Android için En İyi 7 Ücretsiz Renk Paleti Jeneratörü

Android için En İyi 7 Ücretsiz Renk Paleti Jeneratörü

Projeniz için doğru renkleri seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Kombinasyonu doğru yapmak çok önemlidir, aksi ancak tüm tasarım kapalı görünebilir.

Renk paleti jeneratörlerinin devreye girdiği yer burasıdır. Bu uygulamalar, birbirini tamamlayan renkleri seçmenize izin verir, böylece size çalışmak için bir renk paleti verir.

Uygulamalar, bir palet için onaltılık kod oluşturma veya yalnızca bir görüntüden renk seçmenize izin verme gibi görevinizi basitleştirmek için çeşitli gelişmiş özelliklere sahiptir. İşte Android için kullanımı ücretsiz yedi renk paleti oluşturucu uygulaması.

1. Palet

Palet, görüntüleri kaynağı olarak kullanan basit bir renk paleti oluşturucudur. Kameranız, galeriniz, web URL’niz gibi çeşitli yerlerden veya Palette uygulamasında herhangi bir görüntü paylaşarak bir fotoğraf seçmenizi sağlar.

Uygulama, görüntülerden onaltılık kodlarıyla (benzersiz altı basamaklı kodlar) birlikte tüm renkleri oluşturur. Ayrıca sık kullanılanlar listenize renk, palet veya resim eklemenize olanak tanır. Buna ek olarak, Palette gerekli renk kombinasyonlarını almak için kullanabileceğiniz popüler fotoğraf seçeneklerine sahiptir.

İlgili: En İyi Yapay Zeka Destekli Çevrimiçi Renk Paleti Jeneratörleri

Ücretsiz sürüm reklam içermese de, bu uygulama herkes için ücretsizdir. Ayrıca, uygulama içinden etkinleştirebileceğiniz reklamları kaldırmak için ücretli bir sürüme sahiptir.

İndirmek: Palet (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

2. Gerçek Renkler

Gerçek Renkler, görüntülerden otomatik olarak renk şemaları oluşturabilen güçlü bir palet oluşturucudur. Feed menüsünden, internetten çeşitli görüntüler hakkında bir fikir edinebilir ve renk paletlerine göz atabilirsiniz.

Çalışmanızı, kullanıcıların gönderilerinizi beğenebileceği ve yorum yapabileceği uygulamanın akışında ve sosyal platformlarında da paylaşabilirsiniz. Ancak, özelliklerine erişmek için e-postanızı veya Facebook bilgilerinizi kullanarak bir hesap oluşturmanız gerekir.

İndirmek: Gerçek Renkler (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

3. Pigmentler

Pigmentler - Palet

Pigmentler minimal ama özellik dolu bir palet jeneratörüdür. Yeni bir palet oluşturmanıza ve kütüphaneye kaydetmenize olanak tanır ve görüntülerden renk paletleri oluşturabilirsiniz.

Uygulama, farklı renk körlüğünü göz önünde bulundurarak renk paletleri oluşturmanıza izin veren benzersiz bir özelliğe sahiptir. Çeşitli alanlarda kullanılacak bir renk için onaltılık kodlar oluşturmayı ve kopyalamayı destekler. Renk paletini oluştururken belirli bir rengi de kilitleyebilirsiniz, böylece değişmeden kalır.

İlgili: Adobe Photoshop’ta Özel Renk Paleti Nasıl Oluşturulur

Uygulama tüm temel özelliklerini ücretsiz olarak sunar. Ancak, premium sürüme yükseltme gerektiren birkaç ücretli özelliğe sahiptir.

Renkleri karıştırmak, farklı renk paletlerini karıştırmanıza ve yenilerini oluşturmanıza olanak tanıyan birinci sınıf bir özelliktir. Görüntü renk seçici, görüntüden farklı renkler seçmeye izin veren premium bir özelliktir.

İndirmek: Pigmentler (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

4. Renk Dişlisi

Renk Dişlisi, renk tekerleğini kullanarak renk paletleri oluşturmanıza olanak tanır. Farklı desenler ve şekiller kullanarak bir paleti ayrıntılı olarak düzenlemeye izin verir. Ayrıca rastgele renk özelleştirmenin benzersiz renklerle ortaya çıkmasını sağlar.

RGB ve RYB şemalarını kullanarak bir palet oluşturabilirsiniz ve renk oluşturmak ve kopyalamak için onaltılık kodları kullanma desteğine sahiptir. Uygulama, oluşturduğunuz paletlerin bir listesini depolar.

Color Gear, uygulama içi satın alımlar kullanılarak erişilebilen bazı premium özelliklere sahiptir. Farklı renklere erişmek için görüntüden renk paletleri oluşturmak ve kodları bir tanedir. Ayrıca çeşitli paletlerden alışveriş yapabilirsiniz.

İndirmek: Renk Donanımı (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

5. Offbeat Apps tarafından renk paleti

Offbeat Apps tarafından renk paleti, renk paletlerinizi ve degradelerinizi yapmak için sunar. malzeme, akıcı ve diğerleri gibi farklı tasarım şemaları için yönergeler kullanarak. Uygulama ayrıca görüntülerden renk ayıklamayı da destekler.

İlgili: Adobe Illustrator’da Otomatik Renk Paleti Nasıl Oluşturulur

Bir sonraki seviyeye ilerleyebilir ve RGB şemasını kullanarak benzersiz renklerinizi oluşturabilirsiniz. Renk Paleti, farklı renk kodlarından degradeler oluşturmaya da izin verir. Onaltılık kodlar, RGB, HSV ve diğer formatlarda renkleri paylaşmanıza izin verdiği için mükemmel paylaşım özelliklerine sahiptir.

Color Palette tüm özelliklerini ücretsiz olarak sunar. Renkler, paletler ve degradeler de dahil olmak üzere tüm çalışmalarınızı koleksiyonlarda depolar.

İndirmek: Offbeat Apps tarafından renk paleti (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

6. Ash Studios tarafından renk paleti

Ash Studios tarafından renk paleti, sıfırdan veya bir şablondan özelleştirilmiş bir palet oluşturmanıza olanak tanır. Görüntüden renk de ayıklayabilirsiniz. Ayıklamak istediğiniz birkaç renk ayarlayabilirsiniz. Uygulama ayrıca görüntüden herhangi bir rengi seçmek için imleç desteği sağlar ve degrade oluşturmayı da destekler.

Tercihlerinize göre, palet oluşturmak istediğinizi seçebilirsiniz. Tamamlayıcı, benzer, bölünmüş tamamlayıcı ve diğerleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Renk Paleti ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama içi satın alımları kullanarak kaldırabileceğiniz bazı reklamlara sahiptir.

İndirmek: Ash Studios tarafından renk paleti (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

7. Renk Toplama

Renk Toplama, bir renk kartı veya telefon kamerası kullanarak paletler oluşturmanıza olanak tanır. Güçlü renk algılama özelliğini kullanarak ortamınızdan renk paletleri alabilirsiniz.

Ayrıca, farklı renk paletlerini karıştırmak ve oluşturmak için daha gelişmiş bir seviyeye de gidebilirsiniz. Uygulama, farklı benzersiz kombinasyonlar oluşturmak için renkleri rastgele hale getirmek sağlar.

Uygulamada ilham kaynağı olarak etiketlenmiş palet şablonları kümesi vardır. Bunlardan bazılarını kullanabilir ve ücretsiz sürüm altında özelleştirebilirsiniz. Uygulama ayrıca görüntülerden renk ayıklamayı da destekler.

Color Collect, premium sürümünde bir dizi başka özellik sunar. Palet paylaşım seçeneklerini özelleştirmenin yanı sıra güvenli kalması için tüm çalışmalarınızı yedekleyebilirsiniz. Ayrıca ilhamlara ve palet düzenlerine daha fazla erişim sağlar.

İndirmek: Renk Toplama (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

Bu Uygulamalarla Güzel Renk Kombinasyonları Oluşturun

Renk paleti oluşturucuları, web siteniz veya uygulamanız için tutarlı tasarım tutmak, yeni resimler yapmak veya bir logo tasarlamak gibi çeşitli amaçlar için son derece yararlı olabilir.

Bu jeneratör uygulamaları, renkleri verimli bir şekilde seçmenize yardımcı olacak en iyi araçlardır. Yukarıda belirtilen tüm uygulamalar tercihlerinize uygun bazı benzersiz özellikler sunar, böylece size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan