Android 12’de Uygulama Simgesi Şekilleri Nasıl Değiştirilir

Android 12’de Uygulama Simgesi Şekilleri Nasıl Değiştirilir

Bir Android telefondaki simge şekillerini değiştirmek, telefonunuza biraz kişiselleştirme eklemenin basit ama etkili bir yoludur. Ancak Android 12’den bu yana, simge şekillerini değiştirmek için tüm seçeneklerin kaldırıldığı görülüyor.

Artık Android’de simgeleri özelleştiremez misiniz? Şey, bir bakıma. Bugün, Android 12’nin Material You altındaki simge şekillerini nasıl değiştirebileceğinize ve size biraz daha esneklik sağlayan birkaç ekstra seçeneğe bakacağız.

Malzeme Siz: Daha Az Kişiselleştirme Türü

Ne yazık ki, kötü haberle başlamak zorundayız. Stok Android 12 işletim sistemini kullanarak simgeleri kişiselleştiremezsiniz. Bu, Google’ın Material You sisteminin nasıl çalıştığına bağlı.

Kısacası, kullanıcılara sistem renklerini değiştirme ve özel sistem temaları oluşturma seçeneği sunmak yerine, Malzeme Arka plan görüntüsünden renk bilgilerini ayıklamak için yapay zeka tabanlı bir sistem kullanır ve kullanıcının aralarından seçim yapabileceği bir dizi renk paleti oluşturmak için kullanır.

Bu renk paletleri daha sonra Android 12 sisteminin geri kalanına otomatik olarak uygulanır. Simgelerin şeklini değiştirmek için hiçbir seçenek yoktur, ancak bazı ana ekran simgelerinizin görünümünü değiştirme seçeneği vardır.

Malzeme Temaları Simgeleri

Android 12’de özelleştirme Duvar Kağıdı ve Stil menüsünde gerçekleşir. Bu menüde gizli olarak adlandırılan bir özelliği kullanma seçeneği vardır. Temalı simgeler.

Malzeme Sen Temalı Simgeler

Bu, mevcut sistem temanızı alır ve bazı ana sayfa simgelerini sığacak şekilde günceller. Ne yazık ki, bir sorun var. Bu sadece gerçekten özelleştirme değil, aynı zamanda yalnızca Google’ın kendi uygulamaları için de geçerlidir. Temalı simgeler, uygulama geliştiricilerinin henüz yoğunlaşması için ana konu haline gelmedi ve yeni tasarımı uygulamak her uygulamaya ayrı ayrı kaldı.

Özelleştirmeye gelince, hepsi bu. Biraz tuhaf görünebilir, ancak çok müjdelenmiş Material You sistemi, onu sizden alarak neredeyse sonsuz özelleştirme sağlar. Neyse ki, aralarından seçim yapabileceğiniz başka seçenekler de var.

Simgeleri Üçüncü Taraf Uygulamalarla Özelleştirme

Android yerel simgesinin ince ayar yaptığı eski günleri özlüyorsanız, size hitap edebilecek birkaç seçenek vardır. Her ikisi de üçüncü taraf araçlardır, ancak farklı şeyler yaparlar.

Nova Fırlatıcı

Tamamen özelleştirilebilir bir Android deneyimi arıyorsanız, bunu yapmanın Nova Launcher’dan daha iyi birkaç yolu vardır.

Bugün sadece simge şekillerine bakarken, Nova Launcher çok daha fazlasını yapabilir ve güçlü kullanıcılar deneyimlerini yalnızca cihazınızın görünümünü ve hissini değiştirmekle kalmayıp, aynı zamanda kullanımını daha kolay ve hızlı hale getirecek şekilde tamamen özelleştirebilirler.

Nova Launcher’ı kullanarak simge stillerini değiştirmek için, Nova Ayarları > > Simgesi stilini arayın ve hissedin. Burada, temel şekillerden birini seçmek, daha da temel şekillerden oluşan bir menü arasından seçim yapmak veya temel bir şekille başlamak ve tamamen yeni bir şekil oluşturana kadar her köşeyi ayrı ayrı değiştirmek arasında bir seçeneğiniz vardır.

Simge özelleştirmeye gelince, şu anda Android’de kişiselleştirilmiş bir deneyim elde etmenin daha iyi bir yolu yok ve Nova Launcher’ın getirdiği diğer tüm özelliklerle, bir kez sahip olduktan sonra onsuz bir hayat hayal etmek zor!

İndirmek: Nova Launcher (Ücretsiz) | Nova Launcher Prime ($4.99)

X Simge Değiştirici

Stok Android 12 başlatıcınızı korumak istiyorsanız, başka bir seçenek var. X Icon changer, stok Android 12’de çok çeşitli simge özelleştirme seçenekleri sunar. Her özel simge için bir ana ekran widget’ı oluşturarak çalışır.

Bu özel simgeler menülerde gösterilmese de, X Icon Changer ile yapabileceğiniz şaşırtıcı bir miktar vardır. Mevcut simgelerinizi temalamak ve değiştirmek için kullanabileceğiniz büyük bir simge kitaplığı vardır ve hatta galerinizden tamamen özel simgeler oluşturmak için görüntüleri kullanabilir veya bir uygulama başlatıldığında oynatılacak bir GIF ayarlayabilirsiniz.

Reklamlar arasında oturursanız X Icon Changer’ın tüm özelliklerini kullanabilir veya reklamsız bir deneyim yaşamak için premium bir sürüm satın alabilirsiniz.

İndirmek: X Icon Changer (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

Malzeme Google

Birçoğu, Google’ın Materyali’nde gerçekten çok fazla ‘siz’ olmadığını bulmak için hayal kırıklığına uğradı, ancak özelleştirme eksikliği bir utanç olsa da, Materyalin dinamik temaları Şu soruyu akla getiriyor: İlk etapta tüm bu özelleştirmelere ihtiyacımız var mıydı?

Bu sorunun cevabı elbette kişiseldir. Ancak, Android 12 çalıştıran diğer telefonlara Geldiğinizde çok daha fazla insanın bu konudaki fikirlerinin bilinmesine izin verme olasılığı vardır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan