygulama, Android telefonunuzu eşleştirmek için sizi bir ekrana götürecektir.

  3. Yanındaki onay kutusunu seçin Telefonunuz EşlikÇisi – Windows’a Bağlantı uygulaması hazır. Tık QR koduyla eşleştir (Ayrıca, El ile eşleştir, ama bu biraz sıkıcı.). Uygulama benzersiz bir QR kodu oluşturacaktır.

  4. Ardından, Microsoft’un Telefon Arkadaşınız uygulamasını Android telefonunuza Google Play Store’dan yükleyin. Uygulamayı başlatın ve Telefonunuzu ve bilgisayarınızı bağlama.

  5. Musluk Devam etmek ve QR kod tarayıcısını uygulama tarafından Windows PC’nizde görüntülenen koda yönlendirin.

Taradıktan sonra Devam etmek ve uygulamaya gerekli tüm izinleri ver. Uygulamanın arka planda çalışmasına da izin vermelisiniz. Musluk Yapılmış telefonunuzda bitirmek için. Bilgisayarınızda, Devam etmek bitirmek için.

Cihazlarınız bağlandıklarına göre, aşağıdaki adımlarla telefonunuzdan bilgisayarınıza bir bağlantı paylaşabilirsiniz:

  1. Telefonunuzdaki bir tarayıcıda paylaşmak istediğiniz bağlantıyı açın. Bu örnekte Google Chrome’ı kullanacağız.

  2. Sağ üstteki üç noktalı menüye dokunun ve Paylaş.

  3. Seçmek Telefon Arkadaşınız paylaş menüsünden bu menüden yararlanın. Uygulama listesinden Telefonunuz yardımcısını göremiyorsanız Daha.

  4. Telefon Eşlikçisi uygulamanız bağlı bilgisayarların listesini içeren bir açılır pencere görüntüler.

Bilgisayarınız açıksa bağlantı varsayılan tarayıcınızda anında açılır. Aksi takdirde, bilgisayarı ele verdiğinizde size bildirilir.

İlgili: Tarayıcı Sekmeleri Akıllı Telefon ve PC Arasında Nasıl Taşınır

Cihazlarınızdan birinden diğerine bağlantı paylaşmak zor bir girişim olmamalıdır. İşlem Android ve Windows PC’ler için çok basittir ve bağlantı doğrudan varsayılan tarayıcınızda açılır. Bundan daha kolay olamaz.

Umarım artık yukarıdaki adımları kullanarak Windows PC’nize bağlantıları anında paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan