Akıllı Telefonunuzu Kılıfsız Nasıl Korursunuz?

Akıllı Telefonunuzu Kılıfsız Nasıl Korursunuz?

Çoğu insan akıllı telefonları için hasardan korumak için bir kılıf kullanır. Sonuçta, akıllı telefonlar pahalıdır ve onarımlar maliyetlidir, bu nedenle telefonunuzu güvende tutmak bir zorunluluktur. Ama ya bugün piyasada olan hantal davaları beğenmiyorsanız?

Bu kılıflar cihazınızı korurken, cebinize koymak daha zor olur. Ya da, bir kasanın arkasına saklamadan çok para harcadığınız şık akıllı telefon tasarımını göstermek istiyorsanız ne olur?

Kılıfları sevmiyorsanız ancak yine de cihazınızı korumak istiyorsanız, telefonunuzu hala koruyan bu alternatiflere göz atın.

1. Ekran Koruyucular

Akıllı telefonunuzda bir kılıf istemiyorsanız, en azından ekranı korumalısınız. Sonuçta, akıllı telefon ekranları çizilmeye eğilimlidir. Telefonunuza bir ekran koruyucu koyarsanız, telefonunuzun ekranının zarar görme riskini azaltabilirsiniz. Ekranınızda çizikler olmamasıyla da zaman içinde yeniden satış değerini artırabilirsiniz.

İki tür ekran koruyucu vardır. Klasik film koruyucusu var, bir de temperli cam koruyucular var. Klasik film koruyucuları daha ince olsa da, temperli cam koruyucular daha iyi görünür. Bu koruyucular kabarcık yapmaz ve ayrıca ekranınızı korumak için daha iyi bir iş yapar.

2. Akıllı Telefon Sarmaları

iphone kaplama arka tarafı

Bir ekran koruyucu, ekranınızı korumak için harika bir iş çıkarıyor, ancak tüm cihazınızı bir kılıf olmadan korumak istiyorsanız ne olur? Yapmak istediğiniz buysa, bir akıllı telefon paketi almayı düşünün. Temel olarak, tüm cihazı çizilmelerden koruyan akıllı telefonunuzun etrafını sarar. Düşürürseniz onu korumaz, ancak bir kasadan çok daha incedir ve birçok sarma görünmez görünür.

Ekran koruyucu gibi, düşürmediğinizi veya başka bir hasar vermediğinizi varsayarak, bu da zaman içinde yeniden satış değerini artırır.

3. Köşe Koruyucuları

iphone köşe kılıfı

Telefonunuzda bir kılıf olmaması, onu düşürmenin cihaza zarar verebileceği anlamına gelir. Ya da en azından, eskiden böyle demek oluyor. Telefonunuzu düşürürseniz, bir kılıf kullanmak dışında korumanın başka yolları da vardır. Bunu yapmanın bir yolu da köşe koruyucuları bulmaktır.

Köşe koruyucuları, düşürürseniz cihazınızın köşelerini korur. Cihazınızın köşelerini koruyarak, ekranınız bir köşeye bırakılırsa çatlama olasılığı daha düşüktür. Ayrıca telefonunuzun köşelerinin çöktülmesini önler. Köşe koruyucuları da hafifçe yükseltilir, bu nedenle akıllı telefonunuzun yüzüne veya arkasına düşürürseniz yere dokunmaz.

Köşe koruyucuları, akıllı telefonlarında bir kılıf istemeyen ancak yine de cihazının korunmasını isteyenler için harika bir eklentidir.

4. Akıllı Telefon Kavramalarıtelefon tutuşu

Köşe koruyucuları telefonunuzu korumak için harika bir iş çıkarıyor, ancak ilk etapta onu düşürmenizi engelleyen bir şey alırsanız ne olur? Bir akıllı telefon tutuşu veya akıllı telefon tutucusu alarak, cihazınızı daha iyi tutabilir ve umarım düşürmezsiniz.

Birçok akıllı telefon tutuşu vardır. Bazı kavramalar cihazınızın arkasına yapışır, böylece elleriniz daha iyi tutunur. Diğerleri, parmağınızı sokabileceğiniz ve cihazınıza daha iyi tutabileceğiniz küçük metal halkalardır.

Düşürürseniz telefonunuzu korumaz, ancak bunu yapma olasılığınız çok daha az olacaktır.

5. Pop Soketleri

pop soketli telefon

Başka bir akıllı telefon tutuş türü olan Pop Sockets, birden fazla işleve hizmet edebildiği için popülerdir. Pop Soket, cihazınız için bir stand, platform ve kavrama olarak çalışabilir. Pop Sockets ve diğer alternatifler ucuzdur ve kurulum kolaydır. Bir kez aldıktan sonra, cihazınıza yapıştırın ve kullanmak için çekin.

Pop Sockets yerine geri ittiklerinden, çok hantal değildirler ve hala kullanımı rahattır. Ayrıca oynamak için çok eğlenceliler. Biri düşerse cihazınızı korumaz, ancak diğer akıllı telefon tutuşları gibi düşürme olasılığınız daha az olur.

6. Akıllı Telefon Kolları

telefon kılıfı

Bir kılıf kullanmayı veya cihazınızda herhangi bir şey bulundurmayı sevmiyorsanız, ancak yine de korumak istiyorsanız, bir akıllı telefon kılıfı almayı düşünün.

Akıllı telefon kolları, telefonunuzu kullanmadığınız zamanlarda korur. Telefonunuz koldayken, çizilmelere ve düşmelere karşı güvenlidir. Bazı kollar telefonunuzu sudan bile korur. Ardından, akıllı telefonunuzu kullanmaya hazır olduğunuzda, onu kılıftan çıkarın ve normalde yaptığınız gibi kullanın.

Akıllı telefon kolları, çanta veya çanta taşıyanlar için harika bir seçenektir. Ayrıca seyahat için harika çalışırlar.

7. Liman Kapakları

telefon bağlantı noktası kapağı

Resim Kaynağı: Weewooday/Amazon

Kasa alternatiflerinden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, en azından telefonunuzun bağlantı noktalarını korumayı düşünün. Birçok durumda, toz, su ve kirlerin şarj bağlantı noktanıza girmesini önleyen bağlantı noktası koruyucuları vardır. Zamanla, şarj bağlantı noktanız korunmazsa zarar görebilirsiniz, yani doğru şarj olmaz ve bilgisayarınıza bağlanmaz.

Neyse ki, şarj bağlantı noktası kapakları uygun fiyatlıdır ve doğruca limana açılır. Ardından, bilgisayarınızı şarj etmeye veya bağlanmaya hazır olduğunuzda bunları çıkarmanız yeterlidir. Şarj bağlantı noktası kapakları, kablosuz şarj kullanıyorsanız da harika bir fikirdir, çünkü şarj ettiğinizde çıkarmanıza gerek kalmayacaktır.

Dava olmadan mı gitmelisiniz?

Pahalı bir akıllı telefonunuz varsa, onu korumak için bir kılıf almalısınız. Ne de olsa kazalar olur. Ve birçoğumuz her zaman akıllı telefon kullanırken, bir şeylerin ters gitme ihtimali çok yüksektir.

Ancak kılıfları sevmiyorsanız veya telefonunuzu çok fazla kullanmıyorsanız, bir kılıf istemeyebilirsiniz. Bu size benziyorsa, telefonunuzu çiziklerden, düşmelerden, ezilmelerden korumanın birçok başka yolu vardır. Sonuçta, çoğu telefon bugünlerde suya dayanıklı ve önceki nesillerden daha güçlü hale geliyor.

Bu nedenle, gelecekte davalara ihtiyacımız olmayabilir. Her iki durumda da, seçim her zaman sizindir ve yaşam tarzınız için neyin en iyi olduğuna karar verebilirsiniz.

Tavsiye ettiğimiz ve tartıştığımız öğeleri beğendiğinizi umuyoruz! MUO’nun bağlı kuruluşu var
ve sponsorlu ortaklıklar, bu nedenle bazı satın alımlarınızdan elde edilen gelirden pay alıyoruz. Bu
ödediğiniz fiyatı etkilemez ve en iyi ürün önerilerini sunmamıza yardımcı olur.

Yorum Yap
0 Yorum yapan