Akıllı Telefon Fotoğrafçılığınızdan Nasıl Para Kazanılır?

Akıllı Telefon Fotoğrafçılığınızdan Nasıl Para Kazanılır?

Akıllı telefon fotoğraflarınızla ne yapıyorsunuz? Belki de bunları telefonunuzun fotoğraf albümlerinde anı olarak saklıyorsunuz. Belki de onları fotoğraf yarışmalarının en iyileriyle karşı koyuyorsundur. Ya da belki de, akıllı telefon fotoğrafçılığı becerilerini stok fotoğrafçılık sitelerinde onlardan para kazanarak iyi bir şekilde kullanan birisiniz.

Engel beceri seviyesidir. Yaratıcı olduğu için zor ve hemen hemen herkes bir akıllı telefon fotoğrafçısı. Ama birçoğunun zaten kanıtladığı gibi, siz de yapabilirsiniz. Bu yüzden önce fotoğraflarınızı kimin satın alacağını anlayalım.

Fotoğraflarımı KimLer Satın Alacak?

Markaların ve şirketlerin stok fotoğrafçılık hizmetlerinden fotoğraf satın alması profesyonellerden daha ucuzdur. Bunun nedeni, alıcıların geleneksel ajanslardan sahnelenen görüntülerden ziyade yaratıcılık ve gerçekçilik ile fotoğraflar aramalarıdır.

Stok fotoğrafçılığı da bir süre sonra sıkıcı hale gelebilir ve istediğiniz 1000 kelimeyi söylemeyi bırakabilir. Kültür ve festivalleri yansıtacak kadar yerelleştirilmeyebilirler. Bir son dakika haberini ya da üniversite futbol maçı kadar sıradan bir şeyi yakalamak için yeterince zamanında olmayabilirler. Günümüzde markalar genellikle günlük hayattan alınan kullanıcı tarafından oluşturulan görüntüleri tercih ediyor. Örneğin, bebekler, aile tatillerinin fotoğrafları, doğal ortamlarda çalışan insanlar vb.

Geleneksel stok fotoğrafçılık mağazaları da dijital SLR’lerin ötesine bakıyor. Kameranızın artık bir önemi yok – duygulu her şey satar.

Önde gelen markaların sezonluk içerik sorduğu Adobe’nin Artist Hub’ından gelen aramalara dikkat edin. Shutterstock, müşterilerin ne istediğini keşfetmek isteyen katılımcılar için Katılımcı Merkezi’ne ve Shutterstock Contributor uygulamasına sahiptir. Herhangi bir iyi stok fotoğraf sitesi, yeterince iyiyse fotoğraflarınızı satın alacaktır.

Çekimlerinizi satmak istemiyorsanız, Pics4Learning gibi siteler akıllı telefonunuzu eğitim amaçlı kullanım için memnuniyetle kabul edecektir.

7 iPhone Fotoğrafçılık Uygulamasıyla Yaratıcılığınızı Satın

Stok fotoğrafçılığı web siteleri vardır. Ve sonra, arkasında bir topluluk olan özel fotoğrafçılık uygulamaları vardır. Bu uygulamalar, fotoğraf çekmek, otomatik olarak kimliğini doğrulamak ve ardından satışa sunmak için tek pencereli bir çözümdür.

1. Yirmi20

Yirmi20 Web Sitesi

Birçok mobil fotoğrafçı, fotoğrafçılığı keşfetmek ve fotoğraflarından para kazanmak için Twenty20’yi (daha önce Instacanvas olarak bilinir) kullanır. Envato tarafından işletilen fotoğraf pazarı, aboneleri arasında Google, Hulu, Vice ve Amazon gibi markaları sayar.

Fotoğrafçı olarak katılmak için ücretsiz Twenty20 iPhone uygulamasını kullanın. İPhone’ları olmayanlar, henüz bir Android uygulaması olmadığı için web sitesini kullanabilirler.

Twenty20, satılan fotoğrafların türü hakkında iyi bir açıklamaya sahiptir.

Bir fotoğrafı nasıl satarım?

 1. Ayrıntılı açıklamalar ve anahtar kelimelerle yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınızı yükleyin. Bu, keşfedilmelerini kolaylaştırır.

 2. Belirli temalar etrafındaki Zorluklara katılın. 200 dolara kadar çıkan ödüller için her gün yeni bir meydan okuma yayınlanıyor.

 3. Fotoğraflarınızı İmza Koleksiyonlarına gönderin. Bu fotoğraflar, editörlerden son bir seçimle topluluk tarafından aday gösterilir.

Ne kadar kazanabilirim?

2020%80 komisyon verir. Tek bir fotoğraf, satın alınan fotoğrafın boyutuna bağlı olarak 20 $ , 40 $ veya 80 $ ‘a satılabilir. Her satın alımda satış fiyatının% 80’ini kazanırsınız.

Diğer fiyat noktaları dahil etme türüne bağlıdır. Twenty20’deki fotoğraflarınızdan para kazanmanın birkaç yolu vardır.

İndirmek: iOS için Yirmi20 (Ücretsiz)

2. Snapwire

Fotoğraflarınızı Snapwire'da satma

Snapwire, özel fotoğraflar arayan 200.000’den fazla fotoğrafçı ve alıcı için bir bağlantı platformudur. Fotoğrafçılar takip ediyor Istek ve Zorluklar orijinal özel fotoğraflara lisans verme ihtiyacı duyan markalardan, reklam öğelerinden ve küçük işletmelerden.

İstekler yalnızca Shooter seviyesinde veya daha yüksek düzeyde onaylanmış fotoğrafçılara açıktır. Zorluklar herkese açıktır. İstekler Zorluklardan daha fazla öder.

Crowdsourcing sitesi, fotoğrafçıları performanslarına göre ödüllendiren bir seviyelendirme sistemi izler. Yedi seviyesi vardır: Explorer, Shooter, Advanced, Expert, Elite, Pro ve Master. Her birinin avantajları vardır.

Bir fotoğrafı nasıl satarım?

 1. Zorlukların ve isteklerin yaratıcı özetlerini takip edin. Fotoğraflarınızı yükleyin.

 2. Alıcılar en iyi fotoğrafları aday gösterir ve fotoğrafçılara puan verilir. Fotoğrafçılara kazanan fotoğrafları için ödeme yapılır.

 3. Hem alıcılar hem de fotoğrafçılar fotoğrafları beğenebilir. Satılmayan fotoğraflar, gelecekteki satın alımlar için Snapwire Marketplace’in bir parçası da olabilir.

Ne kadar kazanabilirim?

Snapwire, Challenges’ta satılan her fotoğrafın %100’ünü ve fotoğraflarınız Marketplace’te satıldığında %50’sini öder. Fotoğrafınızın telif hakkını korursunuz.

İndirmek: iOS için Snapwire (Ücretsiz) | Android (Ücretsiz)

3. Foap

Foap, mobil fotoğraflarınızı satmak için en basit yerlerden biridir. İPhone ve Android fotoğrafçılık pazarı, boş zamanlarınızda mikro işler için başvurabileceğiniz web’in birçok köşesinden biridir. MasterCard, Hyatt, Volvo Group, Absolut Vodka gibi dünyanın en büyük markalarından bazıları fotoğraflarınızı satın alabilir.

Ödeme müthiş değil (bir görev kazanırsanız fotoğraf başına 10 $), ancak düzenli bir katkıda bulunuyorsanız dolarlar toplanabilir. Avantajlarından biri, aynı fotoğrafı istediğiniz kadar satabilebilenizdir.

Foap’ın mükemmel bir topluluk portalı var. İşte burada nasıl iyi satılacağı hakkında kısa bir kılavuz.

Bir fotoğrafı nasıl satarım?

 1. Katkıları teşvik etmek için belirli konuları kullanan Foap Misyonlarını takip edin.

 2. Alıcılara daha iyi pozlamak için en iyi fotoğraflardan oluşan bir portföy oluşturun. İyi etiketle.

 3. Kendi fotoğraflarınızı yüklerken bile diğer fotoğrafları puanla. Ardından, içeriden ipuçları için satış yapan fotoğrafları ve Foap topluluk portalını keşfedin.

Ne kadar kazanabilirim?

Her fotoğrafın fiyatı 10 dolar. Foap, fotoğraflarınızdan biri her satıldığında 5 dolar öder. Fotoğrafların sahibi fotoğrafçı. Görevler ayrıca 100 dolardan başlayan daha büyük ödül çantaları sunar.

İndirmek: iOS için Foap (Ücretsiz) | Android (Ücretsiz)

4. Alamy

Alamy’nin pazarında 360 derecelik görüntüler bile satabilirsiniz. Tabii ki, stok sitesi her zamanki gibi görüntüleri, vektörleri ve videoları kabul eder. Mobil fotoğraflarınızı Stockimo uygulama, yalnızca iPhone için kullanılabilir. Uygulama bir süredir güncellenmedi, bu nedenle bunları siteye yükleyebilir ve fotoğraflarınızı satabilirsiniz. Ancak uygulama, akıllı telefon fotoğrafçılığınızdan kazanmak için sokaklardan soyut stok fotoğrafları, ilginç çekimler veya canlı son dakika haberleri yüklemenin en hızlı yoludur.

Alamy, fotoğraflarınız satılırsa size her ay ödeme yapar ve kazançlar 10 doları aşar.

Bir fotoğrafı nasıl satarım?

 1. Stockimo uygulaması üzerinden yüklemeden önce fotoğraflarınızı altyazılayın ve etiketleyin.

 2. Müşteri beğenilerinin canlı akışı, yüklenen fotoğrafların popülerliğini işaret eder.

 3. 2 veya daha fazla derecelendirmeye sahip onaylı fotoğraflar (4 üzerinden) pazardaki reklamverenlere, tasarımcılara, yayıncılara satışa çıkar.

 4. Fotoğraflar akran incelemesine ve diğer kullanıcıların yorumlarına açıktır.

 5. Sitedeki yarışmalara katıl.

Ne kadar kazanabilirim?

Fotoğrafçılar her satıştan %50 kazanıyor. Ortalama lisans ücreti 30 $ olmasına rağmen fotoğraflar için satış fiyatı değişebilir. Öğrenciler gelirlerin % 100’ünü alırlar.

İndirmek: iOS için Stockimo (Ücretsiz)

5. Getty Images tarafından katkıda bulunan

Getty Image, web’deki en büyük stok fotoğrafçılık sitelerinden biridir. Bu isimle birlikte yüksek kalite beklentileri geliyor. Getty veya iStock’ta fotoğraf ve video satmak için önce Getty Contributor olmalısınız. Fotoğraflar, videolar ve illüstrasyonlar için tüm uygulamalar Getty Images’in Katkıda Bulunan uygulamasından geçer.

Bir fotoğrafı nasıl satarım?

 1. iOS veya Android için Getty Contributor uygulamasını indirin.

 2. Uygulama üzerinden üç ila altı resim veya video gönderin ve resmi bir katkıda bulunan olarak onaylanıp onaylanıp onaylanın.

 3. Gereksinimlere bağlı olarak, hizmet fotoğraflarınızı Getty veya iStock sitesinde yayınlayacaktır.

Ne kadar kazanabilirim?

Fotoğraflarınız Getty veya iStock’ta sona erebilir, böylece kazancınız değişebilir. Getty, telifsiz hareketsiz görüntüler için% 20 ve telifsiz video klipler için% 25 daha yüksek bir prim öder.

iStock’ta telif ücretleri fotoğraflar için %15, videolar ve illüstrasyonlar için %20’den başlar. Özel katkıda bulunanlar% 25 ila% 45 arasında kazanmayı bekleyebilirler. Özel katkıda bulunanlar fotoğrafları başka bir yere gönderemez, ancak burada daha yüksek telif hakları kazanırlar.

İndirmek: Getty Images tarafından iOS (Ücretsiz) | için katkıda bulunan Android (Ücretsiz)

6. EyeEM

EyeEM, önce yaratıcı bir filtre fotoğraf uygulaması ve ikinci bir stok fotoğraf sitesidir. EyeEM Marketplace, uygulamanın arkasındaki topluluğun bir parçası. Fotoğrafları çekmek ve Marketplace’e yüklemek için EyeEM kamerayı ve 24 filtresini kullanabilirsiniz. Ayrıca film rulonuzdan başka bir fotoğraf yükleyebilirsiniz.

EyeEM’in bir seçenek cal’ı varLed Düzenle’yi aç, Bu da EyeEm’in en iyi fotoğrafçılarından düzenleme hileleri öğrenmenize yardımcı olur. Dikkat edin: Düzenle’yi aç simgesini kullanarak kopyalar. EyeEM’den de yararlanabilirsiniz Öğretici Arşivleri.

Bir fotoğrafı nasıl satarım?

 1. İstekleri takip edin ve fotoğraf yükleyin.

 2. Ödüller ve pozlama için topluluk fotoğraf yarışmalarına katıl.

 3. Bu Fotoğraf Görevlerine katılın ve uygulama üzerinden Görevleri Öğrenin ve Çekin.

Ne kadar kazanabilirim?

Fiyatlar 20 dolardan başlıyor. Gelirler fotoğrafçı ve şirket arasında yarı yarıya bölünür. Aynı fotoğrafı farklı müşterilere satabilirsiniz. Münhasır olmayan haklar, fotoğrafları başka bir yerde kullanmanıza ve satmanıza da olanak tanır.

İndirmek: iOS için EyeEM (Ücretsiz) | Android (Ücretsiz)

miPic bir stok fotoğraf sitesi değildir. Ancak etsy’nin standart bir stok fotoğraf uygulamasıyla buluştuğu bir yer olarak düşünün. MiPic uygulamasıyla, en iyi yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınızı yükleyebilir ve duvar kağıtları, telefon kılıfları ve hatta yüz maskeleri gibi farklı ürünlerde baskılara dönüştürebilirsiniz. Platform üretim, teslimat ve ödeme ile ilgilenir.

Her türlü fotoğrafçının ve tasarımcının para kazanmasını sağlayan isteğe bağlı bir baskı hizmeti gibi çalışır. Müşteriler orijinal fotoğrafları satın alabilir veya basılı ürünlere dönüştürebilir.

Bir fotoğrafı nasıl satarım?

 1. Uygulamayı indirin ve miPic’te oturum açın.

 2. Ekip, yüklenen fotoğrafları ve tasarımları kalite için kontrol ediyor.

 3. Fotoğraflar ve tasarımlar ürünlere basılır veya ziyaretçilerin seçip seçmeyeceği şekilde sergilenir.

Ne kadar kazanabilirim?

Fotoğrafların veya ürünün satışından kazanılan komisyonlar, miPic cüzdanı aracılığıyla PayPal yatırılır. Yaptığınız ücret baskı boyutuna ve satın alınan ürüne bağlıdır. Kazanç, ürünün satış değerinin% 12-20’si arasında olabilir.

İndirmek: iOS için miPic (Ücretsiz)

Peki ya Instagram?

Instagram Topluluğu (Rakamlarla)

Her şeyi başlatan akıllı telefon fotoğraf topluluğunu unutmayalım. Instagram’da para kazanmanın doğrudan bir yolu olmasa da, biraz zaman ve çaba güzel sonuçlar verebilir. Gizli sos “etkileşimde” – Instagram’daki daha fazla takipçi, sosyal ağdaki milyarlarca fotoğraf arasında bile fırsatlar açabilir. Kısa tutacağım, ama aşağıdaki iki platforma bakın:

Mobil Baskılar: Çerçeveli baskılar, tuval baskıları, tebrik kartları ve daha fazlasını yapmak ve satmak için Instagram fotoğraflarınızı MobilePrints.com kullanın. Alıcılar, satın almadan önce resmi görselleştirmek için iOS ve Android için Pixels.com uygulamasını kullanabilir.

Mobil Medya Laboratuvarı: Dünya çapında etkili Instagram’lılardan fotoğraf temin eden yaratıcı bir ajans. Belirli kampanyalar için markaları doğru Instagrammer’a bağlar.

Instagram’da nasıl fark edilirsiniz hakkında bu ipuçlarından öğrenin. Listedeki 3 numara her zaman hatırlanması gereken numaradır: yalnızca en iyi fotoğraflarınızı kullanın.

Diğer Crowdsourcing Fotoğrafçılık Uygulamalarının Mansiyon Ödülü

Yedi stok fotoğraf uygulamasının iş modeli benzerdir. Her fotoğraf gönderimi ödevlere, temalara ve yarışmalara dayanmaktadır. İşte ilgiyi hak eden birkaç kişi daha:

Akıllı telefon fotoğraflarınızla ne yapıyorsunuz?

Akıllı telefonlar harika fotoğraflar çekebilir; selfie’lerin ötesine odaklanmalı ve yaratıcı gözünüz üzerinde çalışmalısınız. Kötü haber, her gün yüklenen fotoğraf sayısının, bunları satın alan kişi sayısını geride bırakmaktadır. İyi haber şu ki, insanlar gelecek için hafıza baytları olmalarına izin vermek yerine akıllı telefon fotoğraflarından iyi miktarda para kazanıyorlar.

Doğru uygulamayı veya birden fazla uygulamayı seçin ve şansınızı deneyin. Foap gibi bir uygulama akıllı telefon fotoğrafçılığı için uygun olabilir. Snapwire daha keskin bir fotoğraf gözü isteyebilir. Ancak, tek bir fotoğraf satmasanız bile, öğrenmeyi kalabalık bilgeliğiyle birleştirdiğinizde fotoğrafçılığınızın gün içinde daha iyi olacağından emin olabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan